Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Ata Armağan

Airbrush'a başlarken alınması gerekenler

Recommended Posts

Düşündüm taşındım ve SPARMAX SP 35 almaya karar verdim. Ancak onun dışında almam gereken neler var bilmiyorum (Kompresör alınacağını biliyorum tabii ki). Ucuz fiyatlı bir kompresör ve temizleme aleti vb. önerebilir misiniz?

Komprasör meselesi daha yeni konuşuldu. Yani nispeten güncel bir link vereceğim. Bunun dışında forumda benzeri bir çok konuya ulaşabilisiniz. 

Buradaki konuyu incelerseniz kafanızda bir şeyler şekillenebilir.

Kuletaş'ın konuda geçen komprasörü benim için merak konusu, ama işi garantiye almak için Sparmax veya çin malı ama Depolu komprasörler tavsiye ediyorum.

Bunların dışında Forumda

http://www.hobimaket.com/topic/7145-airbrush-ve-kompresör-tavsiyeleri/

Şeklinde çok yararlı bir konu daha var. Biraz uzun ama Kafanızdaki bir çok soruyu yanıtlayacaktır.

Bir saat önce, Ata Armağan yazdı:

temizleme aleti vb

Temizleme aleti nedir?

Harbi takımlarını diyorsanız kullanın diyen de var, kullanmayın zarar veriyor diyen de...

61717_%C3%9Ccretsiz-gemi-5-adet-tak%C4%B1m-airbrush-temizleme-f%C4%B1r%C3%A7a-i%C4%9Fne-a%C4%9F%C4%B1z-sprey-tabancas%C4%B1-i%C4%9Fne-ve-f%C4%B1r%C3%A7a-kiti-p%C3%BCsk%C3%BCrtme-tabancas%C4%B1-d%C3%B6vme-body-piercing.jpg

Ben kesin birşey bilmiyorum ama arada kullanıyorum :) 

AB Sıkma kabı.

cleaning.jpg

Bak bu elzem değil ama olması çok iyi birşey.

Birde UltraSound temizleme makineleri var ama extrem şeyler. 

HQ-JC50_2.jpg

AB temizliğinde asıl ihtiyacın olanlar, Fırça, Kağıt Havlu, peçete vs, Kullandığın boyaya göre kimyasallar (Tiner, Alkol, Su, Kolonya, Cam Sil, AB Cleaner vs). Sadece bunlar yeterli. 

merhabalar,

şimdiden airbrush girişiminiz hayırlı olsun. bu fırça harpi takımı kullanıslı ama çok çabuk eğilip bükülüyorlar bir tavsiyem daha var o da pipo temizlemek için kullanılan ince uzun yumuşak tüylü bir temizleyici 10 lu paketlerde satılıyor ve hatırladığım bayagı ucuz iyi iş görüyor teli de cok ince her yere rahat girebiliyor. u tubeda adamın birini diş arası temizlemek için kullanılan fırçaları kullanırken gördüm bayağı efektif iş çıkardı. yani harpi takımı bu işi tek yapabilen aparatmış gibi düşünmeyin. 

aırbrush seçiminiz güzel bir alete benziyor nozzle biraz büyük ama ben sparmax kullanmıyorum o yuzden performansının nasıl olacağına dair birşey yazmak çok bana düşmez. 

depolu kompresor kullanıyorum ve tavsiye ederim hseng veya fengdabida gibi çin malı bir alet alabilirsiniz bazı internet siteleri yeniyıl indirimine girdi iyi bir fiyata bulabilirsiniz. depolu olup çıkan hava basıncını kontrol edebildiğiniz sürece markaya çok takılmamanızı tavsiye ederim. 

birde büyük bir paket ucuz beyaz plastik kaşık alın. boya talimi yaparken düzgüm sapı kendinden bir yüzey oluyor :) airbrush mesafe ve akış ayarı ile ilgili bir boyama şekli ve airbrushınıza alışana kadar bayağı kaşık harcayabilirsiniz. kontrolünüzü arttırmak için kaşıklara belli motifler veya geometrik şekiller çizmeye çalışarak hakimiyet kazanabilirsiniz.

kolay gelsin iyi eğlenceler :)