Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alper Akkurt

%30 ek gümrük vergisi müjdesi!

Recommended Posts

Selamlar. Herkese kötü bir haberim var. 10 aralık tarihli resmi gazetede yayımlanan ek gümrük vergileri muhtemelen maket piyasasını vuracak. Bugün gümrük müşavirimle konuşurken sağolsun kendisi müjdeyi verdi. Yeni yayımlanan gümrük tebliğine göre plastik ürünlerine ek %30 gümrük vergisi gelmiş. Bu vergi yurtdışından getirilen ancak bireysel sınırı aşıp gümrüğe takılan ve ithal sınıfına sokulan ürünleri kapsıyor. Bu da zaten kurdan dolayı iyice yükselen kit fiyatının biraz daha yükselmesi demek.

22 euro kişisel sınırda bir değişim yok. Yanlış anlamaya meydan vermeyeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, ibrahim Alikılıç yazdı:

Sadece ithalatçılara geliyor diye duydum,öyleyse zaten yurt dışından çok daha ucuza geliyor

Aynen öyle. Sadece ithalat yapanlara geliyor.

Kit üreticileri genelde %35 düşük fiyata veriyor toptan alımlarda. Çok fazla alırsanız max %50 indirim olur. Ama ülkeye girişte fantastik masraflar var. Verginin kdv'si filan alınıyor. Bu gelen ek vergi de gelen malların geliş fiyatı üzerinden ekstra %30 demek. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

120 liraya aldığım internetin fiyatı 350 lira oldu. %30 ek vergi çok az durdu bunun yanında. Ben devletimi anlamıyorum. Yurt dışından neredeyse vergisiz nohut ve mercimek alıyoruz buna bir çare olmuyorlar. Fakat insanları stresten uzak tutacak, kaliteli zaman geçirmemizi sağlayacak, medeniyet ve zekayı arttıracak bir uğraş için  bir hobi için bu kadar vergi alınıyor. Ayıptır , yazıktır ve yanlıştır. Sonrada memleketten neden sanatçı çıkmıyor diyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.