Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Buğra Kutsal

Kompresör tavsiyesi

Recommended Posts

Ben normal dükkan tipi bir kompresör kullanıyorum. Geçen sene 650 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Şu ana kadar bir şikayetim olmadı. Bu iş için özelleşmiş kompresörler kadar sessiz değil ancak aşırı gürültülü de değil, evde gece geç saatlerde çalışmıyorsanız sorun yaşatacağını sanmam. Tam olarak linkteki modeli kullanıyorum 

https://www.amazon.com.tr/Kuletaş-Süper-Sessiz-Kompresör-Lt/dp/B07HKQNDCL?ie=UTF8&tag=googlepcstdtr-21&hvadid=309827024396&hvpos=1t2&hvnetw=g&hvrand=12523409832670590382&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=b&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=dsa-19959388920&ref=pd_sl_4ya0381w1n_b

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 05/12/2018 at 12:08, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Ben normal dükkan tipi bir kompresör kullanıyorum. Geçen sene 650 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Şu ana kadar bir şikayetim olmadı. Bu iş için özelleşmiş kompresörler kadar sessiz değil ancak aşırı gürültülü de değil, evde gece geç saatlerde çalışmıyorsanız sorun yaşatacağını sanmam. Tam olarak linkteki modeli kullanıyorum 

https://www.amazon.com.tr/Kuletaş-Süper-Sessiz-Kompresör-Lt/dp/B07HKQNDCL?ie=UTF8&tag=googlepcstdtr-21&hvadid=309827024396&hvpos=1t2&hvnetw=g&hvrand=12523409832670590382&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=b&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=dsa-19959388920&ref=pd_sl_4ya0381w1n_b

Merak ettim inceledim.

Bende sparmax tc620x mevcut. İçinden çıkan kitapta 53 db ses seviyesi var diyor. bu attığınız kuletaşın bilgilerinde 53 db ses seviyesi var diyor. Eğer ölçümler doğruysa aynı sesi çıkartıyorlar.

3 te 1 fiyatına 3 kat büyük depo bence güzel bir seçim yapmışsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Ziya Günce Heptürk yazdı:

Merak ettim inceledim.

Bende sparmax tc620x mevcut. İçinden çıkan kitapta 53 db ses seviyesi var diyor. bu attığınız kuletaşın bilgilerinde 53 db ses seviyesi var diyor. Eğer ölçümler doğruysa aynı sesi çıkartıyorlar.

3 te 1 fiyatına 3 kat büyük depo bence güzel bir seçim yapmışsınız.

Sparmax TC620X modelinin bir iki videosunu izledim ancak videodan ses hakkında bir kıyaslama tam yapamadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim. Özellikler olarak bakarsak da ben bir amatör olarak hiçbir eksiğini hissetmiyorum şahsen bendeki makinenin. Ancak benden daha profesyonel kullanıcıların dikkat ettiği başka başka kriterler olabilir tabii ki o kısmı ustaların değerlendirmesi daha uygun olur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 06/12/2018 at 16:21, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Sparmax TC620X modelinin bir iki videosunu izledim ancak videodan ses hakkında bir kıyaslama tam yapamadığım için net bir şey söyleyemeyeceğim. Özellikler olarak bakarsak da ben bir amatör olarak hiçbir eksiğini hissetmiyorum şahsen bendeki makinenin. Ancak benden daha profesyonel kullanıcıların dikkat ettiği başka başka kriterler olabilir tabii ki o kısmı ustaların değerlendirmesi daha uygun olur :)

Açıkçası profesyonel kullanıcıyım demem pek mümkün değil. Ancak bir kompresörden insanın beklentisi nedir ? Düzenli ve sabit hava vermesi. Sabit hava geliyorsa iyidir. Bir tek şu dert var mesela as-189 gibi bi kodları olan kompresörlerde ortaya çıktığını bildiğim bir sorun var. Depoda basınçlanan havadaki nem suya dönüşüyor. As modellerde korozyon önleyen birşey yok ve delinen depolarla ilgili birkaç sorun gördüm. Ama 5-6 senede oluşan bir sorun. Sparmaxda olacak mı bilmiyorum deponun içi korozyon önleyecek bir kaplama var mıdır bilmiyorum. Aynı şey sizin için de geçerli ama bunu görmek için yıllar geçmesi lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.