Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │German Jagdpanzer E-100│Trumpeter│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

Selamlar,

Yeni modelimiz Trumpetçiden :) Epey cüsseli detaysız az parçalı(40+) bir kit. Şimdilik nasıl birşey yapacağıma karar vermedim. İlerledikçe göreceğiz :)

Kutumuz;

60727P1010031

Yapım kılavuzumuz;

P1-8

Decallerimiz;

07122水贴

Parça ağaçlarımız; Üst gövde, alt gövde, vinil paletler ve 4 adet sprue'dan oluşuyor.

582d463ff2a7ctru7122c

x2

582d4689b74fe

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Doruk Şengül yazdı:

Almanların böyle bir aracı mı varmış? Nasıl haberim olmaz :o E100 gövdesi üzerinde Jagdpanther gibi gözüküyor. İlk defa gördüm ve çok beğendim. Sonucu merak ediyorum. Kolay gelsin :)

Teşekkür ederim. E100 gövdesi üzerine bir çok farklı varyant model bulabilirsiniz. Modelcollect bir çok varyantını 72 ve 35 ölçekte üretiyor. Modelcollectin kitleri daha çok parçalı, metal namlu, pe vs. detayları da mevcut. Ama alman modellerinin hatalı olduğunu söylüyor bazı modelci ustalarımız. Biraz pahalıdır ama yurtiçi bazı sitelerde satışı da mevcut.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Teşekkür ederim. E100 gövdesi üzerine bir çok farklı varyant model bulabilirsiniz. Modelcollect bir çok varyantını 72 ve 35 ölçekte üretiyor. Modelcollectin kitleri daha çok parçalı, metal namlu, pe vs. detayları da mevcut. Ama alman modellerinin hatalı olduğunu söylüyor bazı modelci ustalarımız. Biraz pahalıdır ama yurtiçi bazı sitelerde satışı da mevcut.

İlgimi çekti. Biraz araştırayım dediğiniz kitleri :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Doruk Şengül yazdı:

Almanların böyle bir aracı mı varmış? Nasıl haberim olmaz :o E100 gövdesi üzerinde Jagdpanther gibi gözüküyor. İlk defa gördüm ve çok beğendim. Sonucu merak ediyorum. Kolay gelsin :)

Adlerwerke şirketi E-100 tanklarını geliştirmek için sipariş almıştı. Fakat 1944 yılında ağır tankların geliştirilmesine son verildi. Savaşın sonunda yalnızca şasi tamamlanabilmişti.

Sadece şasesi tamamlanan tank Birleşik Krallık tarafından ganimet alındı. Yapılan birkaç çalışmanın ardından parçalandı. Ama bütün E serisi hep taslak üzerinde kaldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Adlerwerke şirketi E-100 tanklarını geliştirmek için sipariş almıştı. Fakat 1944 yılında ağır tankların geliştirilmesine son verildi. Savaşın sonunda yalnızca şasi tamamlanabilmişti.

Sadece şasesi tamamlanan tank Birleşik Krallık tarafından ganimet alındı. Yapılan birkaç çalışmanın ardından parçalandı. Ama bütün E serisi hep taslak üzerinde kaldı.

Evet ilginç bir hikayesi varmış bu E-100 serisinin. Durdurulmalari iyi mi olmuş yoksa kötü mü bilemiyorum. Ama çıksa çıksa ancak Almanlardan çıkardı bu koca zebellahlar :) Savaş alanında Çok ciddi bir tehdit olusturabilirlerdi veya savaşın son zamanlarda ortaya çıkan acelecilik ve test süresi eksikliğinden teknik olarak yokuş aşağı da gidebilirlerdi. Kağıt üzerinde kalmış tankları modellerimizde yaşatalım o halde :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

O yeni kalıbı ile kit  çıkartan Trumpeter, yıllardır küfür yediği bu tarz kalitesiz paletlere devam etmemeliydi  . kaldı ki son dönem Rus aracı kitlerinde plastik hazır paletler kalıpladı . 

Abi yedek palet bile vermemiş herifler kitte:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Yedek palet kısmı kolay .. montajı telefonla anlatayım o paletin 1/3 ü yedek çıkacak 😁

Paletleri tam montajlarsak ucu ucuna ancak denk geliyor abi:lol: Yukarı gövdeye yapıştırırsak artırabiliriz ancak:D

1 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Bu arada kapaktaki model 1/35 ölçek olabilir , parçalardan bir incele istersen .

Kapaktaki 1/35 abi. Çamurluk birleşim yeri 72 de yok dümdüz. Yandaki çıkıntılar kapaktaki gibi net değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Ufaktan ufaktan ilerliyoruz.

Montajı tamamlanmak üzere

IMG-20181130-WA0057IMG-20181130-WA0062

Namlu ucundaki tahliyeler kapalıydı açıldı.

IMG-20181130-WA0063

Gövde kaynakları jilet gibiydi. Kaynak görüntüsü vermeye çalıştım.

IMG-20181130-WA0059IMG-20181130-WA0060

Arka taraftaki yükleme kapağındaki kulplar telle değiştirildi. Havalandırma kapaklarında ki kulpları değiştirmeye üşendim matkapla giriştim. Yan etek zırhları neredeyse bütündü aralarını biraz daha oydum.

IMG-20181130-WA0058IMG-20181130-WA0061

Kupola kapaklarındaki tutma kulpları tel ile değişecek. Yan kısımlara yedek palet asmaları yapılacak. Egsoz uçları açılacak ve aradaki minik parça tekrar eklenecek. Şimdilik bu şekilde ilerliyorum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.