Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

1/35 | Panzer IV Ausf. D | Tamiya | Gökay Yalçın

Recommended Posts

Araçta bir iki nokta hoşuma gitmedi. Aksesuarlar ve alet edevat üzerinde biraz daha çalışılabilinir.  Bir de taret kısmında dökülmelerin olduğu yerlere 1 2 pas akıntısı güzel giderdi diye düşünüyorum. Bunların dışında genel olarak çok beğendim ellerine sağlık abi :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Barış ACAR yazdı:

Eline sağlık. Herşey tam kararında. Özellikle ana rengi çok beğendim.

Sağolasın Abi, monotonluktan çıkarmak için ışık şart. :) 

10 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Eline sağlık Gökay çok mission accomplished. Bu cansız rengi canlandırmışsın.

Sağolasın Ahmet, Mission models boya ana renk olarak attım, tonlamalar için Tamiya kullandım.

Bu tür tek renk modellerde ışık oyunları yaparak monotonluğun önüne geçilirse model daha güzel görünüyor..

10 saat önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Elinize sağlık Gökay Bey. Çok güzel olmuş.

Teşekkür ederim.

10 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Araçta bir iki nokta hoşuma gitmedi. Aksesuarlar ve alet edevat üzerinde biraz daha çalışılabilinir.  Bir de taret kısmında dökülmelerin olduğu yerlere 1 2 pas akıntısı güzel giderdi diye düşünüyorum. Bunların dışında genel olarak çok beğendim ellerine sağlık abi :) 

Aksesuarlardan sadece sandık benim içime sinmedi yağlı boyalar ile ne kadar uğraştım ama bir doğallık yakalayamadım, bende pes ettim. :) Dökülme ve akıntılar ile ilgili bir çok şey eklenebilir veya eklenmeye bilir kişisel tercih meselesi, bir model üstünde her şeyi gösterme, her şeyi uygulama gibi bir durumun da yanlış olduğunu düşünüyorum.

Eleştirilerin için çok teşekkürler ayrıca beğenmiş olmana da çok sevindim.

10 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kusursuz denebilecek bir model bence elinize sağlık

Çok teşekkürler.

9 saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Gökay eline sağlık yine güzel bir finish...

Çok sağol Mümtaz abi.

9 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Gökay...

Teşekkürler Hakan abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harika olmuş. Renk çok hoşuma gitti.

Keza egzozda çok iyi olmuş.

Kupola nın iç kapak rengi beyaz olması lazım değil miydi? Araştırmadan, referans olmadan ezbere iş yapmazsınız. Bu şekilde yaptıysanız bir bildiğiniz vardır.

Teşekkür ederim, aslında kapak içi beyaz olanlar olduğu gibi gövde rengi olan referanslarda var.

1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık gökay zor bir rengin içinden başarıyla çıkmışsın.Benimde dekaller gözüme takıldı biraz temizlermi ne az biraz soldurmak kanatimce iyi olurdu.Genede modeli yapanın model üstündeki tasarrufunada saygımız sonsuz;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, baki temel yazdı:

Ellerine sağlık gökay zor bir rengin içinden başarıyla çıkmışsın.Benimde dekaller gözüme takıldı biraz temizlermi ne az biraz soldurmak kanatimce iyi olurdu.Genede modeli yapanın model üstündeki tasarrufunada saygımız sonsuz;)

Çok sağol Baki abi, Dekaller dediğin gibi daha da renge yedirilebilir M47 yapmıştım onda dekalleri ana renge baya bir yedirdim, bence çok doğal ve olması gereken gibi olmuştu ama

yarışmada juri dekaller çok belirsiz kalmış dedi. :) İşin doğrusu kim nasıl görmek istiyor öyle sanırım. :) 

1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, İbrahim fevzi mutlu yazdı:

Gökay bey elinize sağlık şahane olmuş, acaba namluya ve egzoz çıkışına biraz is nasıl olurdu acaba?

Teşekkürler, eskiden her modelin namlusuna is yapardım ama bence bu efektin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Tank namluları genelde metalik aşınma gibi bir görüntü sunuyor.

Egzoz için tabi ki is efektini daha fazla yapılabilirdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Teşekkürler, eskiden her modelin namlusuna is yapardım ama bence bu efektin hatalı olduğunu düşünüyorum.

Tank namluları genelde metalik aşınma gibi bir görüntü sunuyor.

Egzoz için tabi ki is efektini daha fazla yapılabilirdi.

Almanlarda mühimmat kaliteli olduğu için namlular çok kararmıyor ama müttefikler daha ucuz ve kalitesiz mühimmat kullanıyor. Dolayısıyla müttefik araçlarında namlu isi daha sık görülüyor.

Her ne kadar D versiyonun gri olanlarında bu ızgaralar olmadığını ısrarla savunsamda, gayet güzel olmuş Gökay abi ellerine sağlık. :) Namlu isi yapmadığın da iyi olmuş, metalik pigmentle içini ve ağzını biraz yapmak yeterli, bu hataya ben de çok düşmüştüm. Bir sürü kara namlu yapmışlığım var. :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Vahit Ayağ yazdı:

Harika olmuş ellerine sağlık özellikle paslara bayıldım.

Sağolasın Vahit abi.

9 saat önce, Hakan Yalçınkaya yazdı:

Elinize sağlık. Modülasyon çok başarılı. Dekaller eskitme ister.

Çok teşekkür ederim, haklısınız biraz daha doğallaştırılabilirler.

8 saat önce, Burak Ayağ yazdı:

Almanlarda mühimmat kaliteli olduğu için namlular çok kararmıyor ama müttefikler daha ucuz ve kalitesiz mühimmat kullanıyor. Dolayısıyla müttefik araçlarında namlu isi daha sık görülüyor.

Her ne kadar D versiyonun gri olanlarında bu ızgaralar olmadığını ısrarla savunsamda, gayet güzel olmuş Gökay abi ellerine sağlık. :) Namlu isi yapmadığın da iyi olmuş, metalik pigmentle içini ve ağzını biraz yapmak yeterli, bu hataya ben de çok düşmüştüm. Bir sürü kara namlu yapmışlığım var. :D 

:) Beğenmene sevindim Burak, gördüğüm referansı senin için tekrar bulmaya çalışacağım, yanlış bilmiyorsam Afrika cephesinde ki bir çok panzer Kursk cephesine sevk edilmiş buradan da balkan cephesine kaydırılanlar olmuş.

Referans bunlardan birine ait olma ihtimali yüksek, dediğin gibi olma ihtimali ise daha da yüksek. Namlu isi hepimizin düştüğü bir hata bence, genelde her şeyi yaparsam model daha güzel olacak yanılgısı ile alakalı bence.

9 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık müdürcüğüm :) az yorum yapmadan rengi yüzde 10 üstü yirmi kare kök altı açtıysan sorun yok,eğer bu oranlar haricinde ise olmamışşşşşşşşşşşşşşşşşş :lol:

Eyvallah komutancığım, göz kararı açıp, kapatıyorum abi. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.