Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Can Gürkök

1/32 | Me262 B-1/U1 Nightfighter | Revell | Can Gürkök

Recommended Posts

Ellerine sağlık Can abi,

Boyasını beğendim, kanopi ve gövdenin birleştiği bölümlerde biraz sıkıntı var gibi görünüyor.

Kanat birleşim yerlerinde ki tesviyede yetersiz görünüyor, İniş takımlarının metalik boyanan kısımlarında ufak tefek kaçaklar olmuş ve yıkama sanırım yapılmamış modele.

Dekalleri çok iyi göremedim ama özellikle gövdenin arka kısmında ki fors dekallerin de bir kaç hava kabarcığı göze çarpıyor.

Ellerine, emeklerine sağlık abi, bir kaç noktaya dikkat edersen çok daha üst düzey modeller çıkacak senin tezgahtan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık. Büyük bir kuşmuş. Güzel de olmuş, ama daha da güzel olabilirmiş.

Bu kadar büyük olunca hatalar daha fazla gözüküyor.

Kanat gövde birleşim yerleri biraz sıkıntılı gibi. Yıkamanın eksikliği görülebiliryr. Çok az da yıpranma olabilirmiş. Bu uçakların Çok yıpranmaya zamanı olmamış bu kuşların ama az da olsa yıpranma yakışırmış. 

Kanopiyi çıkartılabilir yaptım, Bu yüzden sabitlemedim dediğinizden kanopi arkasındaki geniş boşluğa değinmiyorum. Özellikle yapmışsınız. 

Anten biraz daha gergin olsa daha güzel görünürmüş. telini ağaçtan çektiniz ise bir kürdanı yada kibriti yakıp söndürün. Sıcak iken tele ÇOK DİKKATLİCE tele yaklaştırın. Isıyla gerilir. Dikkat Fazla gerilirse de kopar. Bana sayıp durursunuz :) 

Makineli tüfek yuvalarına biraz is hoş durur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Can abi,

Boyasını beğendim, kanopi ve gövdenin birleştiği bölümlerde biraz sıkıntı var gibi görünüyor.

Kanat birleşim yerlerinde ki tesviyede yetersiz görünüyor, İniş takımlarının metalik boyanan kısımlarında ufak tefek kaçaklar olmuş ve yıkama sanırım yapılmamış modele.

Dekalleri çok iyi göremedim ama özellikle gövdenin arka kısmında ki fors dekallerin de bir kaç hava kabarcığı göze çarpıyor.

Ellerine, emeklerine sağlık abi, bir kaç noktaya dikkat edersen çok daha üst düzey modeller çıkacak senin tezgahtan.

Gökay kardeşim çok sağol.Kanat birleşim yerleri için çok haklısın.Çok uğraştım ancak bu kadar oldu.Yıkama 2 defa yaptım ancak gösteremedim birtürlü.İçe detaylar ve panel çizgileri çok belirgin değil.Derinleştirmem gerektiğini kavradığım zaman da montaj bitmişti.Derinleştirip yıkama yapabilseydim çok güzel duracaktı.İşte tecrübe de bu zaten.İyi dileklerin için bir daha teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Büyük bir kuşmuş. Güzel de olmuş, ama daha da güzel olabilirmiş.

Bu kadar büyük olunca hatalar daha fazla gözüküyor.

Kanat gövde birleşim yerleri biraz sıkıntılı gibi. Yıkamanın eksikliği görülebiliryr. Çok az da yıpranma olabilirmiş. Bu uçakların Çok yıpranmaya zamanı olmamış bu kuşların ama az da olsa yıpranma yakışırmış. 

Kanopiyi çıkartılabilir yaptım, Bu yüzden sabitlemedim dediğinizden kanopi arkasındaki geniş boşluğa değinmiyorum. Özellikle yapmışsınız. 

Anten biraz daha gergin olsa daha güzel görünürmüş. telini ağaçtan çektiniz ise bir kürdanı yada kibriti yakıp söndürün. Sıcak iken tele ÇOK DİKKATLİCE tele yaklaştırın. Isıyla gerilir. Dikkat Fazla gerilirse de kopar. Bana sayıp durursunuz :) 

Makineli tüfek yuvalarına biraz is hoş durur.

Evet Bulut bey eskitme yapmayı düşündüm ama vazgeçtim.Dediğiniz gibi eskimeye vakti olmamış.Bu uçakla ilgili benim başka bir teorim var.Hitler denen o deli bu uçakları 1942 de falan üretebilseydi savaşın seyri farklı olurdu diye düşünüyorum.Allah korumuş resmen.Telle ilgili yukarıda da yazdım.Evden ofise taşırken oldu.Kibrit işini de yaptım ama olmadı.Koparıp bir daha çekeceğim.Eleştirileriniz için çok teşekkür ederim.

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Aynı model benim stoğumda da mevcut o açıdan bitmiş bir model, hele bu şekilde başarılı bir şekilde, görmek iyi oldu. Elinize sağlık :)

Bence çok geciktirmeden başlayın.Yapması çok zevkli bir kit.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Can abi eline sağlık.

Ozellikle kamuflaj paternine bayildim. Maskeleme mi yoksa serbest el ile mi attin ? 1/32 ölçek kuşları boyamasi aslinda zahmetli bir iş. Benim de ilerde yaomak istedigim bir model ama bu 1/32 olmayacak.

Çok teşekkür ederim.Sparmax 0,2 ile nozzle önündeki cup'ı çıkararak,serbest elle attım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, baki temel yazdı:

ellerinize sağlık can bey bende trumpater  yapmıştım çok keyifli uçaktır.Mottle çok güzel olmuş diğer hususları arkadaşlar belirtmiş.En güzel model biten modeldir

Çok teşekkürler Baki bey.Konunun başında size atıfta bulundum ancak yanlışlıkla Hobiboss diye yazmışım.Sizinki çok emek isteyen br diaromaydı.Bayılmıştım.

Selamlar,sevgiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.