Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bulut Solmaz

Miniart W-Ruined Church (Diorama)

Recommended Posts

Merhaba,

Kafamdaki bir proje için yeni aldım. Alım kriterinde daha önce bu kiti yapan Sergio Solo'nun çalışması çok etkili oldu. Onun yanına bile yaklaşamasam da bir şeyler yapmayı umacağım.

Kısa vadede ki bir proje değil. Her halde uzun süre sonra başlayacağım birşey ama kitin incelemesini şimdiden foruma koyayım dedim. 

Kutu Kapağı

IMG_20181114_114138

Kutu içeriği

Zemin. Kalemi ölçek olsun diye koydum. Çakmağım yoktu :)

IMG_20181114_114209_resize

Duvarlar. Böyle zeminden düzgün kesilmemiş kırık gibi geldi. Parçalara bir sıkıntısı yokmuş gibi gözüktü.

IMG_20181114_114301_resize

Kapı, pencere, Çit gibi diğer parçalar.

IMG_20181114_114405_resize

A4 yapım kılavuzu. Ön/arka tek sayfalık birşey. Renk vs bilgisi önerisi vs yok.

IMG_20181114_114454_resize

IMG_20181114_114513_resize

Aslında düşündüğümden kaliteli birşey çıktı. Ben duvarları vakum form şeklinde sanıyordum. Yoğurt kabından hallice birşey çıkar diye düşünmüştüm. Ama bildiğim maket plastiği çıktı. Kesip biçme işine girmediğimden plastiğin kıvamını yumuşaklığını bilemiyorum.

Çokta kusursuz sayılmaz. Bolca ufak tefek olmaması gereken girinti ve çıkıntı var.

IMG_20181114_114209_resize-1

Kapılarda da itici izleri mevcut. Çabuk bir şekilde halledilirmiş gibi gözüküyor.

IMG_20181114_114405_resize-1

Çok fazla parçası olmayan bir kit. Asıl iş boyamakta :) Artık önümüzdeki sene len bu ne gıcık işmiş diye ağlamalarımı, yakınmalarımı duyarsınız :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bulut hocam kolay gelsin,milyar sene önce benzer bir şeyler çevirmiştim,o yoğurt kabı kıvamındaki duvarları alçı ile yaptım,daha gerçeğe yakın olmuştu,ama finali bende yok bir arkadaşa verdim ne yaptı ne etti bilmiyorum :)

Image_2.jpg

Image_3.jpg

Image_4.jpg

Image_5.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alçıyı dökmeyi bende düşündüm Komutanım. Ama detaylar içte fazla yok. İçe doğru detaylar kayboluyor. Dışa detayı daha iyi. Gerçi detayların üstünden geçilir vs. Ben Acaba silikon kalıbını alıp, onun içine mi alçı döküp kalıbını mı alsam diye düşünüyordum. Özelden size soracaktım. Kitin bir kopyasını almak ister misiniz, size yollayayım mı? diye. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Alçıyı dökmeyi bende düşündüm Komutanım. Ama detaylar içte fazla yok. İçe doğru detaylar kayboluyor. Dışa detayı daha iyi. Gerçi detayların üstünden geçilir vs. Ben Acaba silikon kalıbını alıp, onun içine mi alçı döküp kalıbını mı alsam diye düşünüyordum. Özelden size soracaktım. Kitin bir kopyasını almak ister misiniz, size yollayayım mı? diye. 

Evet seninde dediğin gibi iç kısma alçı döküldüğünde detaylar bir miktar kayboluyor ama üzerinden geçildiğinde sorun ortadan kalkıyor,bu tip parçaların bence silikon kalıbını almak gerekmiyor.Yok ben seri üretim yapacağım beş altı tane aynı binadan dersen o başka.Kopya sadece duvarlar için alınır geri kalan tüm parçalar zorlayıcı,yapılmaz mı yapılır ama uğraşılmaz benim kanaatim bu tabi ki.Kopyasını almak için teklifine teşekkür ederim ama yok hocam almayayım,alırsam deli işlere sokar beni durmam biliyorum :lol: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Mustafa Arabacı yazdı:

Kolay gelsin..küçük bir tiyo, duvarları ayırırken biçağın ters kenarıyla 2-3 defa bastırarak kes. Keskin kenarla kontrol zor oluyor. Bir de pencere kenarlarına icten destek koyarsan düzgün yapışiyor, aksi halde bombe olabiliyor, çerçeveleri takarken sıkıntı oluyor

Çok sağol. Umarım ozamana kadar bu tiyoları unutmam. Malum elim çok yavaş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.