Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 |Supermarine Seafire F.XVII|AIRFIX| Kenan Turhan

Recommended Posts

Artık son bitsin diyerek finali yapıldı.Alt kısmı için pil yuvalı bir adet gemi güvertesi planlanmıştı ama ilerde belki imalatı yapılır,şimdilik rafa kaldırıldı.Tekerlerin alt kısımlarında artı ve eksi bağlantı ile gövde ortasındaki let,akım verildiğinde sorunsuz çalışmakta.Gövde alt ışığı let yandığında sarı turuncu ve yeşil olarak görülebiliyor dış kısımdan boyama gereği duyulmadı,ama kürdan ucu ile dokunulabilirdi.Dekal üzerinden panel hat ve perçinlerin delinmesi sorun çıkardığı için böyle bırakıldı.Alt kısımda ki bir iki denemede dekal hasar gördü.

1

2

3

4

5

6

7

8

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Kenan abi ellerine sağlık çok ama çok güzel olmuş.Bu maketler senin için küçük insanlık için büyük adımlar valla :D Perçinlerdeki yıkama çok düzgün olmuş abi  kola şirketleri gibi tarifi kasada saklamıyosan ne kullandığını öğrenebilirmiyim :wub:

Alperen çok sağ ol,sadece perçin veya paneller için değil,uzun bir süredir şu ingiliz ağaların ürettiği Flory models wash ı kullanıyorum,ne boyaya zarar veriyor nede verniğe kil bazlı olduğundan kuruduktan sonra tükürükle bile siliniyor :lol:

3 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Komutanım  çok güzel görünüyor. Pır pır candır :D 

Umut çok sağ ol,ama artık cet zamanı :lol:

2 saat önce, Burak Ayağ yazdı:

Süper olmuş reyiz özellikle renk ve yıkama harika

Burak başğanım çok sağ ol :lol:

2 saat önce, ilyas orhan yazdı:

Ellerine sağlık ağabey.Kuş çok tatlı görünüyor..İnan şu perçin işini nasıl yaptığını öğrenmek için sizin oralara gelesim var :) selamlar hürmetler..

İlyas hocam çok sağ ol var ol,perçin ayrı bir lezzet katıyor plastiğe kabul et :lol: kadayıfın üstündeki kaymak veya yanındaki dondurma gibi :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şu Kenan komutan gibi maket yapamadık gitti bu alemde :):)

Perçin merçin artık standart donanım oldu senin elinde hocam da... Tayyarenin alt kısmı üstüne nazaran pek bi' akça pakça geldi bana sanki... Panel ve perçinleri siyah yıkama çok iyi belli etmiş ve güzel göstermişse de beyaz yüzeyde çok sırıtmış gibi, gri ile yıkama daha iyi dururdu kanaatimce... Bir de pervane konisi, çok mu bembeyaz ne... :unsure:

Kanat altlarındaki soğutucu girişlerinin et kalınlığını da biraz inceltseydin keşke...

Gördüğün gibi hasetlikten hepsini sıraladım ne varsa :D:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Can TARI yazdı:

Şu Kenan komutan gibi maket yapamadık gitti bu alemde :):)

Perçin merçin artık standart donanım oldu senin elinde hocam da... Tayyarenin alt kısmı üstüne nazaran pek bi' akça pakça geldi bana sanki... Panel ve perçinleri siyah yıkama çok iyi belli etmiş ve güzel göstermişse de beyaz yüzeyde çok sırıtmış gibi, gri ile yıkama daha iyi dururdu kanaatimce... Bir de pervane konisi, çok mu bembeyaz ne... :unsure:

Kanat altlarındaki soğutucu girişlerinin et kalınlığını da biraz inceltseydin keşke...

Gördüğün gibi hasetlikten hepsini sıraladım ne varsa :D:D

Can ustam aynen dediklerine katılıyorum,hafiyen :lol: lakin pek bi pırfır yapmışlığım yok bildiğin üzere azar azar,ref.lerde malum WW2 renkli foto pek yok aslında fazlada aramadım,bir iki vatandaşın yaptığı malların alt kısmı yağ pas is evlere şenlik,benim tayyare dediğin gibi yepisyeni tertemiz :)aslında siyah değil yıkama Dark Dirt gerçi oda siyaha yakın cetlere kullandığım,evet soğutucu çıkışını ev yapımı peden yaptım da girişi salladım yalan yok :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Can ustam aynen dediklerine katılıyorum,hafiyen :lol: lakin pek bi pırfır yapmışlığım yok bildiğin üzere azar azar,ref.lerde malum WW2 renkli foto pek yok aslında fazlada aramadım,bir iki vatandaşın yaptığı malların alt kısmı yağ pas is evlere şenlik,benim tayyare dediğin gibi yepisyeni tertemiz :)aslında siyah değil yıkama Dark Dirt gerçi oda siyaha yakın cetlere kullandığım,evet soğutucu çıkışını ev yapımı peden yaptım da girişi salladım yalan yok :lol:

Hocam eline gözüne sağlık... Bir pırpır için bu emek bile ne kadar çok :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Can TARI yazdı:

Hocam eline gözüne sağlık... Bir pırpır için bu emek bile ne kadar çok :)

Çok sağ ol Can üstadım,tezgaha koyunca fazla bir şey eklemek yok diyorum her seferinde ama,tuzu biberi bazen ayarı kaçıyor abi :lol:

4 saat önce, Barış ACAR yazdı:

Spitfire ve varyasyonları bence WW2' nin zaten en yakışıklı kuşları. Model de o derece muhteşem bitmiş. Elinize sağlık,

Çok sağ olun :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.