Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │Hell Cannon│ Scratch Built│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

Selamlar,

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılan bir modeli görmemle başladı hikayemiz. Sonrasında Erhan abinin gazı ile yapmaya karar verdim. :D Hikaye kahramanımız özellikle Suriye iç savaşında kullanılan yüksek tahrip gücüne sahip homemade bir havan. Adamlar dingil ve namlu buldukça farklı ebatlarda birçok havan yapmış ve yoğun olarak savaşta kullanılmıştır, kullanılmaktadır. Youtube'da bir çok videosunu izleyebilirsiniz.

Ben referans olarak ACE firmasının kutulayıp satışa sunduğu 2li modellerden soldaki modeli baz aldım.

1135019-17918-86-pristine

Tasarım çizimlerine ait fotoğraflar;

0304

Yapılan çeşitli havanlar;

big_1431608914_image13

Modified-hell-cannon

Mühimmat üretimi :D

حلب1

Bu da tahrip gücüne dair bir fotoğraf; 2-3 atışta binayı yıkıyor.

maxresdefault

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elimden geldiğince modellemeye çalıştım.Modelimiz astar aşamasına geldi. Dün akşam yapmaya başladım :) Şaseyi uygun plastik çubuğum olmadığı için plastik levhadan keserek yapmak durumunda kaldım. Çok uğraştırdı malesef. Astar sonrası rütuşlar yapılacak ve sonra boya. Buyrun fotoğraflar;

20181019_20254720181019_20272120181019_20265320181019_20281020181019_20283920181019_203024

Bu da boyutu hakkında fikir vermesi açısından :D

20181019_203335

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Ellerine sağlık Bayram , ama bu  kötü fotoğtaflar sağolsun kimse birşey anlamayacak 😂

Teşekkür ederim abi. Bundan sonrakiler düzgün olur abi.😀

3 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin

Teşekkür ederim Umut.

3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Güzel işler yapıyorsunuz. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim Bulut hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ali Ulaş yazdı:

Kolay gelsin Bayram, çok yaratıcı olmuş, altına bir zemin etrafında ufak bir kurgu ister, o zaman çok daha canlı olur diye düşünüyorum

Teşekkür ederim Ali abi. Kurgu olsa iyi olur abi de zemin işine pek girmek istemiyorum:)

1 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Bayram bu ölçekte büyük bir yetenek bence , teknik imkansızlıkları el becerisi ile aşıyor , arkadaşı destekliyorum daha neler yapacak kimbilir ...

Çok teşekkür ederim Erhan abi. Senden bunları duymak gerçekten çok mutlu etti beni.:blush: Desteklerin için ayrıca teşekkür ederim abi:wub:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin. Bir zemin bence şart gibi. Minnacık birşey bir zemin yapmazsan kaybolur gider... koca bir diorama değil de bir zemin şeklinde...

Teşekkür derim Bulut hocam. Bakalım belki bir toprak yığınının arkasına koyarız:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.