Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/48 | P-51D Mustang Tuskegee Airman | Hasegawa | Umut Can Aydın

Recommended Posts

Çok güzel final oldu Umut ellerine sağlık, fotoğraflar da çok güzel.

Önce bir kaç eksik taraf var çok küçük ayrıntılar ama yaparsan daha güzel görünecektir.

Tekerlek kapaklarının sadece içlerine yıkama yapmışsın, kapak dış çerçevesini de yıkama ister;lastiklere açık tonda bir yıkama yaparsan hem parlaklıkları gider hemde derinlikleri artar.

biraz is, biraz da yağ kaçağı efekti eklersen yine derinlik olarak bir tık yukarı taşıyacaksın modeli.

Olmuşlara gelirsek, her şeyi ile olmuş bir model :) ellerine sağlık kardeşim. Modelcilik hobisini böyle ciddiye alman, üstüne gitmen ve her modelinde çıtayı bir tık daha yukarı çıkarıyor olman beni gururlandırıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Önce bir kaç eksik taraf var çok küçük ayrıntılar ama yaparsan daha güzel görünecektir.

Tekerlek kapaklarının sadece içlerine yıkama yapmışsın, kapak dış çerçevesini de yıkama ister;lastiklere açık tonda bir yıkama yaparsan hem parlaklıkları gider hemde derinlikleri artar.

biraz is, biraz da yağ kaçağı efekti eklersen yine derinlik olarak bir tık yukarı taşıyacaksın modeli.

Olmuşlara gelirsek, her şeyi ile olmuş bir model :) ellerine sağlık kardeşim. Modelcilik hobisini böyle ciddiye alman, üstüne gitmen ve her modelinde çıtayı bir tık daha yukarı çıkarıyor olman beni gururlandırıyor.

Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim abim. Forum bana çok şey kattı. Yaptıkça paylaştıkça gelişiyorum :) 

Eksik kısımlar için : Yakıt kapaklarına (kırmızı) 2 tane kanatta 1 tanede canopy arkasında onlara akıntı yaptım ama az olarak. İs olayını yapacaktım ama kararsız kaldım böyle bırakmaya karar verdim. Nedense uçakları eskitmeye elim gitmiyor sanırım biraz temiz seviyorum.  yıkama konusunda da haklısın abi açık ton bir yıkama yapayım.  Tekrardan teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok güzel olmuş. Eline sağlık. Gökay bey'in önerileri gayet yerinde. Sırf tekerlere biraz pigment atsan bile çok daha güzel olacak. Birazda egzoz ve makineli tüfek isi olabilir :D Alt kanattaki, makinelinin mermi çekirdeği tahliye deliklerinden akıntı filan offff :):) Bu hali de süper. :wub:

Çok teşekkür ederim Bulut abi tekerlerde 2 ton pigment kullandım ama ancak çıplak gözle ayırt edilebiliyor :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Babası mısın adamın sen niye gururlanıyon, sen git Kato ile gururlan :P .

Umut cum ellerine sağlık, seninle gururlanma kısmı hariç :) , Gökay abinin her dediğine katılıyorum, harika modeller. Sabrınıza hayranım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Umut cum ellerine sağlık, seninle gururlanma kısmı hariç :) , Gökay abinin her dediğine katılıyorum, harika modeller. Sabrınıza hayranım. 

Hehehe, neden gururlanmayayım Umut benim Padavanım sayılır aramızda Obivan kanobi ve Anakin misali bir ilişki var. :) umarım karanlık tarafa kaptırmayız...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Teşekkürler abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık yavru jeday,çok güzel olmuş,beğendim hatta istemeye bile gelebiliriz elimizde iki çiçek bir Bakynen :lol: ışın kılıçlarınızın pilini kontrol edin vuruşma öncesi bi sakatlık çıkmasın sonra Gökay abin ile seni apaçiler batatiz etmesinler:D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık yavru jeday,çok güzel olmuş,beğendim hatta istemeye bile gelebiliriz elimizde iki çiçek bir Bakynen :lol: ışın kılıçlarınızın pilini kontrol edin vuruşma öncesi bi sakatlık çıkmasın sonra Gökay abin ile seni apaçiler batatiz etmesinler:D 

Teşekkür ederim Kenan abi iki çiçekle kandıramazsınız. Baki abi adına çelenk gönderirsen düşüne bilirim :D 

39 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Eline sağlık Umut. Harika görünüyor. 

Teşekkür ederim Bayram abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Ben de eskitmeye kıyamıyorum 😂 oyuzden çok beğendim. Sadece Keşke perçin olsaymış diyebilirim.  😫

Teşekkür ederim :) P-51D modellerinde perçinler neredeyse belli bile olmuyorlar o yüzden uğraşmak istemedim. Yoksa yıkmadan sonra çok çirkin bir görüntü çıkacaktı.

r1lA3z.jpg

WDMNQE.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, ilyas orhan yazdı:

Çok temiz ve çok güzel bir bitiş oldu..ellerine sağlık..Hafif , is , yağ kaçağı vb. ister ama ;)

Teşekkür ederim abi yağ kaçağı vs. var ama belli olmamış fotoğraflarda İs yaparsam güzel hanımlara yazık olur diye yapmadım :D:D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.