Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 |Supermarine Seafire F.XVII|AIRFIX| Kenan Turhan

Recommended Posts

Airfix'in iyi denebilecek kitlerinden,detay seviyesi normal ama benim için biraz az :) plastik yumuşak ,çok sert ve kırılgan değil.İki farklı kanat pozisyonu için ilaveler verilmiş.Yakıt tankı veya mühimmat yükleme seçeneği var.Uyum sorunu olur mu ilerde anlaşılır.Ama kutudan çıktığı gibi yapma işi zor,plan ve ref.lere göre perçine boğmayı düşünüyorum,olduğu kadar,koltuk veya oturma taburesi kit içinden çıkmadı,uyduruk bir şey ile işi hal oldu  :D biraz da serinlik vermesi için mini bir motor ve gövde altı trafik lambası :P için let düşünülmekte :lol: kullanacağım mini motor için Ferhat kardeşime,bu arada getirme işini yapan kurye Baky mistere teşekkür ederim.Motorun elektrik bağlantıları için kabloyu tuttuğu içinde bir teşekkür farz oldu,gerçi havya ile bıldırcın parmaklarını az yaktım ama bir şey demedi,herifin parmağına kızgın havya değdi gıkı çıkmadı o derecede mangal yürekli imiş sanırım :D veya ben laf sokarım diye sesini çıkarmadı,evine gidince belki ağlamıştır orasını bilemem :lol:

1

2

Başka bir kitten uydurulan koltuk.

3

Kokpit içi görünmeyecek ama yinede boyandı eskitildi.

4

5

6

7

8

9

10

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11

12

13

Pilot diye verilen şeyin ne ağzı ağız nede burnu burun ,elleri ise ayı pençesinden hallice,zaten figür boyama özürlüyüz bir de mal çürük olunca anca bu kadar oldu,ne yapayım şimdi :lol:

14

15

16

17

18

19

20

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pilotu yerine yapıştırmak zorunda kaldım,gövde kapanınca içine girmiyor kereste :)

21

22

Patates tıkalı egzozların uçları açıldı,vantilatör toplandı :)

23

24

25

Gövdenin alt kısmındaki benim trafik lambası dediğim ışıklar iç taraftan şeffaf boyalar ile boyandı,let ışığı onları adam eder.

26

27

28

29

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burun kısmına mini motor takıldı,sıcak silikon ile sabitlenecek.Kanat altındaki jetlerin hava alıklarına benzeyen, radyatör soğutucu kısımlarının arkaları kesildi ve ref.lere göre kutsal krem tüpünden ev yapımı peler yapıldı :lol:

32

33

34

35

36

37

38

Gunze H74 ile boyandı ama çok koyu sanırım %30 beyaz ile açarak alt boyanacak.

39

40

41

42

43

44

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi güzel model güzel anlatım, bize de oturup izlemek düşer :)  Baki abi ye gelince mesleki yönden alışıktır. Eller nasırlı olunca hiç bir şey etki etmiyor hehehhe :D 

Not: Kullanma asetat içerir :D:D 

Umut sağ ol sana deştim ya dönerli yanarlı :lol: handa işte bu :D sen yanlış biliyorsun Baky abiciğinin elleri nasırlı amele eli değil,overlokçu kız eline daha çok benziyor pambık kibin :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet sıra geldi perçinlere,az biraz açıldı ve devam edecek.Önce ref.lere göre kurşun kalemle çizilip,sonra perçin açıcı ile bazen de tek tek açılmakta.Bu perçinler mümkün olduğu kadar gerçeğine çok yakın yapılmaya çalışıldıysa da bazı durumlarda uymaya biliyor.Standarda yakın olması ve gözleri tırmalamaması esas.

54

55

56

57

58

59

61

62

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Doruk Akdoğanlı yazdı:

Elinize sağlık, çok temiz gidiyor. Kolay gelsin:)

Çok sağ ol Doruk :)

4 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

Komtan kolay gelsin, efsanesin, seviliyosun :) . Baky Beg e de emeklerinden ötürü tişikkirler. Motor v.s. konusunda her daim yardımcı olabilirim.

Mutlucuğum çok sağ olunuz efenim :) Baky airbeg'e tişikkir ettim ziyadesi ile :lol: konu ile alakalı takıldığım yer şimdilik yok ama olursa dibindeyim :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Can Gürkök yazdı:

Sevgili komutanım ellerine sağlık.Herşey çok güzel ama özellikle tane tane anlatımın harika.Sırası gelmişken bir şey sorayım.

Göstergelerin üzerine future damlatmayı denedin mi?Cam gibi bir efekt yapıyor.Youtube da seyrettim.Ben beceremedim.

Selamlar

Abi parlak vernik (Tamiya X-22 ) de aynı işlevi görüyor. ince bir fırça veya kürdan ile yuvaya bırakıyorsun. Kuruduktan sonra biraz çekme yapabiliyor o durumda üzerine tekrar sürüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kokpit de hiçbir ekstra detay görmeyince önce bi hayrolsun dedim amma ...

hedef kuşun dış kısmındaymış ...

ellerine sağlık kumandanım ...

yalnız "kullanma asetat içerir" uyarısının olduğu bölgeyi kullanmışsın kuşa zarar vermesin :D:lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Kenan abi harika bir çalışma eline sağlık.  Perçin açmayı yeni kit üzerinde bende yapıyorum, alet ile açmış olduğun perçinler ve özellikle hava giriş kısmı çok başarılı. 

Eren çok sağ ol,perçin az birazda sabır isteyen iş ama olunca da mal buradayım diyor resmen :) sen hangi uçağa açıyorsun perçinleri ;)

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

YİNE harikasın ustam komutanım ya...

Ben bu ayrıntıya bayıldım valla. Son derece düzgün muntazam. Sanki kalıpla presten çıkmış gibi. Etrafındaki şeridin kalınlığı bile orantılı. 

Bulut hocam çok sağ ol,elimizden anca bu geliyor :) fakat efervesan tablete bir türlü beğendiremiyoruz ki :lol:

5 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Sevgili komutanım ellerine sağlık.Herşey çok güzel ama özellikle tane tane anlatımın harika.Sırası gelmişken bir şey sorayım.

Göstergelerin üzerine future damlatmayı denedin mi?Cam gibi bir efekt yapıyor.Youtube da seyrettim.Ben beceremedim.

Selamlar

Can abi çok sağ ol,genelde pilotsuz uçak yaptığımda panel üzerindeki göstergelere kürdan ucu ile bazen parlak vernik bazende şeffaflaşan tutkal damlatıyorum ki bu da daha gerçeklik katıyor kuşkusuz,lakin bu pırpırda es geçtim gösterge paneli geride ve pilot efendi yüzünden bir şey görünmüyor :lol:

4 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Kenan abi çoşmuş yine. Eskiden şaşırıyordum da, şimdi Kenan abinin ismi görüyorum, sonra modeli görüyorum, Kenan abi gene yapmış diyorum geçiyorum.

Ben napayım adam alıştırdı kardeşim.

Çok sağ ol Doğanay,çoşku ve hızlı bir esinti ile girdim işe,umarım radara yakalanmayız ustam :lol:

4 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Abi parlak vernik (Tamiya X-22 ) de aynı işlevi görüyor. ince bir fırça veya kürdan ile yuvaya bırakıyorsun. Kuruduktan sonra biraz çekme yapabiliyor o durumda üzerine tekrar sürüyorum.

Her harfine katılıyorum sayın Umut beyciğim :)

3 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Kokpit de hiçbir ekstra detay görmeyince önce bi hayrolsun dedim amma ...

hedef kuşun dış kısmındaymış ...

ellerine sağlık kumandanım ...

yalnız "kullanma asetat içerir" uyarısının olduğu bölgeyi kullanmışsın kuşa zarar vermesin :D:lol:

Aydıncığım çok sağ ol kardeşim,amma velakin kokpite daha ne yapayım ki agam ya,az yer olsaydı bir pako şalter ikide topraklı piriz takardım biliyorsun acımadan :lol: dışını pinçik pinçik ettim emme içine de harareti yüksek,içten yanmalı,iki zamanlı,67 Hp  Baky abin gibi motor taktım ya :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.