Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │PzKpfw VI 'TIGER' I Ausf. E "BergeTiger" (Zimmerit)│ Revell & Scratch Built│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

4 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok iyi tebrikler Bayram, alüminyuma boyanın tutunması nasıl ? el ile tutunca şekil deforme oluyor mu ? 

Teşekkür ederim abi. Boya tutunmamasında şimdilik bir sorun yaşamadım. El ile tutmada sorun yok. Hatta plakayı yüzeye uygularken tam yapışması için biraz baskı uygulamak gerekiyor. Bu baskıya rağmen deforme olmuyor. Ancak noktasal baskılardan kaçınmak gerek. Tırnak ve sert cisimler gibi, o zaman deforme oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Bayram’a miniafv ekibi olarak el verdik,  bu ölçekte scratch çalışmaları ile bence çok güzel modeller üretecek 👍

Teşekkür ederim abi, umarım uğraşlarınıza, ayırdığınız zamana değer üretimler yaparım. Miniafv ekibine ayrıca teşekkür ederim:wub:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Yavaş yavaş ilerlemeye devam ediyorum.

Tarete vincimizin kolu ve destek elemanları monte edildi.

20181012_002933

Tüm tekerlekler temizlendi ve montaja hazır hale getirildi.

20181012_003010

Paletlerimiz dizildi ve uygun forma sokuldu. Paletleri bu şekilde yapmak zor oluyor ancak dışarda boyayıp eskitmek daha güzel sonuç veriyor.

20181012_002953

Tiger'ımız yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

20181012_00321020181011_211050

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

O son yaptığın ek kanca olmamış sanki. Oversize duruyor. Onu telden yapsan daha mı güzel durur ?

Bulut hocam o kısımla ilgili gerçek bir referans bulamadım. O kanca küçük olsada mantıken ana taşıyıcılardan bir tanesi. Ama görsel olarak dediğiniz gibi oversize duruyor. Vincin montajı bittikten sonra çok sırıtırsa dediğiniz gibi telden yaparım daha güzel durur.:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Burak Bardakçı yazdı:

Ellerinize sağlık bayram bey konuyu takipteyim. 

Haddime olur mu bilmiyorum ama tel sanki biraz daha gergin olsa çok daha iyi duracak gibi. 

Estafurullah. Teşekkür ederim.

3 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok güzel Bayram, finalde teli gerginleştirmelisin daha gerçekçi durur, tel bir tık ölçek dışı gibi duruyor sanki imkan varsa biraz daha ince bir malzeme kullanabilirsin.

Buluşmaya getir bunu inceleyelim. :) 

Teşekkür ederim abi. Finalde tel öndeki çekme kancasına takılacak. Bu şekilde gerginliği sağlanacak. Teli değiştirmek şu an çok sıkıntı abi bu yüzden malesef dokunamayacağım. Umarım çok sırıtmıyordur. Tamam abi getiririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakından takip ediyorum bu çalışmayı ama ancak yorum yazmaya fırsat bulabildim, zimmerit tekniği özellikle çok yaratıcı bir fikir en kısa zamanda uygulamayı planlıyorum. Bu modelin aynısını haşat etmiştim ben, filtreyi çok ayarsız uyguladğım için rengi tuhaf bir hale gelmişti, paletleri çok güzel toplamışsın beni çileden çıkartmıştı, eline sağlık çok güzel gidiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Alperen Açıkol yazdı:

Yakından takip ediyorum bu çalışmayı ama ancak yorum yazmaya fırsat bulabildim, zimmerit tekniği özellikle çok yaratıcı bir fikir en kısa zamanda uygulamayı planlıyorum. Bu modelin aynısını haşat etmiştim ben, filtreyi çok ayarsız uyguladğım için rengi tuhaf bir hale gelmişti, paletleri çok güzel toplamışsın beni çileden çıkartmıştı, eline sağlık çok güzel gidiyor.

Teşekkür ederim saolun. Bence tekrar yapın sizde modeli. Keyifli bir model. Bakalım ilerleyen aşamalarda nasıl sonuçlar alacağım bende. Çünkü asıl iş şimdi başlıyor:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.