Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │PzKpfw VI 'TIGER' I Ausf. E "BergeTiger" (Zimmerit)│ Revell & Scratch Built│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

42 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Verdiler gazı,verdiler gazı hunharca şimdi Bayram düşünsün der gibi kenarda usul usul duruyorlar değil mi :lol: ellerine sağlık kolay gelsin Bayramcığım :D 

Aynen abi. Bu Gaz Lobisi böyle işte:lol: Veriyorlar gazı sonra kenara geçip kıs kıs gülüyorlar:lol: Teşekkür ederim abi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Minik minik üretime devam ediyorum. Calasgar üretildi. Hemen hemen tüm parçalar üretildi. Bundan sonraki süreçte Tiger'ımızın yapımına başlayacağım.

20181006_20173220181006_201936

Bu da tüm modellerde halat olarak kullandığım dantel ipi ile bir foto :D Sadece siyah yıkama ile çok güzel bir görüntü elde ediyoruz :)

20181006_213039

Bu da duruşu ile ilgili fikir vermesi açısından bir foto

d776QD

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

3-4 gündür zimmerit için çalışmalar yapıyorum. Modelci kilinden denedim ancak pek başarılı olamadım. Sonrasında tekrar forumu gözden geçirdim ve sevgili @Cenker OLUTun alüminyum folyodan yapmış olduğu zimmeritli tigerını gördüm. Ancak teknikle ilgili bilgi vermemişti Cenker. Bende bir çok denemeden sonra aşağıdaki forma sokabildim. Arka kısım bu şekilde çok içime sinmedi. Kendimde tekrar cebelleşecek azmi bulursam tekrar girişeceğim. Fotolar cep telefonu ile çekildi kusura bakmayın. Görüş ve önerilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Sevgili @Cenker OLUTa bu çalışması için ayrıca teşekkür ederim ve çalışmayı incelemek isteyenler için de aşağıya linkini bırakıyorum.

20181009_23051720181009_23045720181009_230537

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

İlginçmiş teknik merakla bekliyorum bende detayları. Tabi Erhan abinin dediği gibi boyadan sonra nasıl görünecek bakalım? 

Teknik ilginç ve bir kaç denemeden sonra malzemeye ve tekniğe alışıyorsunuz. Tek sorun detay kısımların açılması. Bu sorununda işlemi yaptıkça aşılacağını düşünüyorum. Arka kısmın zimmeritini montaj öncesi yapmak işi daha da kolaylaştırır sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Zimmerit yapımını elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle malzemelerimiz; heryerde bulabileceğiniz bir alüminyum folyo bant ve desenlerimizin düzgün olması açısından düzgün bir taşlı klasik çakmak :)

20181010_213951

Çakmağımızın mekanizmasını kolay dönmesi açısından çıkarıyoruz.

20181010_214011

Zimmeriti uygulayacağımız bölgeye göre parçalarımızı dört bir taraftan yarım santim fazla olacak şekilde kesiyoruz. Tek kat folyoda uygulama hem çok belli olmuyor hem de folyo fazlaca yıpranıyor ve kopmalar yırtılmalar meydana geliyor. Ben fırça ile boyama yaptığım için desenlerin boya eskitme işlemlerinde kaybolmaması için 3 kat folyo kullanıyorum. Airbrushla boya yapan arkadaşlar 2 kat kullanabilirler. En alttaki tabakanın yapışkanlı yüzeydeki kuruma bantını çıkarmamanız önemli yoksa yapışkanlığı azalıyor.

20181010_214422

Uygulamayı yaparken sert zeminde ve çok yumuşak zeminde yapmamaya çalışın. Ben kılavuzun üzerinde yaptım. Bu şekilde daha detaylı bir plaka elde edebilirsiniz.

20181010_214524

Aşağıdaki açı ile biraz bastırarak desenlerimizi oluşturmaya başlıyoruz.Bu şekilde ortada bir boşluk oluşuyor. İki desen arasına iki sütun daha rahatlıkla sığıyor.

1)

20181010_214631

2)

20181010_214721

3) Üçüncü baskıdan sonra aşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz. Bu şekilde baskılara devam edebilirsiniz.

20181010_214810

Tüm plakaya uyguladığımızda aşağıdaki görüntüde olduğu gibi bir plaka elde etmiş oluyoruz.

20181010_215318

Zimmerit plakamızı uygulayacağımız bölgeye ister yapıştırdıktan sonra isterseniz yapıştırmadan önce detay kısımlarını açabilirsiniz.

20181010_215359

Umarım düzgün bir şekilde ifade edebilmişimdir.

Bunlarda boya aşamasından bir kaç fotoğraf;

20181010_21554520181010_21563020181010_215422

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.