Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │PzKpfw VI 'TIGER' I Ausf. E "BergeTiger" (Zimmerit)│ Revell & Scratch Built│ Bayram KOÇER

Recommended Posts

Selamlar,

Dolaresin durumu malum, yeni kutu açmaya korkar hale geldik :wacko: Neyse şimdiki modelimiz bir efsane. Kutu üzerindeki zimmeritli resme aldanmayın. Gövde üzeri sinek kaydı :D Henüz zimmerit işine girecek kadar olduğumu düşünmüyorum. Bu sebeple alternatif birşeyler bulmaya çalışacağım(Bu kısımda da dekal sorunu çıkıyor) ya da kutu üzerindeki kamuflajı yapacağım. Tiger'ımız geç dönem olacak..

Bunlar da kutu içeriği;

Tiger I Kutu (1)Tiger I Kutu (2)Tiger I Kutu (4)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, Alper Akkurt yazdı:

geç dönem tiger zimmeritsiz olursa içinde kıyma olmayan mantıya döner, aman hocam zimmerit işi kolay

modelci kilinden alın 1 paket. yapıştırın yüzeylere. sonra da ince bir metal parça ile basın detayı. ufacık model, yapışıyor meraklanmayın ;)

seramik-hamur-polimer-kil.jpg

model kili (temsili)

Teşekkür ederim Alper, gözümü karartırsam bakalım :) Zimmerit yapım tekniklerini inceledim, ölçek çok küçük olduğundan pek yemedi şimdilik :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
47 dakika önce, baki temel yazdı:

Bayram sende mümtaz abi gibi bosluksuz gidiyorsun.Kolay gelsin.Sen bu zimmeriti yaparsın gibi geliyor.:D

Teşekkür ederim abi. Mümtaz abi nere biz nere abi:) Fırsatını bulmuşken saldırıyorum sadece:D zimmerit olayına bakacağız abi😳

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Erhan abinin gazı ve Baki abinin markajıyla başladık minik minik :D

Öncelikle yoğun referans araştırmaları ile başladık.

Baki abinin verdiği link haricinde bunlar referans aldığım bir kaç model,

Bu Eduardın DRAGON için hazırladığı PE set,

1848_22071_07

Bu da İTALERİ'nin modeli;

2224171150_578dd22914_b

Referanslar sonrası minik minik üretime başladık :) Fotoğraf makinesi odaklanamadığı için fotoğrafları cep telefonu ile çekmek zorunda kaldım :(

20181005_230642_Burst0120181005_23053220181005_230832

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kısım biraz zorlu bir kısım. Makara sistemi için bir çok dişli denedim. Hatta bazı araçların cer dişlisini bile :D En sonunda minik çek bırak oyuncak arabaların mekanizmasını sökerek oradaki ufak dişlileri uygun boyutta incelterek kullanmaya karar verdim. Ufak olan dişli biraz büyük kaldı ancak en azından uyumlu olduklarını düşünüyorum. Henüz işi bitmedi. Tutma kolu vs. eklenecek.

20181005_23090620181005_23101420181005_231107

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Helal olsun valla. Fotoğraflardan belli olmuyor ama bu ayrıntılar 72 ölçek. Bit kadar şeyler. Takdir etmemek elde değil.

Sende hemen gaza geliyorsun.... :D Bu ölçeğin zimeriti bile adamı çok fena zorlarken..... Yağmurdan kaçarken sele kapılmışsın valla :D

Teşekkür ederim Bulut hocam güzel yorumun için. Parçalar hem beyaz hem de ufak olduğundan çok belli olmuyor. Renklenince daha net görünür umarım.

Gaz konusunda kesinlikle haklısın:lol: İkili markaja girince yapacak bişey kalmadı:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.