Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kahraman Ege Ceri

1/72 I Mig-15 I Eduard I K. Ege Ceri

Recommended Posts

Tekrar merhaba

Daha önce de bahsettiğim gibi stokta biriken uçakları eritmeye başlıyorum. Bu aralar yoğun bir dönemden geçtiğim için, daha az zahmetli olduğundan, öncelik 72 ölçeklerde olacak. Kısıtlı bir vakit ayırabileceğimden normalden uzun da sürecektir ancak maksat tezgah boş kalmasın :) Kutu üzerinde de gözümüze çarptığı gibi Kore Savaşı'nda Kuzey Kore Hava Kuvvetleri'nin kullandığı bir uçağın modeli olacak.

WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.00WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.01 (3)WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.01 (5)WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.01 (4)WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.02 (1)WhatsApp Image 2018-09-25 at 23.19.01

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin.

Eduard'ın markasındaki bir model için kutu içeriği çok boş geldi. Eduard genelde kutuya PE parçalar ile doldurur. 

Teşekkür ederim

Eduard oldukça geniş fiyat ve kalite skalasında kitler üretiyor. Bunun gibi ''weekend edition'' olarak geçenler görece basitleştirilmiş ve ucuz kitlerken ''ProfiPACK edition'' olarak geçen ürünler bol bol PE parça ve maskelerle birlikte satılıyorlar. Mig-15'in de ProfiPACK versiyonu mevcut ancak malum kısıtlı maddi kaynak yüzünden ucuz olana yönelmek durumundaydım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arşivde bende de 1 adet Weekend Edition sürümü (hangi uçaktı unuttum şimdi) var. Dolares mantıklı bir seviyedeyken almıştım. Sadece kokpit detayı olarak da olsa PE atmışlar içine. Demek ben şanslıymışım :D 

ProfiPack hakikaten pahalı ama adam doldurmuş elinde ne varsa, rezin koltuk, motor, tekerlek, maske, kemer... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Arşivde bende de 1 adet Weekend Edition sürümü (hangi uçaktı unuttum şimdi) var. Dolares mantıklı bir seviyedeyken almıştım. Sadece kokpit detayı olarak da olsa PE atmışlar içine. Demek ben şanslıymışım :D 

ProfiPack hakikaten pahalı ama adam doldurmuş elinde ne varsa, rezin koltuk, motor, tekerlek, maske, kemer... 

Demek ki bu sürümler bile kendi içinde değişiyor 🤔normalde inceleme yapmadan pek kit almam lakin bunu hiç planlamadığım bir anda almıştım. Yine de kalite çok kötü sayılmaz bana göre.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar,

Birkaç gün ardından sonra ilk kez tezgaha geçebildim.

Kokpit tamamlandı, gövde birleştirildi, boşluklar kapatıldı. Ayrıca kanopi de sıkıntılı bir parçaydı, tamamen şeffaf değil gibiydi zımpara ve cila ile düzeltmeye çalıştım. 

WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.43 (1)WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.43WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.44 (1)WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.44 (2)WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.45WhatsApp Image 2018-09-29 at 22.08.46

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel gidiyor. Bol Putty istemiş.. Eduard gibi bir marka için kötü bir ürün sanırım. 

Bazı Detaylar gitmiş. Bir de onları açmakla uğraştıracak.

Teşekkür ederim. Haklısınız özellikle kanat ve gövde arasına özellikle bastım da bastım macunu. Çizgilerin üzerinden de geçilecek, kaybolanlar da açılacak. Dediğim gibi kanopi de hiç temiz bir parça değildi. 

Eduard'a kızamıyorum yine de çünkü kiti yurt dışından 12 dolar gibi ucuz bir fiyata almıştım o yüzden bu kadarını da bekliyordum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar merhaba, 

Yoğunluktan dolayı haftada 1 gün oturabiliyorum modelin başına. Bu da hiç hoşuma gitmiyor tabii. Süreç kopuk olunca konstantrasyon da kalmıyor, işler biraz dağılabiliyor :) 

Neyse efendim, parlak siyah ile yüzey hazırlandıktan sonra üzerine mr. color 8 silver ile metalik boya atıldı, üzerine Tamiya XF-19 ile hafifçe ''post-shading'' yapıldı. Aslında oldukça basit bir kit olduğundan işin çoğu bitti azı kaldı diyebiliriz ancak ne zaman biter bilemeyeceğim tabii :D

20181007_13510920181007_135119IMG_20181007_135822_68320181007_135134

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Yanık efektini güzel vermişsiniz, tecrübe açısından önemli aslında böyle denemeleri yapmak ama referanslara da bakmak lazım, böyle bir iz oluşuyor mu ?

Bunu yarışmalara katılacağınız modelleriniz olursa dikkat etmeniz için yazdım yoksa uygulama fevkalade.

Teşekkür ederim öncelikle,

Zaten daha çok deneme amaçlı yaptığım bir uygulama oldu referans görsellere baktığımı söyleyemem :D ancak bazı modern jetlerde bu şekilde bir renk değişimi söz konusu olabiliyor sanırım, ''nozzle'' kısmında özellikle. Her ne kadar benim uygulamam kadar temiz durmasalar da :D egzozların neye göre nasıl renk aldığını açıkçası pek bilmiyorum.

nozzle-mixer3550228392_db0bbe4078_b1200px-Sukhoi_Su-35S_07_RED_PAS_2013_07_cutout

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dekaller yapıştı. Zaten önceden de gördüğüm ancak görmezden geldiğim hatalar da vardı. Ancak bunu ciddi bir model olarak yapmaktansa bir deneme tahtası olarak kullanmaya karar verdiğimden bazılarını düzeltmedim, böyle basit bir kitte çok vakit harcamak istemedim :blush: hata demek bile az olabilir ama dediğim gibi bu modeli gözümden çıkardım zaten :D

20181010_11300120181010_113010

Mesela vernikten önce, boya aşamasında bütürlü bir doku oluştu bazı noktalarda. Ayrıca görüldüğü gibi zımparada kaybolan detaylar da hiç iyi açılamadı.

20181010_113041

Sağ kanadın alt kısmında iz kaldı, gövde altında arkada yer alan yuvarlak parçayı (neden öyle bir parça var bilimiyorum gerçi) ne macunladım ne zımparaladım.

20181010_113059

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.