Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kahraman Ege Ceri

1/35 | M4A3E8 Sherman ''Fury'' I Italeri | Kahraman Ege Ceri

Recommended Posts

Araya tatillerin de girmesiyle üzerinde çalışmalarımı kesik kesik sürdürdüğüm Sherman tankını sonunda bitirmiş bulunmaktayım. ''Fury'' filminde karşımıza çıkan tankın 1/35 ölçekli modeli. Kit genel olarak fena değil. Tek tük kalıp, itici izleri var ama üstesinden gelinemeyecek şeyler değiller. En sıkıntılı yanı paletlerdi paletleri yerine koyarken zorlanıyorsunuz çünkü tekerler ve gövde arasında yeterli boşluk yoktu.

Ayrıca bu da stoğumdaki son kara aracıydı, uzun süre kara araçlarına ara verecek ve elimdeki uçakları bitireceğim :)

20180920_11181520180920_11270420180920_11194720180920_11320020180920_11294620180920_11201320180920_11283820180920_11203620180920_111859

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Elinize sağlık çok güzel bir model olmuş. :) Gözüme sadece ön gövdedeki çamur ve yanlardaki tomrukların uç kısımları takıldı. Tomrukların uçları biraz yontulsa sanki çok daha hoş dururdu. Kara araçlarına devam edin bence👍

Teşekkür ederim. Evet sanırım tomruklar konusunda haklısınız siz söyleyince ben de yontulabileceklerini düşündüm. Zaten bunu yaparken gördüğüm zaman seviye atlamış olacağım :D

Çamur ise dün gecemi mahvetti resmen çünkü içinde kullandığım inceltici (mig thinner for washes) alt katmandaki verniği (vallejo) söktü bölge bölge ve onu ancak bu kadar tolere edebildim.

Stokta 7 uçak birikti dolayısıyla onları bir miktar eritmek istiyorum e tabii bir noktada sıkılırsam araya bir tank, afv sıkıştırabilirim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Gayet güzel olmuş. Elinize sağlık.

Sadece modelcilik açısından değil, fotoğraf çekimleriniz de çok güzel olmuş.

Belkiiiiii biraz paletlerin hareketli yerleri (yere değen pabuçları ve yol tekerlerinin plastik parçaları gibi) daha temiz olabilirdi....

Teşekkür ederim. Fotoğraf çekimi en az modelin yapımı kadar önemsediğim bir mevzudur :) 

Eleştiriler için de ayrıca teşekkür ederim en faydalı yorumlar onlar çünkü :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Elinize sağlık ,

periskop camlarına müdahale için geç mi kaldık 🤔

Teşekkür ederim :)

Aslında taret yerinden çıkrılıp iç kısımdan cam konabilir ama bunu sadece ön kısımda yer alan için yapabilirim. Arkasında kalan, kapağın üzerinde yer alanın yüzeyine  bir damla parnak vernik aktarmaktan başka çözüm gelmedi, uçak kokpitlerinde göstergelere yaptığımız gibi yani 🤔

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerinize sağlık, bende beğendim.

Boyama, eskitme ve fotoğraflama güzel olmuş, periskop camları, paletlerde ki kalıp izleri ve model üstünde kalan pamuk parçaları olmayan tarafları, ayrıca paletlere biraz daha metalik bir görüntü ve üstünde ki özellikle kutu, branda ve çanta gibi aksesuarlar tank ile orantılı bir görselliğe getirilirse daha doğal gözükecekler.

Tebrikler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık, bende beğendim.

Boyama, eskitme ve fotoğraflama güzel olmuş, periskop camları, paletlerde ki kalıp izleri ve model üstünde kalan pamuk parçaları olmayan tarafları, ayrıca paletlere biraz daha metalik bir görüntü ve üstünde ki özellikle kutu, branda ve çanta gibi aksesuarlar tank ile orantılı bir görselliğe getirilirse daha doğal gözükecekler.

Tebrikler.

Çok teşekkür ederim. Daha çok uçaklarla uğraşıyorum, bu da benim 6. (1/35 ölçekli 2.) kara aracı çalışmam. Bu alanda yemem gereken daha çok fırın ekmek var :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Çok teşekkür ederim. Daha çok uçaklarla uğraşıyorum, bu da benim 6. (1/35 ölçekli 2.) kara aracı çalışmam. Bu alanda yemem gereken daha çok fırın ekmek var :D

Gayet başarılı bahsettiğim gibi bir, kaç nokta sonucu çok daha üst düzeye çıkarabilirdi, bundan sonra ki modellere artık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerinize sağlık en güzel model bitmiş modeldir. Arkadaşlar gerekenleri söylemiş zaten ben tekrar etmeyim. Ayrıca fotoğraflarda çok başarılı.

Çok teşekkür ediyorum her model bir basamak ayrıca tabii ki. 

12 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Gayet başarılı bahsettiğim gibi bir, kaç nokta sonucu çok daha üst düzeye çıkarabilirdi, bundan sonra ki modellere artık.

Tekrar teşekkür ediyorum. Zaten foruma katılma sebeplerimin en büyüğü sizlerin tecrübelerinden yararlanarak daha iyi noktalara ulaşmak 👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Elinize sağlık güzel bitmiş, fotoğraf çekimleri de güzel. :)

Teşekkür ediyorum. Dediğim gibi fotoğraflar da modelin kendisi kadar önemli benim için. Sonuçta elimden geldiğince iyi anlatmam lazım modeli :)

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık çok güzel final :)

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.