Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Adil Akgul

1/72 | SpPz 2 LUCHS A2 | Revell | Adil Akgül

Recommended Posts

FNSS yarışmasında alınan ilham, PARS'ın sürücü koltuğundan alınan keyif ve kampanya çağrısına istinaden yeni bir kiti yarım bırakm... ahömzzz... yapmaya karar verdim. Kadıköy'de dolanırken malum mağazada gözüme takılan 3 ve 4 dingilli yakın akraba iki arkadaştan daha iri olanı (fark 1.2cm ve 20 parça) yarı.. yapmaya karar kıldım.

Kit hakkında webde muhtelif incelemeler mevcut, abisinden muhtelif sitelerde muhtelif atarlar dinlenmiş olmakla birlikte bu minnak için olumlu şeyler söyleniyor. İlerledikçe hanyayı konyayı göreceğiz.

Parçalara bakalım; gövdede kaynak dikişleri bile verilmiş ama levha birleşimleri cillop gibi, gerçek araca bir bakmak lazım:

20180919_204758.jpg

Jant göbek ve tekerlek detayları gayet güzel dökülmüş, bir ızgara komple altşase, amortisör ve yürür aksama ayırılmış. Tetellekleri bir yakından görelim:
20180919_204821.jpg

Bu ölçekte yine düşündüren iki kısım silah ve kule, onları da şöyle iletelim: Namluyu delmek az uğraştıracak ama dökümü iyi. 

20180919_204858.jpg

Şüphesiz, bir de Revell kutularında ızgara eksik olsa bile muhakkak bulunan ve üzerinde muhtelif lisanlarda "Beni bir an evvel çöpe at" yazan kağıt ve bunun içine konulmuş minnak bir dekal ile kutudan çıkan malzememiz tamamlanıyor. Kılavuz mu? Kılavuz 35 adım, A4 boyutunda, herhalde bu aletten 30 tane filan üzerine konabilir. 

Oynatalım efendim..

Hoşbuldum, epeydir aklımdaydı, bu miniafv kampanyası vesile oldu :)

42 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Kolay gelsin , alt takımlar biraz yoracaktır ama olsun ?

35 montaj aşamasının 17si yürür aksamla ilgili, Revell burada epey çalışmış. Gövdeyi birleştirdim, ön iki aksı derledim, öyle duruyor şimdi (aman kalmasın :D ). Taşınma işini müteakip pazartesi devam.