Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kubilay Boraoğlu

1/700 I Denizde İkmal - Replenishment At Sea I Dragon,Trumpeter I Kubilay Boraoğlu

Recommended Posts

Elleriniz dert görmesin. bende Baki bey gibiyim. Pek ahşap gemi vs yapmış olsam da bu gemilerden anlamıyorum. Hatta benim durumum çok daha kötü. "Küre - Eşkenar Dörtgen - Küre" deyince "kapat kapat fazla yazmasın ben seni sonra ararım" demek sanıyordum :D Ha birde yakın yol gemi kaptanlığı belgesi olan adamım. O derece küre dörtgen yamuk dan anlamıyorum :) 

Ama çalışma dört dörlük oluyor onu anlayabiliyorum :) 

15 saat önce, baki temel yazdı:

Gemilerden anlamam anlasamda söyleyecek söz yok emeğine sabrına sağlık.Posta kaplıyacağın modeli pek merak ettim.Eskiden komple ahşaptan gemi yaptığım günler geldi aklıma

Teşekkür ederim Baki abi. Posta kaplamaya başlayınca takıldığım yerleri sorabileceğim biri varmış sevindim. :D

11 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elleriniz dert görmesin. bende Baki bey gibiyim. Pek ahşap gemi vs yapmış olsam da bu gemilerden anlamıyorum. Hatta benim durumum çok daha kötü. "Küre - Eşkenar Dörtgen - Küre" deyince "kapat kapat fazla yazmasın ben seni sonra ararım" demek sanıyordum :D Ha birde yakın yol gemi kaptanlığı belgesi olan adamım. O derece küre dörtgen yamuk dan anlamıyorum :) 

Ama çalışma dört dörlük oluyor onu anlayabiliyorum :) 

Sağolun. Ahşap ayrı bir olay bakalım becerebilecek miyim. Sizden de  tavsiye ve kritik gelir o zaman. 

Ticari gemilerde üçgen falan kırk yılın başında kullanıldığı belki de hiç kullanılmadığı için bilmememiz normal ben de araştırıp öğrendim:)

On 31.12.2018 at 09:48, Can Gürkök yazdı:

Şu anda forumda yapılan işlerin uzak ara en zahmetlisi.Kolay gelsin.Zevkle takip ediyoruz.

Sağol abi , akşamları çayımı alıp odamda kafa dağıtıyorum sadece , forumdan bundan çok daha fazla emek verilen modeller var ustalara haksızlık etmeyelim :)

On 02.01.2019 at 09:33, Ali Ulaş yazdı:

mükemmel işçilik, tebrikler

Teşekkür ederim :)

Aynı detaylandırmayı baş taraftaki direk için de yaptım. Bu sınıf gemilerin ilk inşa edilenlerinde (flight 1) bu direk farklıymış kitte iki versiyonu da vermişler. Ben flight 1 i yapmışım referanslara bakınca  modernize görmüş olanı yani flight 2 yi yapmam gerektiğini anladım yani boşuna 2 direkle uğraşmış oldum. :D Yedek olarak durur artık.

38nd60.jpg

2nmf1g.jpg

On 04.01.2019 at 10:39, Bayram KOÇER yazdı:

Kubilay çok iyi gidiyor. Ellerine sağlık.

On 04.01.2019 at 11:42, Efe Evren yazdı:

Detaylar çok keskin, ellerinize sağlık.

On 05.01.2019 at 09:54, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Çok güzel ilerliyor.

Çok sağolun.

Kolay gelsin her zaman ki gibi harika oluyor  . Direklerdeki destek çubukları hangi maddeden yapıldı . Ben buna benzer bir çalışma için kulak temizleme çubuğu kullanmıştım. Fakat yapisma sorunu yaşamıştım.  Senin direklerde ise gayet muntazam duruyor . Hangi yapıştırıcı kullandın.