Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kubilay Boraoğlu

1/700 I Denizde İkmal - Replenishment At Sea I Dragon,Trumpeter I Kubilay Boraoğlu

Recommended Posts

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ellerinize sağlık. :wub: Harika oluyor.

Radar'lara yaptığınız revizyon da gözümden kaçmadı. Kitten dolu çıkan yerleri tek tek delmiş, gerçeğine uygun yapmışsınız. 

Sağol abi. Klavuzda olduğu gibi yapıp gecmektense uğraşmak daha zevkli oluyo. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Can TARI yazdı:

Seviyorum böyle referanslara göre detay zenginleştirme işlerini... Hele aftermarket yerine detayları modelci ürettiği zaman daha da kıymetli oluyor yapılan çalışma. Gayet güzel gidiyor....d

Çok sağol Can abi. Maket yapmak kadar, referanslar için internette araştırma yapmak da ayrı bir hobim.:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dekal kağıdının 1999 basımı olmasından mı yoksa acemiliğimden mi bilemiyorum dekali suda beklettikten 10 saniye falan sonra suda 100 parçaya ayrıldı. Özellikle helikopter platform çizgileri dağınık vaziyetteydi. Bu kadar toplayabildim eksik kısımları fırçayla boyayarak tamamlayacağım. Direğe -pek gözükmese de-  ''Manevra gücü kısıtlı tekne'' anlamında Küre-Eşkenar Dörtgen-Küre çektim malum akaryakıt ikmali yapılacak :D  İnce bir yıkama yaptım.Biraz daha yıkama çalışıp diğer gemiye geçeceğim. Genelde bu gemilerde aşırı pas akıntısı olmadığı için sadece demir loçasından pas akıntısı yapıp son noktayı koyacağım. Tavsiye, eleştiri, yol gösterme, gözümden kaçan husus varsa yazarsanız sevinirim. :) 

20181205_img_9813dvihf.jpg

20181205_img_9812bniob.jpg

20181205_img_9814sue8g.jpg

20181205_img_9815eqc76.jpg

20181205_img_9816wad10.jpg

Küre - Eşkenar Dörtgen - Küre çekilmiş destroyer. :)

09751111zidwu.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dekalleri dert etme. Boya ile halledersin. İnce yıkama yeterli bencede.

Fazla pas pus da gerekmez bu makinalara . Dediğin gibi demir loçası ve belki bir kaç noktaya daha. Ölçek itibariyle ayarı kaçmasın.

Meko mu dedin sen? :blink: 

80'li yıllarda Gölcük'de Donanmaya katıldıkları zamanları bilirim. En son 30 Ağustos' da Sarayburnu'nda ziyaret ettim kendilerini:D

Barbaros Sınıfı TCG KEMALREİS F-247

IMG-20180830-WA0045

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Kolay gelsin Kubilay güzel görünüyor minik. Biraz daha aydınlık olursa fotoğraflar güzel detayları daha iyi görebiliriz.

Teşekkür ederim abi. Fotoğraf konusunda haklısın profesyonel makinaya geçeceğim de elimde olmayan nedenlerden erteleniyo hep ama yakında olacak inanıyorumm :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Barış ACAR yazdı:

Dekalleri dert etme. Boya ile halledersin. İnce yıkama yeterli bencede.

Fazla pas pus da gerekmez bu makinalara . Dediğin gibi demir loçası ve belki bir kaç noktaya daha. Ölçek itibariyle ayarı kaçmasın.

Meko mu dedin sen? :blink: 

80'li yıllarda Gölcük'de Donanmaya katıldıkları zamanları bilirim. En son 30 Ağustos' da Sarayburnu'nda ziyaret ettim kendilerini:D

Barbaros Sınıfı TCG KEMALREİS F-247

IMG-20180830-WA0045

Tavsiye ettiğin gibi yapacağım abi. 

Çok şanslıyımışsın abi. Ben de TCG Turgutreisle TCG Salihreisi gezmiştim dolmabahçe önünde, gerçekten çok modern ve yakışıklı gemiler:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.