Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Alper Akkurt

Amazon.com.tr Bereketi

Recommended Posts

Başlık formata uygun mu bilemiyorum ancak yazmak istedim. Kesinlikle reklam amacım yok ancak kurallara aykırılık varsa kaldırabilirsiniz.

Amazon.com.tr bugün açıldı. Fırsatı olan varsa buyursun baksın. Dükkandan satış olayında ne biçim kazıklandığımızı göreceksiniz.

Onun dışında modellere bakarken satıcının sadece amazon.com.tr olmasını seçerseniz indirimli model fiyatlarını da görebilirsiniz.

edit: yeniden hatırlatayım satıcı olarak doğrudan amazon.com.tr'yi seçince avantajlı fiyatlar çıkıyor. bir de fiyatlar dükkanlar tarafından güncellenmiş ve güncelleniyor hala. o nedenle x liraya gördüğünüz bir şeyi alayımd erseniz 1 dk sonra x+5 lira olabiliyor.

16 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

Biz denedik Amazon.com.tr yi. ..... fiyatları çok iyiydi aldık birçok şey hepsi iptal oldu :(  Meğer fiyatlar hatalı girilmiş.  Daha doğrusu 5 ay öncesinin fiyatları sisteme yansımış.  Siparişler iptal olunca epey moral bozuldu.

Aynı şey benim başıma da geliyordu abi sayfayı tekrar yenileyince 215 den 360 tl küsürlere çıktı fiyat. ( Kur kârını görmüş olduk) Eğer böyle olacaksa Amazon' un hiç bir espirisi olmaz bence. 1. firmadan almak varken nereden araya aracı koyayım ki nasıl olsa aynı fiyat.  :P 

Amazon kendi sattığı yelpazeyi genişletirse avantajlı alabiliriz. Onun dışında satıcılar gene aynı fiyatları çekiyor, satıcılardan almanın tek avantajı artık tek tek adamların adreslerini kontrol etmek yerine amazon'daki dükkanlarını kontrol edip verilecekse oradan sipariş vermek olur hani tek adres altında oldukları için kontrolleri kolaylaşır. Ben Amazon'un sattıklarından bir tane aldım piyasa fiyatının %30 altına. zaman içinde çeşitlenir ürünler umarım.

Amazon Türkiye' de işe başlarken pazaryeri olarak satıcılarla anlaştı. Gittigidiyor, n11 gibi düşünün. Satıcılar fiyat girdiler ve deneme süreci kapalı devre devam etti. sonra bugün aniden yayına açtı amazon. Fiyatlar 6 ay öncesinin fiyatları olduğu için siparişler iptalş edildi.

Tüketici Hakları yasasına göre bu durumda olan kişilerin malları alma hakkı var. THH' ye dava açabilirsiniz. Ancak farkettiyseniz kartınızdan para çekilmedi. Belki de bu yüzden alışveriş gerçekleşmemiş sayılabilir.

Ufak tefek bir kaç kit aldım. Ürünlerde hobi mağazalarına göre Ortalama %35 civarında indirim oldu. Satıcı olarak kesinlikle Amazon seçilmeli aksi taktirde diğer satıcıların kendi sitelerinden almaktan farkı kalmaz. Amazon kendi ürün yelpazesini kesinlikle arttıracaktır fakat dolar kuru her durumda Canımıza okuyacak :( Bu arada bazı ürünlerde fiyat yok. Acaba satışa mı sunulmadı yoksa tükendi mi ?