Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Kenan Turhan

1/72 |Panzerhaubitze 2000|Revell| Kenan Turhan

Recommended Posts

Kampanya gereği şartnameye baktım,mini mini işler yok olmaz,uymaz,parmak tutmaz,göz görmez derken yola tankla çıktım ama Musanın gönderdiği bu cihazı yapmaya karar verdim.Pek ilgi alanıma girenlerden değil,az atraksiyon eklemeyi planlıyorum,alevli yanarlı dönerli,kıvılcım çıkaran cinsten :)

Kit muhteviyatı,uyumu,detayı vs.işleri pekde araştırmadan,bir iki Musanın verdiği gaz ile namludan mermi çıkışlı,tozlu dumanlı yapılacak.Gövde içine birmilyocularda satılan üç kuruşluk,çakma mum cihazı, kesipilip biçilip,gövde içine sıcak silikonla yapıştırıldı.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Kule kısmı toplandı,iç kısımdan gelip namludan çıkacak telleri için,delikler açıldı.

21

22

23

24

25

Astar atıldı.Daha sonra namlu dip kısmındaki tozluk detayı kitte verilmediğini fark edip,alüminyum yapışkanlı folyo ile branda şekli verildi.

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

Akadan bi haber olduğumuzdan dolayıdır ki,bi kamyon yanlışlık yapılmıştır kesin :) örnek,atış pozisyonunda olacağı için aynaların ve namlu destek aparatının kapalı olması lazımken,bizdekiler bayrak direği gibi dimdik :) yapım klavuzundaki revell boya kodları yerine tamiyanın nato green,nato black ve nato brown renkleri kullanıldı.Ana renk yeşilin ardından önce siyah,ardından kahverengi kamo serbest el ile atıldı bazı yerleri bir miktar sallama oldu gibi :D

36

37

38

39

40

41

42

43

Bir miktar detay boya işleri yapıldı.Kazma kürek sapları ve uçları,sinyal lambaları,farların içi delindi boyandı,sis kutu kapaklar vs.

44

45

46

47

48

49

50

51

10 saat önce, Can TARI yazdı:

Yok arkadaş. Adam rahat durmuyor bir türlü... :):)

Bende dedim otur oturduğun yere,aç kutuyu,yap maketi diye ama içimdeki ben dürttü abi,baş edemedim,lütfen biri 42 numara terlikle ağzıma vursun pilizzzz :lol:

2 saat önce, baki temel yazdı:

Ne zaman basladın ne zaman bitti.Ama normal adam emekli 3 dönüm bostan yan gel osman pozisyonun da kademeli kıdemli baş çavuş.Alev de yapar arada lambada dansı yapıp modele devam eder.:D

Yaşlıyım ama ,aynı zamanda hızlıyım,naaaaabeeer Şakiiiir :lol: sen sağda solda ebegümeci,kuzu kulağı toplarken ben kaşla göz arası yaptım bunu :lol: sende emeklisin niye milletten saklıyorsun baharın papatyası,kışın kardeleni,meraların çimeni,yaban otu Baky beğğğ :lol:

1 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Off Kenan abi muhteşem detaylar eklemişsin.

Vallahi sürpriz oldu bu model bana harika görünüyor.

Çok sağ ol Gökay kampanya var dedin icabet ettik,darısı koçanı ile birlikte Baky beğin başına artık :lol:

Bir saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi çok hızlısın :) ikinci ve üçüncüyü de yaparsın sen :D 

Umut çok sağ ol kardeşim,bu kamyon başka rampa çıkmaz,motor şişer :lol:

3 dakika önce, Bayram KOÇER yazdı:

Harika olmuş abi eline sağlık. Çok güzel detaylar. Alev olayı noktayı koymuş :)

Bayram çok sağ ol,daha detay vardı ama bu kadarı yeter dedim,aslında fiber ile ön farlar arka stoplara da elektrik verecektim bıraktım :lol:

Bir saat önce, Burak Ayağ yazdı:

Bileklerimi kesicem ya bu nedir, vay babayun kemüğüü :D

Kesme,kesmeeeeaaa başğanım,az bekle kendüsü düşer :lol:

32 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

de get işine be kardeşim bu ne yaaa

ben bırakıyorum bu işi

Bu top abüüü,hem duman çıkarti hemide alev :lol: plastikleri ve bizi yalnız bırakma ne olur abi,iste senin yoluna Baky beği keseyim hunharca acımadan :lol:

16 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Kesme,kesmeeeeaaa başğanım,az bekle kendüsü düşer :lol:

Bu top abüüü,hem duman çıkarti hemide alev :lol: plastikleri ve bizi yalnız bırakma ne olur abi,iste senin yoluna Baky beği keseyim hunharca acımadan :lol:

tamam devam ediyorum Kenan'cım sözünü en hunharından tut diycem fakaaat kıyamam ben o kızana be ya :D

12 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Vay anam vay ? gelip öperim ben seni şimdi ?

Çok sağ ol,var ol Erhan hocam :lol: beni öpersin ama bazılarının canı çekebilir kıskanır,şimdi adını vermeyeyim dedikodu olur ama çok ısrar edersen baş harfi karlı kayın ormanında çam ağacı arayıp kozalak toplamak isteyen Baky Beğğğğ :lol:

2 saat önce, Doğanay Balaban yazdı:

Ayıp ayıp, 1/72 için de böyle çalışma yapılmaz ki. 

Tabiiki her zamanki gibi bir klasik olmuş. Lakin tipik bir türk modelci olmak için illa eleştirmek de lazım.

Mesela tankın altındaki on-off kısmı olmamış. Orjinalinde yok :P

Doğanay bence de ustam çok ayıp,yapıyorlar sonra çamura buluyorlar ben şimdi bunu nasıl una bulayıp yağda kızartırım ya :lol: evet on-of olmamış aga open edn closet olmalı idiydi :lol:

2 saat önce, Mustafa Yıldırım yazdı:

Elimdeki yan keskiyi yavaşça yere bırakıyorum abi saygılar :) Elinize sağlık muhteşem görünüyor

Mustafa yavaşça yere bırakman yetmez,ayak ucunla bana doğru fırlat,ellerini de ensende birrrrr :lol: beni de şaşırttın bak Blacklist oldu ortam :lol: çok sağ ol :)

40 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harikasın üstat....

Hocam çok sağ ol,üstatlık konusunda çekmastır optimuspıraym Bıky nin eline damacana ile su dökemeyiz agam :lol: ütülü pantolonu buruşmasın diye dışarıya donla çıkan Baky :lol: