Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bulut Solmaz

Kolilerinize dikkat.

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Başıma gelen can sıkıcı bir olayı paylaşmak istedim. Geçen gün Maketistan'dan bir sd kfz 222 sipariş verdim. (Kapıda ödemeli. ekstreden hanıma yakalanmayalım değil mi :D )

Koli zaten çok geç geldi. Perşembe kargoya verilen sipariş cuma günü elimde olması gerekirken (Aras kargo) Pazartesi elime ulaşabildi. Yanlış şubeye gitmiş!!!

Neyse koliyi almak için bize yakın diye şubeye gittim. Önce koliyi açayım kontrol edeyim dedim. Yok parayı öde buradayken aç sıkıntı çıkarsa tutanak tutarız dediler. Ödedim paracıkları. Açtım, Koli kartonuna sarılmış maketin kendi kutusu gözüküyor. Neyse kutu burada deyip alacakken koli kartonunu da açayım kutu hasar almış mı diye kontrol edeceğim tuttu. Bir baktım Maketin kolisi yırtık ve içi bom boş. Yanında sipariş ettiğim boyalar bile yok.  :blink: :angry:

Kargoda bir tutanak tutturup, Maketistan'ı aradım ama açan olmadı. Telefonlar açılmayınca tırsmadım değil B). Bende mail attım. Hemen telefonla döndüler. Artık sonucu 8-10 güne alırmışım. Daha öncede birkaç defa yaşamışlar????

Maketistan'ın güvenilir bir satıcı olduğunu düşünüyorum. Daha önce defalarca alışveriş yaptım.

Neyse diğer arkadaşları da uyarayım dedim. Gelen kolilerinizi MUTLAKA kargo görevlisi yanında açın...

Herkese sorunsuz modeller....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun abi.Birkaç parça malzeme sipariş etmiştim sağolsunlar güzelce paketleyip yollamışlar ancak koli yerine AFV Club kutusu kullanmışlar.Kargocu abiler de üzerinde tankı görünce meraklanmış olacaklar ki ufak bir delik açıp bakmayı denemişler sanırım.O deliği görüne aklımdan yoksa aynı olay mı olacak diye geçmedi değil :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Mustafa Yıldırım yazdı:

Aras kargo hep sıkıntılı malesef abi. Hem geç teslim ediyorlar hem de kargo ezik büzük (bu konuda yurt içi kargo da çok meşhur) geliyor. Olabildiğince arastan kaçmak lazım

Türkiye de bu firmaların standart ve kurumsal olmamasından kaynaklı, tamamen bölgeye bakan acente ile alakalı bir durum. Benim bölge de de Yurtiçi Kargo ve MNG beş para etmez iken Aras kargo gayet düzgün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Deniz Albayrak yazdı:

İşim gereği büyük kargo firmalarının depo ve ana dağıtım merkezlerini gördüm. İnanın her kargo şansa bala gidiyor sağa sola. Bulut’un da dediği gibi, kapıda istediği kadar mırın kırın etsin eleman, kargoyu açmadan imzalamayın teslim belgesini sakın.

Kanunen kargoyu açarak teslim alma hakkınız var, çok tantana ederlerse de imzayı "kutu içeriği kontrol edilmek üzere teslim alındı ya da kutu içeriği kontrol edilmeden teslim alındı" gibi ibareler ile verin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aras kargo şubesi bize çok yakın. Adamlar hiç bir kargomu getirmiyor... (zarflar hariç, bir onlar geliyor) Telefon edip Abi kargon var gel al diyor :D Firma Aras ile anlaşmalı olunca seçme şansı da pek yok. Dediğin gibi bazen geç teslim ediyor. 1 günde teslim edilmesi gereken kargo 2 günde gelebiliyor. Cumartesine rastlarsa daha kötü 4 gün.... Adamlar dibimizde olduğundan nasıl yükleme yaptıklarını da görebiliyorsun. 

Bende hepsinden şikayetçiyim Bir Eren beyin dediği gibi UPS firması düzgün çalışıyor. Aras, Yurtiçi, Sürat, hepsiyle sıkıntılar yaşadım. MNG bir tık daha kötünün iyisi sayılır. Ama birazda şans işi sanırım. Çok sorunsuz teslimatlarım da oldu, böyle sıkıntılı işlerimde. 

Bir saat önce, Deniz Albayrak yazdı:

Ayrıca... imkanınız varsa her zaman bir kaç saatinizi ayırıp dükkana giderek alışveriş yapmak bence herşeyden güzel. Muhabbeti, rafları süzmek, Ender abimizle çay kahve... bence paha biçilmez.

Keşke imkanım olsa. Görerek Muhabbet ederek alışverişi özledim doğrusu. Ah ahhh Babür abi ah.... Menekşe pasajında dükkanının önünde kedinin ciğere baktığı gibi maketlere bakardım. Gidip bir tane seçer alırdım kızardı, sen şunu al derdi :D Allah rahmet eylesin. Şimdi tek seçeneğim internet. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Keşke imkanım olsa. Görerek Muhabbet ederek alışverişi özledim doğrusu. Ah ahhh Babür abi ah.... Menekşe pasajında dükkanının önünde kedinin ciğere baktığı gibi maketlere bakardım. Gidip bir tane seçer alırdım kızardı, sen şunu al derdi :D Allah rahmet eylesin. Şimdi tek seçeneğim internet. 

Öncelikle geçmiş olsun. Umarım kısa sürede çözülür.  Benim kargo konusunda ezilme dışında bir problem yaşamamış olmam , kargomun yolda gelirken elden geçen kişilerin maket meraklısı olmaması sanırım :P 

Rahmetli Babür abi beni soğutmuştu o zamanlar . 4-5 model almışlığım vardı. Hiçbirinde de istediğim modeli aldırmamıştı yapamazsın daha diye :)   . Zaten boya işine başlamadan maddi olanaksızlıklar ve öğrencilik yüzünden bırakmıştım maket işini o zamanlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.