Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Can TARI

1/32 | Incom Corporation T-65 X-Wing | Kendi İmalatım | Can TARI

Recommended Posts

Tezgaha dönmüşken F-4 ve F-104'e devam etmekti niyetim. Arkasından da iki F-18 yapacaktım 32 ölçek, bir dünya detay setlerini bile almıştım cillop gibi... 

Fakat birden Güç'te bir kıpraşma hissettim, n'oooluyor lan dedim Yoda'ya :P Dedi ki, elalemin Çinlisinin Japonunun maketlerini bırak arkadaş, yeni maceralara açmalısın yelken, dene bir şeyler farklı, kendin yap kendi X-Wing'ini, zamanıdır artık :):)

"Tamam lann, yaparım ben bunu" dedim Obi Van'a dönüp :P. Anakin i...nesi şöyle bi' alaylı baktı gerçi ama gösteririm ben ona Ana sının kini :D:D

Yine on kaplumbağa hızında ilerlerim, Death Star'ın bitmesine daha bir sürü vakit var nasılsa :P. Pek çok CAD programından yararlanmak niyetindeyim. Tasarım ve üretim aşamalarını şu şekilde planladım:

1 - İki boyutlu epür çizimlerin hazırlanması

2 - Gövde kesitlerinin oluşturulması

3 - Üç boyutlu tasarım ve detaylandırma

4 - 3D yazıcı baskısı

5 - Yüzey temizliği ve detaylandırma

6 - Birleştirme, ilave detaylandırma, boyama ve bakalım daha yolda ne çıkarsa...

Uzak, çok uzak bir galakside... Ama yakında ;)

X6RgL3.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Meraktan adamı çatlatma ustam,yirmisekiz gözle bekliyoruz :lol: senin imalat listesine bir baktım ki,aynı bir bilimsel pıroce adımları,oysa benim listeye bak sana abi; 1.Krem tüpü 2.eğip bük o kadar :lol: Baky beğe ses ettim somun ekmeği kap gel,çömelip kemirecez izlerkene :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ooooo can abi olayı asmış. biz hurda toplayıp liste falan cıkarmadan allah ne verdiyse kader bizi nereye götürürse modundayken abimiz bildiğin bilimsel proce peşinde.Kenan ustayla ben çok çağ dışı kalmışız .bizde en teknolojik malzeme milimetrik kağıt .;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Can abi kolay gelsin, süper bir çalışma olacak. Studyo ölçeğinde 1/16 yaparsan 3d ye falan hiç ihtiyacın olmaz. Sonuçta başka modelcilerin işleri bu gemi de. Adam Savage da o modelcilerden biri. Youtube daki tested kanalında vidolarında Star Wars' ta kullandıkları yapım aşamalarını anlatıyor. Plastik levha ve artık parçalar sadece. Mesela:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Meraktan adamı çatlatma ustam,yirmisekiz gözle bekliyoruz :lol: senin imalat listesine bir baktım ki,aynı bir bilimsel pıroce adımları,oysa benim listeye bak sana abi; 1.Krem tüpü 2.eğip bük o kadar :lol: Baky beğe ses ettim somun ekmeği kap gel,çömelip kemirecez izlerkene :lol:

:lol::lol:

Hocam, hepsi bir yana senin krem tüpü bir yana... Ben de harbiden daha bi' heyecanlıyım bu sefer. Yeni birşeyler denemek istiyordum ne zamandır, buna kısmetmiş. Bunu yüzümüze gözümüze bulaştırmazsak daha başka pıroceler de var inşallah :rolleyes::rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, baki temel yazdı:

Ooooo can abi olayı asmış. biz hurda toplayıp liste falan cıkarmadan allah ne verdiyse kader bizi nereye götürürse modundayken abimiz bildiğin bilimsel proce peşinde.Kenan ustayla ben çok çağ dışı kalmışız .bizde en teknolojik malzeme milimetrik kağıt .;)

Abicim ben dedim size zamanında, işten güçten fırsat bulayım şu Çerkezköy emekli tayfasına edeceklerim var diye :P

Durun be abicim, beklentiyi tavan yapıp adama stres yaptırmayın, galaksinin tüm yükünü omuzlarıma yüklemeyin, Jedi olsam da ben de insanım yani :P:lol: 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Can abi kolay gelsin, süper bir çalışma olacak. Studyo ölçeğinde 1/16 yaparsan 3d ye falan hiç ihtiyacın olmaz. Sonuçta başka modelcilerin işleri bu gemi de. Adam Savage da o modelcilerden biri. Youtube daki tested kanalında vidolarında Star Wars' ta kullandıkları yapım aşamalarını anlatıyor. Plastik levha ve artık parçalar sadece. Mesela:

Sağolasın Ahmet'çim, inşallah dediğin gibi olur da güzel bir şey çıkar ortaya :) 

Bu aletin gerçekte (!) boyu 12.5m, bir kaynağa göre ise 13.01m. 1/16 yapmaya kalksam 80cm gibi bir şey çıkar ortaya, ki bu proje için gerekli bir büyüklük değil. 32 ölçek şu anda iyi gibi...

Stüdyo ölçeğinde sıfırdan yaparken ve yeni bir şey tasarlarken diğer kitlerden parça kullanmak iyi fikir tabi, ama o parçaları nereden bulacağız? Ortada üretilmiş bir şey var ve bu sefer amaç o üretilmişi gerçek kabul edip kopyasını yapabilmek...

Ama bu söylediğin de güzel bir fikir ve ilham verdi bana, bir sonraki proje sıfırdan bir imalat olabilir belki o zaman ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Kolay gelsin...

Merakla izleyeceğim...:)

Teşekkür ederim, umarım izlemeye değer bir proje olur. 

Görünüşleri çizmek çok zor değil, baz alınabilecek referans çizimler var sağda solda ama kesitler uğraştırıyor biraz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.