Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Bayram KOÇER

1/72 │ HMMWV M1025 Armament Carrier │ Revell │ Bayram Koçer │ Yapım Aşaması

Recommended Posts

Herkese tekrar uzun bir aradan sonra yeniden selamlar,

Miniafv kampanyasına katılmak nasip oldu inşallah kampanya bitene kadar modelleri tamamlamak da nasip olur :)

Bahse konu araç ilk yaptığım maketlerden. What if kampanyası için başlamıştım ancak daha konu açamadan yarım kalmıştı. Bu kampanya vesilesi ile bitirmek nasip olur inşallah.

Projeye başlamadan önceki halimiz bu şekilde bakalım sonuç nasıl olacak :)

20150612_225305

Bunlarda ilerlemelerimiz,

Zımba teli ile bir kaç cama kafes zırh gibi bişey eklemeye çalıştım.

20180519_14554020180519_145602

İlk planlamam bu şekilde idi.

20180520_15450720180520_154258

Boyamadan önce bir kaç ufak değişiklik ve sonra boya aşaması.  Makete zarar vermemek için boyasını sökmedim. Boyayı sökmediğim için haliyle boya kalın oldu.

20180521_010058

20180521_010000

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Camlar hariç güzel olmuş... :D Onlarında önüne bir tel koyup hatayı maskelersin belki 

Camlar hariç teşekkür ederim:D Tel olabilir aslında ya da saydam yeşil bir defter cilt kaplaması bulabilirsem üzerine film gibi çekerim:D bu şekilde de olur sanırım.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Daha iyi gözükmüş ama biraz parlak duruyor. Hafif bir filtreden geçebilir. Gerçi ölçek çok ufak hiç gözükmeye de bilir.  Pet şişe kullanmışsın sanırım. Fotoğraftan hiç belli olmuyor. Düzgün gözüküyor, ama sen bakınca nasıl gözüküyor? kalın mı?

Teşekkür ederim. Evet pet şişe kullandım. Kalınlığı bu ölçekte kullandığımız asetat kadar. Belli olmayan kısım kalınlığı sanırım? Henüz üzerinde hiç bir işlem yapmadım. Parlaklığı kırmak ve bütünlüğe uyması açısından hafif bir tozlama yapmayı düşünüyorum. Yan profilden bir foto koyarım. Sanırım daha net anlaşılır. Uymaz ise çıkarıp normal asetat yerleştiririz☺

22 dakika önce, Doğanay Balaban yazdı:

Baki abimin de belirttiği gibi cam olayı güzel kotarılmış, ayrıca bana göre bu ölçekte gayet temiz (temiz derken çalışma anlamında :) ) bir çalışma olmuş elinize sağlık

Teşekkür ederim Doğanay hocam. Camı Baki abinin clear green fıslaması kurtardı:)