Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Volkan Deniz ÖZBUDAK

1/72 │ JAS 39C Gripen │ Revell │ Volkan Deniz ÖZBUDAK

Recommended Posts

Tekrar Merhabalar,

Bir önceki çalışmam olan MIG-23 Flogger "B" modelini tamamladım, Burna ağırlık koyma konusunun ne kadar önemli olduğunu da o modelde acı tecrübe etmiş oldum :) Fotoğraflarını çekip ilgili başlığa ekliyor olacağım. 

Bu sırada, havacılık sektöründen yakın bir arkadaşımın ricası üzerine Revell'in JAS 39C Gripen Modelini denemeye karar verdim.

Modelde yer alan dekal setleri içerisinden, Eurasia Airshow 2018 Fuarı için geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Antalya'da gösteri uçuşunu izlediğim 211 kuyruk numaralı uçak için olanı kullanacağım. 

Gripen

20140708144848-cc813da0-me.jpg

**

Kokpiti bitirmek üzereyim, gövde montajında da belli bir aşamaya geldim ve bir kat astar attım.

Radom başta olmak üzere kanat civarı ve alt tarafa biraz tesviye gerekecek. Ben de bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum zaten. Nasıl gittiğini buradan daha detaylı paylaşıyor olacağım. Faydalı geri bildirimleriniz için şimdiden teşekkür ederim :)

Gripen

Gripen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin devamını merakla bekliyorum :)

3 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Kolay gelsin kardeşim.Takipteyim.

Çok teşekkür ederim, bu benim 4. maketim olacak. Malzemelerim ve el becerim de fotograflardan bellidir diye düşünüyorum. Ancak her yeni makette çok faydalı geri bildirimler alıyorum, o yüzden sizlerin eleştirel bakışı çok önemli. Bu sayede gerçekten 1. maketimle 4. maketime başlangıç seviyemde çok büyük bir fark oluştu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrar merhabalar

Radom, kanat ve gövde birleşme noktalarında macun ihtiyacı doğmuştu bunları hallettim sayılır. Fotolarda astarlı haldeyken tesviye edilmiş bir gripen göreceksiniz :D

Nedenini bilmediğim bir şekilde tesviyeden önce bir kat astar atmıştım. Galiba tesviyeyi unuttugum için. 

Neyse şimdilik bu durumdayım, biraz daha tesviyeye ihtiyaç var mı buna karar verdikten sonra gövde ve diğer parçalar (silah yükü, iniş takımları ve pylonlar ayrı olmak üzere) için boyaya başlayacağım.

29695193317_7e1e7a9b02_b.jpg29695193197_fbd60ee823_b.jpg44622406572_bd065b49c5_b.jpg44671959221_db9bc2b758_b.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.