Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Can TARI

1/32 | F-18F Super Hornet | Trumpeter | Can TARI

Recommended Posts

Ellerine sağlık Can hocam,çok bi güzel olmuş( vasatın buysa eğer,biz ölek ne edek) :D ,ölçek 32 buna ne pis detaylar açılırdı be ustam,ama ilerde kendine yaptığında adana kebap tadında izleriz abi senden artık,Baky ile ben bir sokak köşesinde,duvar dibine çömelmiş,kuru ekmek kemirirken ( Baky ye dikkat et sümsüğü akıyor ) :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konuyu görüncü vayyyy Can abi hemde 32 ölçek süper yaaa diye bastım konu başlığına ...

-_- açılmasaydı konu da görmeyeydim direk bitmiş modeli , haftanın  ilk günü bitirdin beni Can abi ..

neyse artık F4 de devam ederek alırsın gönlümü ...

yalnız ellerine sağlık bayıldım ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Can abi özlemiştim senin modelleri, ilaç gibi geldi.

Ellerine sağlık harika görünüyor.

Eyvallah Gökay, ben de özlemişim bir şeyler yayınlamayı, vesile oldu bari :)

Harika için, bkz bir üst yorum :):)

Ha, bir de, konu başlığını Super Hornet olarak düzeltir misin lütfen Gökay... Arkadaşlar sağolsunlar modele süper olmuş diye yazınca farkettim, eksik yazmışım. Model süper değil ama uçağın kendisi Super Hornet :):)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık Can hocam,çok bi güzel olmuş( vasatın buysa eğer,biz ölek ne edek) :D ,ölçek 32 buna ne pis detaylar açılırdı be ustam,ama ilerde kendine yaptığında adana kebap tadında izleriz abi senden artık,Baky ile ben bir sokak köşesinde,duvar dibine çömelmiş,kuru ekmek kemirirken ( Baky ye dikkat et sümsüğü akıyor ) :lol:

Sen ne diyorsun hocam ya, içim kan ağladı resmen uçağı yaparken :) Çok güzel bir kit ama perçini zayıf, anlaşılan Trumpeter deli perçincisini bu modelden sonra işe almış baktı ki olmuyor... :):)

Bunu kendime yapsam kanatları katlamam mı, kanopiyi açmam mı, flapları/slatları düşürmem mi, birkaç paneli açık yapmam mı, üç bin tane perçin çakmam mı :lol: Perçin hariç hepsi kitin kendisinde var zaten, ama böyle istedi arkadaş... Zevk işte...

Bunun acısını fena çıkartırım ben sonrakine :rolleyes::rolleyes:

Ha bir de, nedir şu Baki bey'in çektiği yahu :lol::lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

konuyu görüncü vayyyy Can abi hemde 32 ölçek süper yaaa diye bastım konu başlığına ...

-_- açılmasaydı konu da görmeyeydim direk bitmiş modeli , haftanın  ilk günü bitirdin beni Can abi ..

neyse artık F4 de devam ederek alırsın gönlümü ...

yalnız ellerine sağlık bayıldım ..

Aydınım Kaynağım, sen hangi uçağı istersen ona devam edeyim, yeter ki senin gönlün olsun :):)

Ama Typhoon'un uskurları gözümden kaçtı sanma bu arada :lol::lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offff bayıldım valla. Vasatınız buysa.

Bu bana yapılacak bende arkadaşınız gibi güle oynaya bayıla bayıla sarılırdım bu uçağa. Hatta yastığımın altına koyar öyle yatardım.

Sağolasın Bulut, teşekkür ederim ama uçağın güzelliğindendir, ben birleştirip boyadım yoksa sadece...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık, çok temiz ve özenli çalıştığınız belli.

Bu vesileyle hem size hem de herkese bir soru sormak isterim: Anten, pitot tüpü gibi parçaları ayrıca boyayıp maket tamamlandıktan sonra yapıştırıyorum. Boyamalarımı akrilikle yapıp yine akrilik vernikle kapatıyorum ancak yine de bu antenleri takarken yapıştırıcılar boyaya sıçradığında o bölgedeki boyayı bozuyor / eritiyor.

Bunu nasıl çözmek lazım? Ufak tefek parçaların hepsini önceden yapıştırıp sonra maskeleme ile mi boyuyorsunuz yoksa benim gibi mi yapıyorsunuz? Benim gibi yapıyorsanız benim atladığım nedir acaba?

Şimdiden çok teşekkürler, tekrardan elinize sağlık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Volkan Deniz ÖZBUDAK yazdı:

Elinize sağlık, çok temiz ve özenli çalıştığınız belli.

Bu vesileyle hem size hem de herkese bir soru sormak isterim: Anten, pitot tüpü gibi parçaları ayrıca boyayıp maket tamamlandıktan sonra yapıştırıyorum. Boyamalarımı akrilikle yapıp yine akrilik vernikle kapatıyorum ancak yine de bu antenleri takarken yapıştırıcılar boyaya sıçradığında o bölgedeki boyayı bozuyor / eritiyor.

Bunu nasıl çözmek lazım? Ufak tefek parçaların hepsini önceden yapıştırıp sonra maskeleme ile mi boyuyorsunuz yoksa benim gibi mi yapıyorsunuz? Benim gibi yapıyorsanız benim atladığım nedir acaba?

Şimdiden çok teşekkürler, tekrardan elinize sağlık.

Teşekkür ederim Volkan.

Ben bahsettiğin küçük parçaları ayrı boyayıp gövde boyasından, yıkamadan ve dekal verniğinden sonra fakat son kat vernikten önce yerlerine yerleştiriyorum. Söz konusu parçalara son derece az yapıştırıcı sürmek ve taşırmamak gerekir, su bazlı kuvvetli yapıştırıcılar daha garanti sonuç verir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mütahit işin hakkını vermiş işverenin istediği ölçüde.Ama mütehati kendi yoluna bıraksalardı daha ne atraksiyonlar yapacağını açıkça beyan etmiş zaten.Yaptıkları yapacaklarının garantisi.Tebrikler can abi.

Boynuz kulağı geçti can abi onun için benimle uğraşıyor bu kenan komutan.:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Can TARI yazdı:

Teşekkür ederim Volkan.

Ben bahsettiğin küçük parçaları ayrı boyayıp gövde boyasından, yıkamadan ve dekal verniğinden sonra fakat son kat vernikten önce yerlerine yerleştiriyorum. Söz konusu parçalara son derece az yapıştırıcı sürmek ve taşırmamak gerekir, su bazlı kuvvetli yapıştırıcılar daha garanti sonuç verir.

Can bey merhabalar,

aynı durumdan ben de muzdaribim.Su bazlı kuvvetli yapıştırıcıdan kastınız japon mudur?

Selamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Can bey merhabalar,

aynı durumdan ben de muzdaribim.Su bazlı kuvvetli yapıştırıcıdan kastınız japon mudur?

Selamlar.

Merhaba adaşım,

Hayır, Japon yapıştırıcısı CA denilen yapıştırıcı tipidir, onu kastetmedim. Büyük kırtasiyelerde satılan kuvvetli, yoğun ve şeffaf su bazlı ithal yapıştırıcılar var, şişesi de şeffaf ve evirip çevirdiğinde yoğunluğu anlaşılıyor. Parçaya biraz sürüldüğünde tutmasına yetiyor, taşma yapsa bile boyaya ya da verniğe zarar vermiyor kürdanla temizleyince... UHU'nun su bazlılarını da denedim ama zayıf kalıyor. 

Selamlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, baki temel yazdı:

Mütahit işin hakkını vermiş işverenin istediği ölçüde.Ama mütehati kendi yoluna bıraksalardı daha ne atraksiyonlar yapacağını açıkça beyan etmiş zaten.Yaptıkları yapacaklarının garantisi.Tebrikler can abi.

Boynuz kulağı geçti can abi onun için benimle uğraşıyor bu kenan komutan.:D

Eyvallah Baki hocam, sağolasın :)

Komutan hem o kadar detaya hem de herkese yetişiyor valla :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.