Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/16 | KAPI 6 | El Yapımı| Kenan Turhan

Recommended Posts

On 06.08.2018 at 17:46, Bulut Solmaz yazdı:

Harikasınız usta. Tam bir bilgi kaynağı olmuş.Asıl olay bu küçük ayrıntılarda.

Bulut hocam çok sağ ol.faydamız dokunduysa :D

9 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Kenan hocam, senin yerinde olsam Kanada'ya çalışmaya giderim. Duvar ustası arıyorlardı. Malum Dolar'da fırlamış :)  
Ellerine sağlık. Takipteyim.

Evren çok sağ ol,Kanada soğuk olur be agam ben oralarda titrer üşürüm:D

8 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Kenan komutanım ellerine sağlık.Merak ettim dış kapının ferforjesini nasıl yaptın.

Selamlar

Can abim çok sağ ol,benim eve yakın lazer kesimci bir arkadaşım var,sağ olsun beni kırmaz bu alengirli işlerimi üşenmeden yapar :D

7 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Lazer kesim korkuluk :)

Evet ayna plexiden 1.8 mm ;)

6 saat önce, baki temel yazdı:

Ellerine sağlık komutan eser vest kardeşimizi bayağı çalıştırmışsın bakıyorum.Ama bu aralar kapı pencere imalatı sıkıntılı insaat sektörü kan ağlıyor.Alkol ve tütün mamülleri üretimine yönelsen para ya para demessin vallahi bir haftada cipi çekersin altına :rolleyes:

Mersi sayın müştemilat Baky beyciğim,evet Eser sağ olsun hatırım olmasa hayatta kimse yapmaz bu kıl tüy işleri :D ben yeşilaycıyım aga öyle bağımlılık yapan işlere girmem sen merdiven altında rakı mı yapıyorsun yoksa ucuz ucuz,dikkat  et kendine zaten kelsin birde kör olmayasın sonra :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ahmet Aslanlı yazdı:

Abi senin kapı konuları huzur içinde yatsın Barış Manço' nun şu şarkısını getiriyor aklıma:Eline sağlık çok güzel oluyor. Silikon kalıpı da mı sen yaptın, bir yerde bulunabilir bir alet mi?

Ahmet çok sağ ol,aynen dediğin gibi güzel insandı rahmetli,hala ara ara dinlerim şarkılarını :) silikon kalıbı da ben yaptım,sağda solda var mı inan bilmiyorum :lol:

Şimdi, Ali Ulaş yazdı:

yine çok güzel bir çalışma Kenan Abi, kolay gelsin

Ali çok sağ ol,sıcaklar bitmeden plastik yok,taş tuğlaya devam :D

Şimdi, Taner Onagül yazdı:

Ne desem bilemiyorum Kenan agbim.. Tek kelimeyle nefis olmuş...

Taner abim çok sağ ol,ağır ağır gidiyor inşaat,ama amele pazarından tuttuğum bir var hep kaytarıyor sen tahmin edersin onu :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapı,pencere ve kasalarına önce AB ile XF-1 siyah atıldı.Kuruduktan sonra oldukça bol sentetik tinerli kahverengi yağlı boya bir kaç kat fırça ile uygulandı.Kapı ve pencerenin kasa üstlerindeki yerlere renkli cam efekti için çamaşır suyu ile yıkanmış röntgen filimi,pencerelere de asetat kullanılarak cam yapıldı.Perforje kapı demiri siyah ardından da kavisli ve uç kısımları X-12 Gold ile boyandı.

5657585960

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ahmet çok sağ ol,aynen dediğin gibi güzel insandı rahmetli,hala ara ara dinlerim şarkılarını :) silikon kalıbı da ben yaptım,sağda solda var mı inan bilmiyorum :lol:

Ali çok sağ ol,sıcaklar bitmeden plastik yok,taş tuğlaya devam :D

Taner abim çok sağ ol,ağır ağır gidiyor inşaat,ama amele pazarından tuttuğum bir var hep kaytarıyor sen tahmin edersin onu :lol:

Sicaklardandir... Gecen gun dertleniyordu...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 09.08.2018 at 01:33, Taner Onagül yazdı:

Sicaklardandir... Gecen gun dertleniyordu...:)

Evet abi nazlıdır  beyim,yeni gelin gibi :D

17 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ahşap kısımlar muhteşem görünüyor abi.

Çok sağ ol Gökay modelci değil marangoz olur benden diyorusun musun ki :lol: aslında onlar yoğğğ fotoşopla yaptım :lol:

16 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Her kelimesi ayrı ayrıntılar. Ellerinize sağlık ustam. 

Ahşap efekti çok yakışmış.... Harika oluyor. :wub:

Bulut hocam çok sağ ol,ince elemeler sık dokumalar ,ortaya bu çıkanlar ama malun efendi pek beğenmedi sanırım :lol:

10 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

o kapıya birde postacı isteriz , hemi de kapıyı üç kere çalan ...

Sen yeter ki iste ustam,o postacı kapında kuçu olur zubaha kadar hırlar tıslar,bırak üç kere çalmayı kapıyı omuzlar kırar :D

Şimdi, baki temel yazdı:

gıybetmi yapıyonuz siz:D

Evet yapıyoruz noldu kine,senin gıybetin çoh dadlu,şimdi biri sorsa,dese ki,antepfıstıklı baklava mı,yoksa Bıky bey gıybeti mi,tabi ki de BAKLAVA :lol:

Şimdi, Alperen Açıkol yazdı:

Tek kelimeyle muhteşem eline sağlık abi, şu silikon kalıplardan rica edebiliyor muyuz acaba :D

Alperen çok sağ ol,kalıp sorun değil de şu an imalat sıkıntılı,serinlerde hallederik ;)

Şimdi, Mutlu Toker yazdı:

Sıcak kumlardan soğuk sulara Baki Beg nasılsınız ? Dibini gördünüz mü bari ?

O da bir şey mi,adam akdeniz fokunun pos bıyığını gördü geldi,o kadar uzun güneşte kalmış ki,saat deri kemer satan sudanlılar gibiydi :lol:

Şimdi, baki temel yazdı:

İyiyim gözüm taner ustayla kenan komutan gıybetimi yapıyorlar emme bilmezlermiki gıybet fena bişeydir

Sus sus bana diyene son gıybet büküp üfürücü herif :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pencereye panjur ekleme fikri doğdu aniden :D ön çizim ve ölçeklendirmenin ardından 3x2  balsa ve kürdan kullanmaya karar verildi,fakat tasarım aşamasında kürdan ile imal edilecek panjur daha çok ahşap kır evine uyacağından iptal edildi.Yerine  balsa ile kanatçıklar yapıldı,biraz kalın oldular ama ev sahibi malzemeden çalma demiş,usta başına ;) .Açılıp kapanması içinde plastik çubuk ve kutu profilden bir mekanizma yapıldı.

727374757677

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Siyahlaştırma işlemi oldukça yerinde bir karar olmuş. On numara beş yıldız, iki dirhem bir çekirdek, Baky Beg den hallice :) . Muhteşem olmuş Kenan Komutanım elcağızlarına sağlık.

Mutlu çok sağ ol,böyle daha iyi gibi durdu ;)

9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Harika 

Keşke Sizdeki yeteneğin 10/1'ini geçtim 100/1'i bende olsa...

Bulut hocam çok sağ ol,fazla gaz verme bak dalarım sonra Bıky beye çift salto :lol:

3 saat önce, Burak Ayağ yazdı:

Akıl hastanesini arıyorum hemen

Bulunca bizede haber et hacı be ,pürömiyer ligden ön sıradan iki koltuk,bir ben diğeri Baky end tomato :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zihni sinir pirojelerine devam :D Kepengin arka kısmına bir adet çengel,kapı yada bir adet kale marka kilit ve tekzenden dış kapı perforje kolu :lol: almayı isterdim ama hepsini tel,tüp,incik boncuktan ben yaptım olduğu kadar :lol:

8384858687888990

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Sizde cüceler var mı? Ama büyücü müsünüz?

Var Viktor hocam hemde bir değil,yedi cüceler :D bilgili,şakacı,huysuz,neşeli,meraklı,utangaç,uykucu birde perde arkasında bir daha var ama onu ben hariç kimse tanımıyor müzmin mızıkçı Bıky :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.