Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/16 | KAPI 6 | El Yapımı| Kenan Turhan

Recommended Posts

Sıcaklarında verdiği rehavet ve bezginliği bir kapı pencere ile atıp,plastiğe yönelme zamanı geldi :D Bu çalışmanın ilham kaynağı üç resimden oluşmakta tuğla duvar,pencere ve kapı.Bu üçünü birleştirip azda kendimden bir şeyler katıp gerçeğe uydurmaya çalışacağım.Konunun aslını oluşturan tuğlaları kendi imalatım olan silikon kalıpla yapacağım.Döküm malzemesi kokulu taş tozu,uygun renkte pigment ve su.Az tuğla imalatı ile başladım imalata....

12345

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Harikasınız kumandanım ya...

Yine muhteşem bir çalışma bizi bekliyor.

Tuğlayı yaparken, Alçı yerine kokulu taş tozu kullanma nedeniniz nedir? Ağırlık mı?

Derzi denedim. Sizin ve Ahmet beyin daha önce dediği gibi, Mukavvemet denilen bir şeyi yok. Araları doldurmak için ne kadar iyi olsa da, direkt tuğlayı yapmak için o kadar kötü.

Şimdi bunlara ne güzel kapı pencere yapılır :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapı ve pencerenin imalatına geçildi.3 mm kalınlığında forex ve balsa ağacından kasa gövde çerçeve vb.şeyler yapıldı.1x1 mm lik plastik çubuk ile cam çerçeveleri kapı fitilleri yapıldı.Ayrıca kapıdaki pencereye lazer kesim bir korkuluk yaptırdım umarım  iyi olur.

36373839404142434445

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Aydın Kaynak yazdı:

Hayat sana güzel kımandanımm...

Evet Aydın bir bana birde Bıky beye :lol:

Şimdi, Gökay Yalçın yazdı:

Harika görünüyor abi , ellerine sağlık.

Gökay çok sağ ol ustam,bu biter bitmez Jete dalarım artık zaten o zamana kadar kış gelir,kar yağar yağmur yağar Baky pencereden bakar :lol:

Şimdi, Bulut Solmaz yazdı:

Harikasınız kumandanım ya...

Yine muhteşem bir çalışma bizi bekliyor.

Tuğlayı yaparken, Alçı yerine kokulu taş tozu kullanma nedeniniz nedir? Ağırlık mı?

Derzi denedim. Sizin ve Ahmet beyin daha önce dediği gibi, Mukavvemet denilen bir şeyi yok. Araları doldurmak için ne kadar iyi olsa da, direkt tuğlayı yapmak için o kadar kötü.

Şimdi bunlara ne güzel kapı pencere yapılır :D

Bulut hocam çok sağ ol :D pek bi muhteşem olmasa da gideri var ustam azıcık :D tuğla da alçıyı özellikle kullanmadım,zımparaya hiç gelmiyor anında eriyor,ara derzlere fugayı doldurup kuruduktan sonra ıslak bezle bile silinebiliyor.Alçı olsaydı suyu emer renk değiştirip deforme olurdu kokulu taş tozu mermer gibi sert ve suya zımparaya karşı mukavemetli.Zaten bu işlemin ardından arka kısma bir forex yapıştırıp kırılmayı önleyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, oğuzhan kaş yazdı:

herşey çok güzel ama keşke böyle işleri youtube da vidyo olrak da izleyebilseydik

Oğuzhan çok sağ ol,biz klasik takılıyoruz çekim,sahne senaryo reji set birde Baky beyin kaprisi hiç çekilmez :lol: şaka bir yana ilerde o da olur ;)

Şimdi, Umut Can Aydın yazdı:

Çook çook güzel görünüyor ellerine sağlık abi

Umut kardeşim çok sağ ol :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, a.mümtaz yıldız yazdı:

Kenan komutanım

de get yahu silikondan kalıp dök kiremitleri tuğlaları diz kapıya da artık pesss diyorum  Vitray koy...

yahu beni  modelcilikten soğutuyorsun 

amma ; sezarın hakkını sezara veriyoum helal sana  :wub:

Mümtaz abim benim,çok sağ ol :D sen ne dersen o abi :P

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

tuğla da alçıyı özellikle kullanmadım,zımparaya hiç gelmiyor anında eriyor,ara derzlere fugayı doldurup kuruduktan sonra ıslak bezle bile silinebiliyor.Alçı olsaydı suyu emer renk değiştirip deforme olurdu kokulu taş tozu mermer gibi sert ve suya zımparaya karşı mukavemetli.Zaten bu işlemin ardından arka kısma bir forex yapıştırıp kırılmayı önleyeceğim.

Harikasınız usta. Tam bir bilgi kaynağı olmuş.

Asıl olay bu küçük ayrıntılarda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık komutan eser vest kardeşimizi bayağı çalıştırmışsın bakıyorum.Ama bu aralar kapı pencere imalatı sıkıntılı insaat sektörü kan ağlıyor.Alkol ve tütün mamülleri üretimine yönelsen para ya para demessin vallahi bir haftada cipi çekersin altına :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap