Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
ilyas orhan

1/72 | f-4e| Hasegawa |İlyas Orhan

Recommended Posts

Bu yaz benim açımdan model yapma anlamında verimli geçmekte..Bu sene biten modellerimden bir tanesi de yapımına geçen yıl ağustos ayında başladığım hasegawa 1/72 ölçek f-4e kiti oldu..Marttan sonra modelin boya vb. işleri bitti.decal vb. işlerinin de tamamlanması ile ( sırttaki anten boyanıp yapıştırılacak )  modelimiz vitrindeki yerini aldı..

Kit hasegawanın bilindik içe detay ve bana göre piyasadaki en doğru fakat bi o kadar da zor bulunan , bulunduğu zamanda çok pahalı elde edilen e modeli..Dışa detay eski kalı e modeli ile karıştırılmasın , revellin benim için takıntı haline gelen normalden ince ve uzun radomu ile yakıt tankları sebebi ile fellik fellik aradığım hasegawa'nın alternatifi maalesef şu an için yok..Platzın 2019'da çıkartacağını ilan edeceği f-4ej modelinin e versiyonu çıkarsa hasegawanın bu alandaki tahtı sallanacak belki de tahttan inecek..

Modeli Babibi Dekalin eskişehir phantomları isimli setinden aldığım dekallerle yaptım..Bu alanda Tarık Soylu ağabeye de teşekkür ederim , zira Türk modeli yapmak decal sorunu nedeni ile çok zordu babibi decal faaliyete geçene kadar..

Modeli SEA kamuflajlı Eskişehir 1. AJÜ'ye bağlı 111. Panter Filo'da uçan 77-0303 numaralı f-4e olarak bitirmeye çalıştım..Umarım beğenirsiniz..

Selamlar , hürmetler..

43746112681_78b55fec94_c.jpg

41937488860_544799c317_c.jpg

29874926078_b4da897ec2_c.jpg

41937460320_89a3b3f259_c.jpg

14 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

İlyas hocam eline sağlık. Harika görünüyor bu arada Babibi Dekalleri biraz kalın mı ?

Eren kardeşim , sağolasın..cartograf baskı..çok da iyi ,ideal bana göre inceliği..

6 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Ne güzel olmuş beee ...

benim kuşda böyle güzel olur inşaALLAH..

ellerine sağlık hocam ...

Sağolasın aydın kardeşim..sende epeydir ses seda yok :) görelim artık senin kuşları da..

12 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel ve verimli olmuş bu sene. Her model birbirinden güzel.

Çok teşekkür ediyorum..senede 7-8 model ortalamam var , tabii 1/72 ölçek çoğunluğu..bu sene ama kendi rekorumu egale edeceğim galiba..sene sonuna kadar 10 model olur tahminim bitişi gören :) sağolun varolun..

1 saat önce, Can TARI yazdı:

Model çok güzel olmuş, renkler ve tonlamalar yerli yerinde... Pilotlar da olsa daha iyi ve gerçekçi olurmuş...  

72 ölçekte pilot bulamıyorum maalesef :( Beğenmenize sevindim..eskitme ve soldurma en çok sevdiğim aşama

Bir saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

ilyascım yıllardır izlerim kamuflajlarındaki gercekçilik ve panellerdeki renk solmalarına hayranım

gercekten takdir ve tebrik ediyorum ellerine sağlık 

Ağabey sağolasın..Yukarıda da yazdığım gibi fabrikadan çıkmışçasına gıcır gıcır uçak yapamıyorum..Eskimiş , solmuş kirlenmiş uçak yapmak daha çok zevk veriyor bana..Bir de 10 yıldır boya tabancası ile maket boyayan bi kardeşin olarak şunu söyleyebilirim , son iki yılda smoke kullanımını azalttım.yerine ana renkleri açarak ve koyultarak panel içlerine ve çizgilerine uygulama yapıyorum..smoke ile panel çizgisi çalıştığımda modeli karartıyormuşum bunu öğrendim :)