Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ilyas orhan

1/72 | f-4e| Hasegawa |İlyas Orhan

Recommended Posts

Bu yaz benim açımdan model yapma anlamında verimli geçmekte..Bu sene biten modellerimden bir tanesi de yapımına geçen yıl ağustos ayında başladığım hasegawa 1/72 ölçek f-4e kiti oldu..Marttan sonra modelin boya vb. işleri bitti.decal vb. işlerinin de tamamlanması ile ( sırttaki anten boyanıp yapıştırılacak )  modelimiz vitrindeki yerini aldı..

Kit hasegawanın bilindik içe detay ve bana göre piyasadaki en doğru fakat bi o kadar da zor bulunan , bulunduğu zamanda çok pahalı elde edilen e modeli..Dışa detay eski kalı e modeli ile karıştırılmasın , revellin benim için takıntı haline gelen normalden ince ve uzun radomu ile yakıt tankları sebebi ile fellik fellik aradığım hasegawa'nın alternatifi maalesef şu an için yok..Platzın 2019'da çıkartacağını ilan edeceği f-4ej modelinin e versiyonu çıkarsa hasegawanın bu alandaki tahtı sallanacak belki de tahttan inecek..

Modeli Babibi Dekalin eskişehir phantomları isimli setinden aldığım dekallerle yaptım..Bu alanda Tarık Soylu ağabeye de teşekkür ederim , zira Türk modeli yapmak decal sorunu nedeni ile çok zordu babibi decal faaliyete geçene kadar..

Modeli SEA kamuflajlı Eskişehir 1. AJÜ'ye bağlı 111. Panter Filo'da uçan 77-0303 numaralı f-4e olarak bitirmeye çalıştım..Umarım beğenirsiniz..

Selamlar , hürmetler..

43746112681_78b55fec94_c.jpg

41937488860_544799c317_c.jpg

29874926078_b4da897ec2_c.jpg

41937460320_89a3b3f259_c.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

İlyas hocam eline sağlık. Harika görünüyor bu arada Babibi Dekalleri biraz kalın mı ?

Eren kardeşim , sağolasın..cartograf baskı..çok da iyi ,ideal bana göre inceliği..

6 dakika önce, Aydın Kaynak yazdı:

Ne güzel olmuş beee ...

benim kuşda böyle güzel olur inşaALLAH..

ellerine sağlık hocam ...

Sağolasın aydın kardeşim..sende epeydir ses seda yok :) görelim artık senin kuşları da..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel ve verimli olmuş bu sene. Her model birbirinden güzel.

Çok teşekkür ediyorum..senede 7-8 model ortalamam var , tabii 1/72 ölçek çoğunluğu..bu sene ama kendi rekorumu egale edeceğim galiba..sene sonuna kadar 10 model olur tahminim bitişi gören :) sağolun varolun..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Can TARI yazdı:

Model çok güzel olmuş, renkler ve tonlamalar yerli yerinde... Pilotlar da olsa daha iyi ve gerçekçi olurmuş...  

72 ölçekte pilot bulamıyorum maalesef :( Beğenmenize sevindim..eskitme ve soldurma en çok sevdiğim aşama

Bir saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

ilyascım yıllardır izlerim kamuflajlarındaki gercekçilik ve panellerdeki renk solmalarına hayranım

gercekten takdir ve tebrik ediyorum ellerine sağlık 

Ağabey sağolasın..Yukarıda da yazdığım gibi fabrikadan çıkmışçasına gıcır gıcır uçak yapamıyorum..Eskimiş , solmuş kirlenmiş uçak yapmak daha çok zevk veriyor bana..Bir de 10 yıldır boya tabancası ile maket boyayan bi kardeşin olarak şunu söyleyebilirim , son iki yılda smoke kullanımını azalttım.yerine ana renkleri açarak ve koyultarak panel içlerine ve çizgilerine uygulama yapıyorum..smoke ile panel çizgisi çalıştığımda modeli karartıyormuşum bunu öğrendim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.