Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ilyas orhan

1/72 | f-104g| İtaleri |İlyas Orhan

Recommended Posts

Uzun yıllar önce başladığım fakat gaz kaçması nedeni ile kenarda kalan modellerimden birisi..İtaleri f-104g ..Esci'nin 80'li yıllarda çok revaçta olan 72 ölçek modern uçak serisinin üyelerinden birisi..Bana göre piyasadaki en güzel 72 ölçek f-104g kiti hasegawa fakat italeri f-104g'de sorunsuz şıkır şıkır oturan yapısı ile hasegawa dan sonraki en güzel kit..Biraz perçin detayı olsa , özellikle arka gövdede ve yakıt tankları biraz daha dolgun olsa - normalinden çok inceler- tadından yenmeyecek bir kit..Bu modeli 70'li yılların başında bize ilk gelen f-104g'lere uygulanan ( ABD ve İspanya'dan alınan )  ilk SEA kamuflaj renkleri ile bitirmeye çalıştım..Bu kamuflajla uçan f-104'lerimiz Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak özellikle Lefkoşa Havalimanı'nın vurulmasında önemli bir rol oynamışlar..O dönemde 141 ve 191. filolarda uçan f-104'lerimizin çoğu bu kamuflaj paterni ve renkleri ile boyanmıştı..Bildiğim kadarıyla yerli imalat boyalar kullanıldığı için , renk atması , renk solması ve dökülmeler bu şekilde boyanan 104'lerde bol miktarda görülmekteydi..Genelde 104'ler kanat ucu yakıt tankları ile uçtuğundan , kanat altı pylon tankları boyanmamış vaziyette harekata katıldılar..Umarım hoşunuza gider..

Selamlar , hürmetler..

41933112460_ebe1c6aafd_z.jpg

43693885832_4b01229bf5_z.jpg

43693887662_7471dc70db_z.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, Osman Yener yazdı:

İlyas hocam, çok güzel bir çalışma ellerine, gözlerine sağlık.

Osman abi çok sağolun , beğenmenize sevindim.Modelciliğe başlarken sizin yaptığınız modelleri de seyrederek bazı şeyleri öğrendim..Misal SEA kamuflaj f-4e'niz hala aklımda revell kutulu hasegawa idi saınırım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık İlyas...:)

Çok teşekkür ediyorum , sağolun..

8 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

Ben çok beğendim. Kamuflaj çok gerçekçi durmuş. Ellerinize sağlık.

Beğenmenize sevindim.İlk halinde fazla tonlama yoktu ben renkleri açarak biraz daha yorgun ve ski görünmesini sağladım..

7 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok başarılı bir çalışma. Elinize sağlık.

Çok sağolun..

2 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

İlyas hocam ellerine sağlık :)

Ağabey sen tatildesin galiba :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.