Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Yüksel

1/72 | F-104G "Starfighter" | PM Model | Alperen Yüksel

Recommended Posts

Montajı yaparken fotoğraf çekmeyi unuttum ve boyama yaparken hatırladım dolayısıyla birkaç fotoğraf paylaşabileceğim maalesef.F-104 yaparken farklı bir kamuflaj denemek istiyodum fakat daha önce hiç kamuflaj denemediğimden basit bir kamuflaj yapmaya karar verdim.

Ana renk olarak yeşil kısım için Gunze H309,gri kısım için ise Gunze H331+H307 kullandım.

RDn69o.jpg

X6PYJO.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Revell tarafından hazırlanmış ve kalıplanmış bir kit ve gayet başarılı. 

Kolaylıklar diliyorum. 

Evet normalde revell’e tövbeliyim buna başlarkende biraz korkarak başladım ama beklediğimden kat kat güzel bir kit çıktı.Teşekkürler bu arada :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Çağan TELAŞ yazdı:

Kolay gelsin. Maskeleme bandının altına boya sızmasını engellemenin bir yolu var mı? Ben fırçayla boyama yapıyorum ve acemiyim.

Boyayı su gibi olana dek inceltmemek en kesin çözüm. Eğer su gibi olursa maske bandı ne kadar iyi olursa olsun mutlaka sızma yapar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel olmuş...

Wash yok mu? ben mi göremedim?

Bitiş fotoları demiştiniz ama, bu resimdeki numara decali halen ıslak halde gibi duruyor. Kuruyup, tekrar üstüne vernik yedikten sonraki halimi bu?

zM03m4.jpg

Evet fotoğrafı çektikten sonra biraz inceleyince dekallerdeki sorunu bende farkettim sadece numarada değil kuyrukta da aynı sorun vardı ama üzerinden tekrardan geçtim  şuanda sorun yok :) Wash yapmadım henüz daha önce hiç wash yapmadığım için batırmak istemedim ama bugünde başka bir kitte wash denicem olursa bunda da uygulayabilirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.