Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Erhan Atalay

Modelcollect -- Yeni Bir Marka

Recommended Posts

İki ay kadar önce Ebay da gezinirken Jiangwei Li isimli tanıdık bir Çinli satıcıdan bir ilana rastlamıştım.

Yeni bir model firması olarak meşhur Rus tankı T-90 ve akrabalarının modellerinin üretime başladıklarını ve 1 USD karşılığında ön sipariş topladıklarını gördüm. O dönem Zvezda ve Revell T-90 çıkartacaklarını açıklamamışlardı. 2 USD yatırdım Jiangwei Li nin hesabına. Ön sipariş verenlere 2013 Ocak ayı içinde üretimlerin biterek indirimli olarak satışa sunulacağı da belirtiliyordu.

Bu Çinlilerle iş yapmak güzel, basiretli tüccarlar sözlerinde duruyorlar, Ocak ayı başında bir mesaj geldi Jiangwei Li kardeşimden. Bir de fotoğraf :) (abi üretim bitmek üzere, yakında satışa başlıyacağız merak etme diyordu kısaca)

_MG_225501-19-201-19-23-34-48_zpsfd992e4a.jpg

fotoğrafa hayran hayran bakarken, düşündürten gülümsemeler vardı yüzümde. Bir yığın Çinli oturmuş montaj yapıyor, seri üretim resmen :) Bu Çinliler doğuştan mı modelcidir nedir.. Birden şimşek çaktı, ben montajlı bir T-90 istemiyordum ki, amanınnn.. Hemen sarıldım mesaja, olumm benimkileri birleştirmeyin, ben birleştireceğim, bak fena olur sonra....

Emret abi, seninkileri ayırırız bir kenara, merak etme şeklinde bir cevap ile rahatladım :)

Geçen gün, (bakın hala Ocak ayı başındayız) Jiangwei Li kardeşimm yine yazdı, abi işlem tamam ama kutuları yetiştiremedik, malları istersen, kutusuz (ama beleş kargo ile) yapılmamışı için 12 USD, yapılmışı için 17 USD gönderirsen paket edelim diyor.. Bu Çinliler işi biliyor, kutuyu ne yapacağım zaten, 2 kutu siparişi geçtim, kutular onda kalsın. Abi mallerı gönderdik sıkma canını dediler .

İlginç olan birleştirilmişini istersen (boyama dahilmi bilmem) işçilik 5 USD... ben şahsen o paraya zımpara bile yapmam :)

Bu Çinlilerden ne mi aldım şimdi :) Şu çok namlulu zımbırtının piyasada henüz muadili yok ..

IMG_102101-27-00-24-31_zpsab14a2a2.jpg

IMG_100001-27-00-24-31_zps72dc180d.jpg

Bu da parçaları, alt gövde metal döküm, gerisi plastik. Paletler de Dragonun kullandığı DStrack denen paletine benziyor, gelince bakacağız artık .

_MG_236601-27-00-24-31_zpsd9fa5aa9.jpg

bu markanın kitleri ile ilgileniyorsanız (ki bana kalırsa bir sürü modern araç çıkartacaklar yakın tarihte) Henk amcanın sitesinde biraz daha detay bilgi mevcut : http://henk.fox3000....odelcollect.htm

Emin olmayanlar için , isterseniz bana gelsin bir bakalım neyin nesiymiş :) Ben ballı ballı yaparım siz bakarsınız , :lol::D:lol::D:lol:

Emin olanlar, henk amcanın sitesinde sanıırm bir bağlantı vardı, olmadı ben bir link bulurum benin çekik gözlü kankadan.

Bir ara 2. el bir satıcının elinde büyük kamyon şeklinde bir patriot rampası görmüştüm; ilgimi çekmesinin nedeni ilkten maket zannetmemdi ama altını çevirdiğimde Made In China yazısını görünce şaşırmıştım; boya ve detaylar oyuncak değil de maket gibiydi. Made In China yazısı yüzünden satın almamıştım ama her hangi bir marka da hatırlamıyorum, kafamda bir soru işareti bırakmıştı belki de böyle bir üretimdi...

Guest   
Guest

T-90 isteyen babayiğit, benim şuanda yapmakta olduğum ve halen 2 aydır kulesini tamamlayamadığım zvezdanın 1/35 yeni kalıbını yapsın! Tek bir çerçevede 170 küsür parça var....

Bırakın çinlileri minlileri En iyi Rus aracını elbette Rus firması yapar bu böyle biline!

Na zdarovie!!! :)