Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/48 I Tiger I Initial Production I Tamiya I Fatih Taş

Recommended Posts

Afganistan'daki yoldaşım ve sevgili devre arkadaşım Yavuz KAPUCU için yaptığım modelle karşınızdayım. Yavuz kardeşim sağlam tankçı subayıdır ve kendisine en sevdiğin tank hangisi diye sorduğumda tereddütsüz Tiger dedi. Bu cevaptan sonra başka bir tank yapmak olmazdı :) 

42929378092_97f0cbc3ba_o.jpg20180520_140826 by mfatihtas, on Flickr

Kit Tamiya'nın sorunsuz ve harika modellerinden birisi. Muhtemelen ileride bir tane de kendime yapacağım. Yapım aşamasında paletler dahil hiçbir problem yaşamadım. Kit aslında Afrika-Corps ama özellikle German Grey istendiği için muhtemelen tankın numarası çok gerçekçi olmadı. Bitirişi çok fazla eskitmeden yapmayı tercih ettim. Yapım aşamalarından birkaç foto...

42077290985_dcf4c65212_o.jpg20180523_071501 by mfatihtas, on Flickr

42077290195_e787063184_o.jpg20180615_135805 by mfatihtas, on Flickr

42929388972_56fe0597ca_o.jpg20180616_113700 by mfatihtas, on Flickr

42929388172_86c982df99_o.jpg20180616_113711 by mfatihtas, on Flickr

42077298015_b5323fabee_o.jpg20180616_152133 by mfatihtas, on Flickr

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 05.01.2019 at 10:38, Bulut Solmaz yazdı:

Fatih bey'in durumu hakkında bilgisi olan var mı? Uzun süredir paylaşım yapmıyor. Görev yeri çok sakat. Açıkçası endişelendim.

Bulut Bey, merak ettiğiniz için çok teşekkür ederim, Hobimaket dostlarını da habersiz bıraktığım için özür dilerim. Çok şükür Afganistan görevini sağlıkla bitirip yaklaşık iki hafta önce yurda dönüş yaptım. Afganistan'da son dönemde internet servis sağlayıcıdan kaynaklanan problemler nedeniyle bilgisayarımdan foruma aktif olarak katılamadım. Enteresan bir şekilde flicker hariç yüklenen fotoların görüntülenmemesi, formlara girişlerde kısıtlamalar gibi problemler yaşayınca çoğunlukla cep telefon üzerinden sizleri takip etmeye çalıştım. Kasım'ın başında da yeni görevimle bağlantılı olarak tezgahı kapatmak durumunda kaldım.

Yeni görev demişken, Şubat başından itibaren Bişkek (Kırgızistan) Askeri Ataşesi olarak göreve başlayacağım. Görevim yaklaşık 2,5 sene sürecek ama en iyi tarafı ailem de benimle beraber olacak. Yeni bir maceraya başlıyoruz bakalım :) Bu arada  bütün tezgah sağ salim Bişkek'te beni bekliyor :) 

Görüşmek üzere :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Bulut Bey, merak ettiğiniz için çok teşekkür ederim, Hobimaket dostlarını da habersiz bıraktığım için özür dilerim. Çok şükür Afganistan görevini sağlıkla bitirip yaklaşık iki hafta önce yurda dönüş yaptım. Afganistan'da son dönemde internet servis sağlayıcıdan kaynaklanan problemler nedeniyle bilgisayarımdan foruma aktif olarak katılamadım. Enteresan bir şekilde flicker hariç yüklenen fotoların görüntülenmemesi, formlara girişlerde kısıtlamalar gibi problemler yaşayınca çoğunlukla cep telefon üzerinden sizleri takip etmeye çalıştım. Kasım'ın başında da yeni görevimle bağlantılı olarak tezgahı kapatmak durumunda kaldım.

Yeni görev demişken, Şubat başından itibaren Bişkek (Kırgızistan) Askeri Ataşesi olarak göreve başlayacağım. Görevim yaklaşık 2,5 sene sürecek ama en iyi tarafı ailem de benimle beraber olacak. Yeni bir maceraya başlıyoruz bakalım :) Bu arada  bütün tezgah sağ salim Bişkek'te beni bekliyor :) 

Görüşmek üzere :) 

Sağ salim geri dönmene sevindim Fatih abi, yeni görevin hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Sağ salim geri dönmene sevindim Fatih abi, yeni görevin hayırlı olsun.

Teşekkür ederim Gökay :) 

3 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Şükür kavuşturana. :D Sağ sağlim dönebilmenize sevindim. 

Yeni maceranızda size başarılar dilerim. Umarım Bişkek'te de Modellerinizle bizleri sevindirirsiniz. 

Teşekkür ederim, planım üretmeye ve paylaşmaya devam :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.