Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Abdülkerim Tok

Pürüzsüz dairesel (oval) kesim hakkında...

Recommended Posts

Şimdi, Abdülkerim Tok yazdı:

Herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun öncelikle

Sorum şu:

Dairesel (oval) kamuflaj, şablon için özellikle tekerlek jantları için pürüzsüz maske oluşturmak için herhangi bir kesim aleti var mı?

Varsa adı sanı markası nedir?

Merhabalar, maskelemeye gerek yok bir kırtasiyeden bu şekil bir cetvel almanız yeterli.

Tekerlekleri boyadıktan sonra jant kısımlarını uygun bir dairenin içine getirip boyayabilirsiniz, her boy için uygun daire bulmak mümkün.

1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Merhabalar, maskelemeye gerek yok bir kırtasiyeden bu şekil bir cetvel almanız yeterli.

Tekerlekleri boyadıktan sonra jant kısımlarını uygun bir dairenin içine getirip boyayabilirsiniz, her boy için uygun daire bulmak mümkün.

1.jpg

Bundan elimde mevcut. Kullandım ama hep kaçırıyorum boyayı el kaba biraz :)

gene de çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Bende Gökay abinin önerdiği şekilde boyamaları mı yapıyorum ama alternatif olarak şöyle bir ürün var bir araştırın isterseniz 25-30 TL civarı bir şey olması gerek.

dB2AvX.jpg

çok teşekkür ederim aradığım bu idi galiba. bir videoda görmüştüm. çok iyi oldu :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

614751_1000_1_800.jpg

Bende de bundan var. Ama Teker içi boyamak için Gökay'ın önerdiği dağiresel şablonu kullanıyorum. Maskeyi kesmiyorum. Direkt şablonu maske gibi kullanıyorum..

42156037434_878555abf3_z_d.jpg

videoada gördüğüm gibi ise çok güzel temiz daire şablon kesiyor. Gökay beyin dediğini uyguladım bu zamana kadar (sanki çok uzmanmışım gibi :) ) bir türlü beceremedim el kaba :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Levent Burak Kara yazdı:

Bende yok ama su aleti de kullanan arkadaslar var, inanılmaz mutlular:

http://www.hyperscale.com/2017/reviews/tools/thinnerlinecirclecutterreviewbg_1.htm

Ben tekerlekler icin parafilm denen bir malzeme kullanıyorum:

IMG_7529.JPG

IMG_7557.JPG

Çok teşekkür ederim. Parafilm marketlerde satılan meyve sebze sarmaya yarayan muşamba mı acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet. Parafilm laboratuvar islerinde oldukça kullanılan bir malzeme. Ben bir kimya labindan aldim ama internette bulmak mümkün. Kullanımı biraz aliskanlik gerektiriyor (baslarda problemli olabilir) ama bir kere filmin davranisini kavrayinca cok ise yarıyor. Surda kullandigim malzeme parafilm:

IMG_5576.JPG

IMG_5577.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parafilm benim de çok memnun olarak kullandığım bir ürün. Pahalı değil ve selülozik tiner gibi agresif materyallerden etkilenmiyor, su geçirmiyor, alttaki boyayı kaldırmıyor.

Lastikleri boyamak için jant çizgisini biraz derinleştirdikten sonra fırça ile elle ve maskeleme yapmadan boyuyorum. Fırçanın ucuna biraz boya alıp jant lastik birleşimindeki derinleştirdiğimiz çizgiye boyayı uygulayınca boya kendiliğinden jantın etrafını dolaşıyor. Yabancılar buna 'capilary action' diyorlar, Türkçe'de ne diye geçiyor bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.