Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 | FIAT G.91 P.A.N.''Frecce Tricolori'' |ITALERI| Kenan Turhan

Recommended Posts

Öncelikle bu kiti bana vererek,beni yoldan çıkartan Mustafa kardeşime çok teşekkür ederim.''Jet ile alakam yok abi sen bunu adam edersin'' diye koltuğumun altına sıkıştırdı yarışma günü sağ olsun:),içini ve içeriğini görse idi bana vermez direk what if yapardı :D Bu jet İtalyanların bir müddet kullandığı akrobasi ekibinde yer almış ve uçuş ömürleri dolduktan sonrada müzeye kaldırılmıştır.Bu uçak ile ilgili bir çok konu google amcada mevcut,ben kopyala yapıştır yapmadan kit ve imalatı hakkında bilgi vereyim.İki mavi bir şeffaf ağaçtan oluşan az parçalı çok çapaklı kit tamamen dışa detay.Ben bu arkadaşı dıştan içe çevirerek,kanat altı ve üst kısımlardaki dekalleri boya ile yapacağım.

tn_1.jpg.5a6567c768c0d19bef69e84e1e96c268.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kokpit içi ve gösterge paneli dekal verilmiş,verilmesine ama uçaktan çok merdiven altı bilim kurgulardaki karton gemilerin göstergeleri ile aynı :D yapım kılavuzunda burunda ağırlık yok,her ihtimale karşı bir iki kurşun sıkıldı,araya dereye :lol: hava alığı için kapak yapıp takacağım için iç kısıma,gövde kapatılmadan önce düşmesini engellemek için ilave tel CA ile yapıştırıldı.

tn_39

tn_40

tn_41

tn_42

tn_43

tn_44

tn_45

tn_46

tn_47

tn_48

tn_49

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akrelik oto astarı atıldı,bazı yerler macun ve zımparadan tekrar geçti.Alt gövde H8 ile boyanıp maskelendi,ardından kanat altlarına ilk renk XF-2 beyaz atıldı.İkinci renk ve üçüncü renk atılarak alt kısım bitirildi.Kanat üstü ve arka gövdedeki forslar maskelenip boya ile yapıldı.

tn_56tn_57tn_58tn_59tn_60tn_61tn_62tn_63tn_64tn_65tn_66tn_67tn_68tn_69tn_70tn_71

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kenan abi Fiat diye konu başlığını okumaya başlayınca Kenan abi araba mı yapıyor ? sorusu çaktı kafam da sonra neden olmasın ? diye de sordum kendi, kendime... :) 

Abi Mustafa sana iyilik mi yapmış ? kötülük mü ? anlamadım ! ama İtaleri şimdi bu kiti görse bütün firma ağlar ! :wub::wub: yine nakış gibi işliyorsun plastiği kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin Komutanım. Yine harika bir iş çıkartıyorsunuz.

Yalnız bence gizli bir düşmanınız var haberiniz olsun. Mustafa nasıl bi model vermiş siz ya. Adam düşmanına yapmaz bu iyiliği :D

8 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Kanat uçlarındaki pitotlar ile sağ ve sol makineli topların namluları enjektör iğneleri kesilerek yapıldı.

Daha birinci resimde Pitot'u görünce demiştim zaten. Bu nasıl baştan savma bir iştir, Üstat bunu görünce hemen enjektörü dayar buna diye düşünmüştüm.

Yeminlen İtaleri bu modeli Bayramda birine mesai olsun diye yaptırmış. Yapan tasarlayan, Lan bayramda işmi olur diye nefretle yapmış. Yoksa böyle baştan savma iş olur mu ya... Bu nasıl berbat bir kokpit decal'i.... Hani derler ya... Neyse ben demeyeyim :)

42546447831_89074abcf9_z.jpg

Ama sonuca bak ya...

40737749550_2361e7fefa_z.jpg

Daha bitmeden şiir gibi olmuş. Hakikaten gepetto usta olsa gelir elinizi öper. Bu nasıl bir odunu adama etmektir, ben yalnızca Pinokyo'yu yapabildim. Oda bu kadar adam olamadı der ağlar :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, baki temel yazdı:

komutan ellerine sağlık ramazan ramazan bu kit için bu emek sarf edilirmiydi tartışılır.:D

Sağ ol var ol sayın bayım Baky beyim,evet bir nebze hakkın var kanaatindeyim arz ettiğin husus üzere,fil hakika zaman akıp gitsin deyyu aldım elime iğneyi,emekliyiz ya nasıl olsa,sizlere vakit nakit ama bene vakit zibilyon :D

11 saat önce, Ali Ulaş yazdı:

Kenan Abi Kolay gelsin, bende bunları yapardım kesin :) 

Ali çok sağ ol,bir gıdımlık işi kaldı sonra yallah raf :D

11 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Abi kolay gelsin. Gene detaylara girmişsin. Ben girince çıkamıyorum, sen yapıp geçiyorsun 10 numara oluyor.  

Ahmet çok sağ ol,detaysız olmaz,yoksa uyuyamam gider Baky beye tepik atarım yok başka çaresi :D

10 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Cuş-u Huruş'a geçmiş model. Ellerine sağlık Kenan Ağabey'im.

Keremciğim sağ ol,canımızın içisi ( baky nen benim,onun az benim çok :lol: ) bende diyordum bu huşurtu hışırtı nereden geliyor,senden ötürüymüş :D

10 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Kenan abi Fiat diye konu başlığını okumaya başlayınca Kenan abi araba mı yapıyor ? sorusu çaktı kafam da sonra neden olmasın ? diye de sordum kendi, kendime... :) 

Abi Mustafa sana iyilik mi yapmış ? kötülük mü ? anlamadım ! ama İtaleri şimdi bu kiti görse bütün firma ağlar ! :wub::wub: yine nakış gibi işliyorsun plastiği kolay gelsin.

Gökay çok sağ ol patron,bende hiç araba yapacak maça var mı ki :lol: o iş boyu aşar anca dip oltası baky yapar :P derin karanlık suların besin zincirindeki en üst sırasındaki parça pinçikleyici ;) Mustafa garibimin bunun içi ile ilgili bilgisi yok ki :D

10 saat önce, Mutlu Toker yazdı:

OOo ihtiyar mükemmel oluyor yine. Kendilerini 2001 İzmir Çiğli de izlemiştim. Enfes...

Arım balım Baky ile benim peteğim Mutlucuğum sağ ol var ol,bu uçaklar değildir izlediğin,şimdi kullandıklarının bir öncekileri :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin Komutanım. Yine harika bir iş çıkartıyorsunuz.

Yalnız bence gizli bir düşmanınız var haberiniz olsun. Mustafa nasıl bi model vermiş siz ya. Adam düşmanına yapmaz bu iyiliği :D

Daha birinci resimde Pitot'u görünce demiştim zaten. Bu nasıl baştan savma bir iştir, Üstat bunu görünce hemen enjektörü dayar buna diye düşünmüştüm.

Yeminlen İtaleri bu modeli Bayramda birine mesai olsun diye yaptırmış. Yapan tasarlayan, Lan bayramda işmi olur diye nefretle yapmış. Yoksa böyle baştan savma iş olur mu ya... Bu nasıl berbat bir kokpit decal'i.... Hani derler ya... Neyse ben demeyeyim :)

Ama sonuca bak ya...

Daha bitmeden şiir gibi olmuş. Hakikaten gepetto usta olsa gelir elinizi öper. Bu nasıl bir odunu adama etmektir, ben yalnızca Pinokyo'yu yapabildim. Oda bu kadar adam olamadı der ağlar :D

Bulut hocam çok sağ ol,adamın bir kabahati yok ben jetçi değilim al abi dedi ne bilsin içinde pimi çekilmiş bubi tuzaklı bomba olduğunu,gerçi Baky beyin üstüne atıp çakmak vardı neyse :lol: evet tam bir feceat bir de bu milli uçakları ayıp ayıp insan az utanır değil mi italeri es değil hiç geçmemiş desek de olur :lol:

6 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Kenan komutanım her zaman ki gibi harika.Eline sağlık.Bir sorum olacak.Panel çizgilerinin üzerinden tekrardan geçerek çizgileri daha belirgin hale getirmişsin.

Doğru mu yorumladım?

Selamlar,

Can abi çok sağ ol.panel çizgileri ve perçinler dışa detaydı önce zımpara ile silip tekrar açtım :D

6 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Bir Kenan Turhan klasiği, ellerine emeklerin sağlık abi çok iyi görünüyor. Bu kare ve yuvarlak detayları şablon kullanarak mı açtın acaba  ?

Çok sağ ol Umudumuz kardeşimiz iki gözümüz,klasik derken cadillac mı :P evet bazı yerlerde verlindenin takımı var onları kullandım ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makarnacı İtalyan işte... Uçak kullandıkları gibi maket yapıyorlar, oysa ki tasarım işlerinde çoğu zaman başa güreşirler...

Bu arada, bizim tevellüt hatırlamaya yeter ama gençler bilmeyebilirler. Bu vatandaşlar hava gösterileri tarihinin en ölümcül kazalarından birini gerçekleştirmişlerdi 88'de, Ramstein'da... Gösteriyi seyreden insanların üzerine düşmüştü biri çarpışmadan sonra... MB 339 ile uçuyorlardı o zamanlar...

Frecce Tricolori konusu açılmışken eklemek istedim Kenan hocam müsaadenle...

AzEQE0.jpg

0z8j88.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fazla naz aşık usandırırmış :D çok laf edince italerinin ahı tuttu resmen :lol: gerçi hatanın birbinmilyonyüzü bende,sen tut asırlık oto astarını incelt kullan,tabi bazı yerlerde yüzeye tam tutunamadığı için,maskenin çekim gücüne yenik düştü garibim,aldık onarıma artık olduğu kadar,olmazsa çöp değil raf :D küçük lokal boya ile kurtardık,değişeni yok,çamurluk sağlam :lol: ardından da dekalleri uygulandı.

After ;)

tn_72

before :blink:

tn_73tn_74tn_75tn_76tn_77tn_78tn_79tn_80tn_81tn_82tn_83

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.