Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Burak Tokgözoğlu

1/72 | F-16D Block 50 | Hasegawa | Burak Tokgözoğlu

Recommended Posts

Merhabalar.

Uzun bir aradan sonra bir model daha yapabildim. Bundan sonra umuyorum ki üretimi artırabilirim.

Model Hasegawa'nın 1/72 F-16D kiti ile F-16CJ kitleri karıştırılarak yapıldı. Donör kitten geniş hava alığı, donkey dildolar, bombeli iniş takımları kapakları, ön iniş takımı kapağı, ışıkları ve tabi ki AGM-88 HARM füzeleri ile yanılmıyorsam LAU-128/A  tipi launcherlar alınarak F-16D'miz Tunç filoda görev yapan bir Block 50 haline getirildi. Yoğurt kaplarının tamamen PP malzemeye dönmesinden dolayı elde imal bir IFF anteni yapamadım. En kısa sürede yapıp ekleyeceğim.

Kitin koltukları çok kötü olduğu için Kinetic F-16D Block 52+ kitindeki koltukları arakladım.

Dekalleri ucuza maletmek adına elde bastım. Sonuç fiyasko olsa da performans/fiyat olarak kendini kurtardı diyebilirim. Bayrak ve forslar PM F-16 dekallerinden. Filo maskotundaki beyazları şablon kesip beyaz boyayarak yaptım. Üstüne dekal geldi ve bu hali aldı.

Tesfiyeye fazla özen gösteremedim fakat genel olarak sonuç beni memnun etti. Yalnızca siyah yağlıboya yıkaması yaptım. Herhangi bir pre/post shading uygulamadım.

Kendimi bildim bilesi bu hobi ile uğraşıp beyaz boyamayı bir türlü öğrenememiş bir kardeşiniz olarak Harm'larda yine duvara tosladım. Herhalde 20 kat beyaz boyadan sonra berbat görünüyorlar ama olduğu kadar.

Herkese bol modelli güzel günler dilerim. Sağlıcakla kalın.

JDEp8j.jpg

ODdR8P.jpg

GD1vWV.jpg

yqnPJ7.jpg

6N6Zp3.jpg

WDrV8N.jpg

3zR9Wr.jpg

RD6J8a.jpg

j6Y4pj.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.