Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alper Torun

1/20| Lotus 99t Honda| Tanıya| Alper Torun

Recommended Posts

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba. Başlayıp bitirememe hastalığına yakalanmistim. Bir çok modele başladım ama bir türlü bitirmek nasip olmuyordu. Bu modeli nispeten uygun bir fiyata bulunca kaçırmak istemedim. Kitin iceriginden bahsetmek gerekirse kit tamiyanin klasik birbirine geçmeli kitleri gibi gözüküyor. İçindeki decaller ile iki farklı sürücünün aracı yapılabiliyor. Ayrıca 2 adet kask ve decaller içinden çıkıyor. Elimdeki yapilmayi bekleyen diğer 1/20 lerden farklı olarak tekerlekler vidalı olarak verilmiş. Yaptığım bütün modellerin tekerlekleri temizlikcilerin gazabına uğradığı için benim için artı puan aldı. Kitin yapımındaki sıkıntılardan bahsetmek gerekirse ön takım ve kanatlarda bir sıkıntı yok. İç gövde ve ekipmanlarında oturma problemi yok. Fakat bu kitin en büyük problemli kısmı motorun turbo tertibatı. Parçaları gösterilen yerlere montajını yapınca üst kaporta kapanmiyor. Bunu maketi yaptıktan sonra farkettim. Ve boyanın bir kısmını mahvettim. Arka kanatların yapılış şekli verniklemeyi bir miktar zorlaştırıyor. Uzunca bir yazı oldu. Umarım beğenirsiniz.

1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda1/20 lotus 99t honda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Tekerleklerde kalıp izi ve simetri  sorunu var gibi. Arka tekerler yere tam oturmamış gibi. Elinize sağlık gerisini beğendim

Kalıp izini zımparalama ya çalıştım fakat tam becerememisim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

gayet güzel ve başarılı bir modelleme olmuş ...

lastiklerin zımparası el ile zor olur dramel tarzı bir el frezeniz var ise bunun ucuna döner zımpara takıp yapın daha kolay ve başarılı bir sonuç alırsınız.

Teşekkür ederim. Dremelim mevcut kullanmak aklima gelmedi. 

6 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık bu model daha özenli resimleri hak ediyor.

Artık üstünü acamayacagim için(kapatırken bir iki turboyu kırdım) yeni resim çekemiyorum. Daha özenli olmaya calisirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.