Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
mehmet serper

Pm'in Artık Satılmayacak Olması...

Recommended Posts

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Allahımın rahmeti üzerine olsun.

Hiç anlaşamazdık ama model camiasının bu güne gelmesi onun ve sevgili arkadaşım,dostum,ağabeyim sevgili Ruşen SAYRAÇ olmuştur,ikisinide sevgi ile anıyorum.

Mehmet bey ile bir anım.

Sene 1988 gibi bir F14/A yapmışım içinde verlinden koltuk uçak mükkemel zemin harika top oynamaya müsait pito kale direği gibi metal(inceltilmiş çivi)hakem yaklaşıyor

memet verlinden koltuklu F14 yapman la iyi modelci olunmaz diyerek kırmızı kartı gösteriyor :wub: ,ulen deyyip uçağı elime alıyorum tam hakemin kafasına saplıyacağım :angry: sevgili Hakan ÜN elime bir yapışıyor dur oğlum ne yapıyorsun 20 maç ceza deeyince marley piste bırakıyorum. :D

Acısıyla tatlısı ile muhteşemdi varsın olmasın F14/a keşke rahmetliler yaşasaydı.

Mehmet ŞEKERCİOĞLU ve Ruşen SAYRAÇ Büyüklerime allahımdan rahmet diliyorum.Yeri olmadığının farkındayım ama yazmak istedim af ola Sevgilerimle.

İlk yaptığım modeller PM markalı idi. :)

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

Mehmet abi, iyiki buradasın, allah sanada uzun ömürler versin, hikayelerin fotoğrafların ve paylaşımların hiç bitmesin...

Şu an geçmişdeyim öyle bir duygu karmaşası yaşıyorumki anlatamam yazın'a nasıl azsam doğru olur bilemiyorum,olsun yazıcam.

Bulunduğunuz zamandan zevk ve keyif alın geçmiş geriye gelmiyor hep anılarda kalıyor allah sizlerede hayırlı bol modelli anlaşmalı hayat vermesini dilerim.

Sevgilerimle. :)

1982 yada 1983 babam sağolsun pm bi spitfire pm ve italeri nimitz almıştık... spitfire ı yağlı boya ile boyamıştık beziryağı ile on günde kurumamıştı..... uhu ile yapıştırıp....:((( yazık oldu bence...harçlığımı biriktirip almıştım hatirlıyorum kolej yanı nesli kırtasiyeden....

Zamanında bölüm şefimizin alıp herkese yılbaşı hediyesi olarak dağıttığı bir PM hala durur. O kadar kolay bulunabilecek Revell vs. markalar dururken gider özellikle PM bulur gelirdi. Bu yılbaşı için de Türk Yıldızları bulmaya gitti, ölüm haberiyle geri geldi. Hani kelime bulamamaktır ya, öyle bir şey...

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

PM-Siat 223 Flamingo.Ruşen saraç'ın bitirilmeyen moodeli nasıl bir işciliktir üşenmemiş perçinleri tek tek açmış.

001yax.jpg

Guest   
Guest

PM-Siat 223 Flamingo.Ruşen saraç'ın bitirilmeyen moodeli nasıl bir işciliktir üşenmemiş perçinleri tek tek açmış.

001yax.jpg

ikl modelim buydu benim için manevi değerini sen bilirsin abi...

Guest Mehmet Tali ATALAY   
Guest Mehmet Tali ATALAY

ikl modelim buydu benim için manevi değerini sen bilirsin abi...

Bilmezmiyim siat'ı yapmak için can atıyorum ama başlıyanın kalitesini yakalamam çok zor ve anı olarak kalması daha doğru olduğunu düşündüğüm için

el sürmeyeceğim. :)