Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 | SU-27 Flanker B|Academy| Kenan Turhan

Recommended Posts

Bu kit bir arkadaşıma söz verdiğim için yapılan oldukça ezik ve merdiven altı üretimi olmuştur.İmalat aşamalarının bir çoğunu es geçip resimlerini çekmedim. Gelelim bu kitin içindekiler kısmına,üzerinde pek uğraşmadan bazı yerleri de es geçerek imal ettim. Pitot kırıldığı için enjektör ve toplu iğneden yapıldı,radom yanlış reçine yerine kitin içindeki plastik kullanıldı,hud yok,gösterge paneli uydurma,sırt anteni kırıldı üç kez bıktırdı takmadım,makineli top yok,yeri boş,sağ kanat bir hayli eğriydi,çok uğraşmama rağmen yine de tam olmadı,bu yüzden firar ucu ve iç flap tam yerine oturmadı,arka dikey kanatlar bu kite ait değil,sol dikey deki seyrüsefer lambası yok takılmadı,hava alıklarının gövde birleşimi çok sorunlu uğraşmadım fazla,hava alığı alt pylonundaki füzelerin birer kanadı eksik,bazı yerlerde panel ve perçinler de yıkama sıvısı tutunamamış,üzerilerinden geçip derinleştirmediğim için hata,egzozlarda bu tip dökülme yok ben fantezi yaptım,aklıma gelenler bunlar.Kalın sağlıcakla................

tn_20180509_140631 atn_20180509_140649 atn_20180509_140722 atn_20180509_140733 atn_20180509_140750 atn_20180509_140802 atn_20180509_140838 atn_20180509_140858 atn_20180509_140942 atn_20180509_140947 a

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Üstat öyle bir girişgah yaptınız ki... berbat sağı solu dökülen bir uçak bekledim valla.

Tamam, bir Kenan Turhan klasiği değil. Her zamanki efsanelerinizden değil, ufak bir kaç sıkıntılı yeri var ama bu hali bile çok iyi....

Bazıları derya senin bu yaptığını ben gö züm kapalı yaparım :D işte demek üstat işi böyle oluyormuş.  Gö zünüz kapalı yapsanız yine güzel oluyor. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, baki temel yazdı:

bundan iyisi şamda kaysı kitin sana geldiği durumu biliyorum anca bukadar olurdu uğraşmaya değmezdi

Eyvallah sayın üstadım ağam paşam Baky beyciğim,sen gördün ilk halini an bu oldu ve yerine gitti :lol:

16 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Kenan abi, renkler pek güzel.

Gökay çok sağ ol,renkler tam su 27 için özel MM nin flanker boyaları :D

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Üstat öyle bir girişgah yaptınız ki... berbat sağı solu dökülen bir uçak bekledim valla.

Tamam, bir Kenan Turhan klasiği değil. Her zamanki efsanelerinizden değil, ufak bir kaç sıkıntılı yeri var ama bu hali bile çok iyi....

Bazıları derya senin bu yaptığını ben gö züm kapalı yaparım :D işte demek üstat işi böyle oluyormuş.  Gö zünüz kapalı yapsanız yine güzel oluyor. :)

Bulut hocam çok sağ ol,usta iyi güldürdün beni Baky beyde seni güldürsün emi :lol:

15 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Ellerine sağlık, uçsun yeter zaten :P

Evren ne uçuyor,nede yürüyor be ustam :P

15 saat önce, Ali Ulaş yazdı:

Kenan Abi herşey tamamda hud olmaması bilemiyorum yani, o kadar emek hep boşa :P

Abi eline sağlık, senin şu kitte yapamadıkların kadar bizim yapmışlığımız yok :) 

Ali çok sağ ol,şimdi hud yok diye ben stres oldum,sıkıldım verdiğim arkadaşa desem ki hud yok,oda der ki o ne nalburda satılıyor mu,alalım :lol:

13 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Benim gibi AFV'ci için süper görünen bir uçak.
Daha ne olsun? Uzun uzadıya yazmasan da, çoğumuz zaten büyüleniriz :)
Ellerine sağlık abiciğim.

Kerem patron çok sağ ol,tama sen akacısın ama bir dünya cetçi var :D sonra demezler mi ora yok bura yok ;) kendi tabureme kendim tekme atayım dedim :D

12 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Hiç güzel olmamış Kumandanım ÇOK güzel olmuş ..:D

Evet bence de olmadı agam :D atın beni denizlere dipde baky rastlasın bana kurtarsın iskorpit :D

12 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Kenan komutanım ellerine sağlık.Kamuflaja özellikle bayıldım.

Selamlar

Can hocam çok sağ ol,renkler tam oturdu :lol: bu nasıl bir ifade tam bilemedim öyle deniyor ya abi idare et :D 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gayet güzel görünüyor, tek bir ilave yapayım, motor egzost kısımları genelde titanyumdan imal ediyor sıcağa dayanıklı olması için o yüzden oralarda renk değişimi olabilir ancak boya olmadığından dökülme de olmaz. Ama fantazide sınır yoktur ellerine sağlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Ercan Karakaş yazdı:

Gayet güzel görünüyor, tek bir ilave yapayım, motor egzost kısımları genelde titanyumdan imal ediyor sıcağa dayanıklı olması için o yüzden oralarda renk değişimi olabilir ancak boya olmadığından dökülme de olmaz. Ama fantazide sınır yoktur ellerine sağlık

Çok sağ olunuz,egzoz konusu giriş kısmında belirttiğim gibi fantezi çalışmasıydı ;)

3 saat önce, ilyas orhan yazdı:

Ağabeyim olmamış diyorsun da ben böyle model yapsam öper başıam koyarım ..Ellerine sağlık..

İlyas hocam çok sağ ol,vallahi olmadı bir sonra kine kısmet :D

3 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Çok güzel Kenan abi, kamuflaj ve renklere bittim. Bir de kimse modelinin yıkama tutmayan yerini makroyla çekip göstermez, amacın ne anlamadım:D

Ahmetciğim çok sağ ol,kamo için renkleri bende çok beğendim,hakiki SU - 27 de de yaparken kullanacağım,bu çakma oldu :D makro çekip yayınladım ya kendi kalesine gol atan defans oyuncusu gibi oldu :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.