Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Can TARI

İlk F-35'imiz...

Recommended Posts

Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun, bu projede ASELSAN'ın da emeği çok fazla, umarız teslimatlar sırasında sıkıntı çıkarmazlar da planlanan 120 uçağı da envanterimize katarız.

En kısa sürede milli üretim TF-X'ler ile beraber 30 Ağustos törenlerinde görmek dileğiyle..

Uçağın yanındaki klasik kırmızı-beyaz daire şeklinde forsta değişiklik var, forsun içinde ay-yıldız bulunuyor. Envanterdeki tüm uçaklarda uygulanacak mı acaba, bilgisi olan var mı? Sadece F-35 filolarında mı olacak yoksa?

İki ayrı fors kullanılmaz diye düşünüyorum gerçi... Diğer taraftan, kanadın altındaki mevcut forsa da benziyor... Çözemedim :huh:

2 dakika önce, Efe Evren yazdı:

Vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun, bu projede ASELSAN'ın da emeği çok fazla, umarız teslimatlar sırasında sıkıntı çıkarmazlar da planlanan 120 uçağı da envanterimize katarız.

En kısa sürede milli üretim TF-X'ler ile beraber 30 Ağustos törenlerinde görmek dileğiyle..

ASELSAN da, TAI de, HAVELSAN da  büyük katkı sağladılar projeye... Gurur verici...

TF-X işi biraz karışık. İnşallah diyelim tabi yine de... Savaş uçağı yapmaya 5.nesilden başlamak kolay değil elbette...