Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Veysel TURGAY

1/48 I F-15E I Revell I Veysel Turgay

Recommended Posts

F-15 bitti. Son aşamada dekaller biraz sorun yaptı. Ya yüzeye tam yerleşmediler ya da altlarında boşluk kaldı, en büyüğünden en küçüğüne. 2 farklı solüsyon kullandım ama fotoğraflardaki kadar oldu ancak. Kite kanat altı tanklarını takmadım, hem uçağın yan görüntüsünü komple kapatıyordu hemde uçak şu anki haliyle gerçekten çok ağır. İki tane daha tankı bindirmek istemedim üstüne. Onların harici yine ağzına kadar dolu sayılır. Keyifle yaptığım bir model oldu, aynısından ikinci defa yapılır mı? evet seve seve. Fon kartonuyla uçak arasında boyut olarak pek fark olmadığı için fotoğraflar böyle oldu. İyisiyle kötüsüyle bitti.

Yapımı;

img_1627(900x675).jpg

img_1628(900x675).jpg

img_1629(900x675).jpg

img_1630(900x675).jpg

img_1647(900x675).jpg

img_1648(900x675).jpg

img_1649(900x675).jpg

img_1650(900x675).jpg

img_1654(675x900).jpg

img_1655(675x900).jpg

img_1657(900x675).jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık çok güzel bir model olmuş.

koyu renklerde dekal her zaman risk malesef. Alttaki ilk kat parlak verniğin çok iyi olması ve dekallerdeki şeffaf kısımların mümkün olduğunca kesilmesi gerekli. Örneğin kuyruktaki Büyük harf ve numaraların arasındaki şeffaf kısımları kesip ayrı ayrı uygulamanız iyi olurdu. Ben şöyle bir yöntem izliyorum bu tip dekallerde, yeni açılmış bir uç takıp maket bıçağı ile metal cetvel yardımıyla, dekalin sınırlarından dikkatlice geçiyorum. Dekali suya attığınızda şeffaf kısımlar ayrılmış oluyor. Geriye kalan dekali yapıştırdığınızda şeffaf kısım olmadığından silvering oldukça azalıyor. Bu yöntem dekalin şekline göre tüm dekallerde uygulanamasa da en azından en dış kısmı almak bile epey iyileşme sağlıyor. Tekrar elinize sağlık, iyi modeller.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Aynı sorunlarla bende karşılaşmıştım, ellerinize sağlık güzel görünüyor.

3 saat önce, BARIŞ TOK yazdı:

Elinize sağlık çok güzel bir model olmuş.

koyu renklerde dekal her zaman risk malesef. Alttaki ilk kat parlak verniğin çok iyi olması ve dekallerdeki şeffaf kısımların mümkün olduğunca kesilmesi gerekli. Örneğin kuyruktaki Büyük harf ve numaraların arasındaki şeffaf kısımları kesip ayrı ayrı uygulamanız iyi olurdu. Ben şöyle bir yöntem izliyorum bu tip dekallerde, yeni açılmış bir uç takıp maket bıçağı ile metal cetvel yardımıyla, dekalin sınırlarından dikkatlice geçiyorum. Dekali suya attığınızda şeffaf kısımlar ayrılmış oluyor. Geriye kalan dekali yapıştırdığınızda şeffaf kısım olmadığından silvering oldukça azalıyor. Bu yöntem dekalin şekline göre tüm dekallerde uygulanamasa da en azından en dış kısmı almak bile epey iyileşme sağlıyor. Tekrar elinize sağlık, iyi modeller.

Teşekkür ederim. Dekallerin şeffaf kısımlarına dokunmadım ama ilk bir kaç dekalden sonra böyle bir sorun olduğunu görünce dekalleri kesmeye başladım, panellere tam oturmaları ve içlerinde hava kalmaması için. Dekali gösterilen yere yerleştirdikten sonra altından panel çizgisi vs. geçiyor ise excel 11 numara ile üstlerinden geçip biraz daha yüzeye yaymaya çalıştım. Bu biraz düzeltti ama en olmuş hali bu kadar oldu. Dekaller kalın gibiydi biraz bununla ilgisi olabilir mi bilmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Osman Yener yazdı:

Elinize sağlık, özellikle decallerde sıkıntı yaşadığınız görünüyor ki sizde ifade etmişsiniz. Ama motor bölümünüzdeki boyamanınızı çok beğendim.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Güzel bir model olmuş. Özellikle Nozzle çok hoşuma gitti

Bir saat önce, Fatih Taş yazdı:

Genel olarak gayet başarılı bence :) Özel olarak da motor bölümü fevkaladenin fevkinde olmuş :wub: 

Ellerine sağlık :) 

Sağolun :) en içime sinen yerlerden biri motor bölümü oldu benimde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Musa Peker yazdı:

Revellin dekalleri sağlamir bu sebeplede kalindir. Yinede güzel finish oldu. Ellerine sağlık. Bir sonrakine dekal almak lazım. 

Sağol Musa, iyi bitti yinede. Dekallerin sağlamlığına diyecek yok, parmağımla çekiştirdim falçatayla fırçayla o kadar eziyet ettim bana mısın demedi hiçbiri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 04.05.2018 at 09:17, Kerem Erkmen yazdı:

Derdimiz dekalse, geçelim gitsin.
Model güzel mi, evet; çok güzel.
Gerisi teferruat diyor ve hemen yeni kutuya geçmeni diliyorum.
Sevgiler :)

On 04.05.2018 at 00:50, Kenan Turhan yazdı:

Veysel ellerine sağlık,çok beğendim final güzel oldu :)

Teşekkürler :) yeni kutuyu da yakın zamanda açarım sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.