Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

1/35 |M47 E/M | Takom | Gökay Yalçın

Recommended Posts

Gölgeli bir astar üstüne modelin ana rengi Olive Drap Shine atıldı, bu renk sadece Mig Real Color'da olduğu için kafadan bir karışım yapmaya çalıştım.

Tamiya Desert Yellow ve Olive Drap renklerini %60 % 40 oranın da karıştırarak en yakın rengi yakalamaya çalıştım.

Bundan sonra ki aşama ana rengi biraz açıp modeli biraz aydınlık renkler katmakta, herkese kolay gelsin.

IMG_20180520_163223_zpsj2u4untg.jpg
IMG_20180520_163236_zps9cxjmgi5.jpg
IMG_20180522_0828092_zpsgnk2jgwo.jpg
IMG_20180522_0830352_zpsgv2bv4vz.jpg
IMG_20180522_0830482_zpsfaw6ghmg.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kullandığın ışık yüzünden sanırım hafif tozlu bir boya görünümü var rengi de tam anlaşılmıyor ama sonradan yapacağın eskitme için çok koyu olmamış gibi...

Zaten biraz daha açacaksın rengi anlaşılan...Ön gölgeleme brkaç yer dışında kaybolmuş sanki ama resimler bu renk ışıkta çok yanıltıcı oluyor...

2 tavsiye...

Beyaz ışık kullanırsan hem yapım aşamalarında renk konusunda yanılmazsın hemde fotoğraflar gerçeğine daha yakın çıkacaktır...Işık kaynağı boya yaparken çok yanıltıcı olur...

Tozlu görünüm gerçekse sahiden bunu aşmanın yolu AB haznesinin içindeki boyaya yada karşımı yaptığın kaba fırçanın ucuyla parlak vernik katmaktır...Selülozik tiner de yol açar bu görüntüye...Daha önce anlatmıştım bunu yanılmıyorsam...

Kolay gelsin...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Kullandığın ışık yüzünden sanırım hafif tozlu bir boya görünümü var rengi de tam anlaşılmıyor ama sonradan yapacağın eskitme için çok koyu olmamış gibi...

Zaten biraz daha açacaksın rengi anlaşılan...Ön gölgeleme brkaç yer dışında kaybolmuş sanki ama resimler bu renk ışıkta çok yanıltıcı oluyor...

2 tavsiye...

Beyaz ışık kullanırsan hem yapım aşamalarında renk konusunda yanılmazsın hemde fotoğraflar gerçeğine daha yakın çıkacaktır...Işık kaynağı boya yaparken çok yanıltıcı olur...

Tozlu görünüm gerçekse sahiden bunu aşmanın yolu AB haznesinin içindeki boyaya yada karşımı yaptığın kaba fırçanın ucuyla parlak vernik katmaktır...Selülozik tiner de yol açar bu görüntüye...Daha önce anlatmıştım bunu yanılmıyorsam...

Kolay gelsin...:)

Masa da beyaz ışık kullanıyorum abi ama fotoğrafları telefon ile çektim o yüzden renk konusunda haklısın çok yanıltıcı.

Tozlu görünüm gerçek abi ama sebep boya değil kompresör ! :( dün fark ettim basınç kaybı oluyor, dün 2000 zımpara ile boyanın tozlu kısımlarını temizleyip üstüne açık tonlarda devam ettim.

Uyarılar için teşekkürler.

Son halini yakında paylaşırım. :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, onurkafadar yazdı:

renk çok güzel olmuş dökülmelerde orantılı çok iyi gidiyor

Sağolasın Onur, biraz pas bir kaç tonda yıkama ve çöl tozu ile bitireceğim.

34 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık abi renk ve dökülmeler çok güzel görünüyor. 

Sağolasın Umut, kantarın topuzunu kaçırmamaya çalışıyorum. :)

12 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bu renk çok iyi olmuş....

1.jpg

Renk ve dökülmeler bu resimdeki referansınıza çok iyi uymuş....

Merak ettim

IMG_20180522_0830352_zpsgv2bv4vz.jpg    IMG_20180530_0838112_zpsuabwsdyn.jpg

Bu iki fotoğrafta da Aslında renk aynı mıydı? 1. fotoğraftaki bariz yeşil/sarı renk fotoğraf makinesinin renkleri yanlış göstermesi mi?

İlk resim telefon ile çekildi nedense masa ışıklarının altında renkler çok farklı yansıyor. Ana renk değil bu renk üstüne iki tonda boyama daha yaptım.

Sonrası enamel ve yağlı boya filtreler.

Şimdi, Efe Evren yazdı:

Harika görünüyor. 

Sağolasın Efe, umarım güzel bir bitişi de olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.