Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hakan Güney

1/24 |.......49 MERCURY SEDAN PICK UP.......| Amt | Hakan Güney

Recommended Posts

On 01.05.2018 at 09:16, Gökay Yalçın yazdı:

Boya ve eskitme çok başarılı abi ellerine sağlık.

Eskitme hakkında biraz bilgi verebilirmisin ?

Teşekkür ederim Gökay...

Sanırım kaporta üzerindeki eskitmeyi soruyorsun...Herkesin kolaylıkla yapabileceği kadar basit aslında...

Ben önce koyu pas tonlarını boyadım astar üzerine...Sonra mat vernik atıp üzerine saç spreyi sıktım...

Daha sonra niraz daha açık pas tonlarını boyadım ve su ile söktüm istediğim gibi...Bunun üzerine de mat vernik atıp tekrar saç spreyi kullandım...

En son yeşil rengi çeşitli tonlarda boyayıp tekrar su ile söktüm...Bu katmanı da mat vernik ile korumaya alıp 1-2 kat filtre uyguladım...

Filtreyi yağlı boyaları karıştırıp kendim yaptım...

Hepsi bu...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Teşekkür ederim Gökay...

Sanırım kaporta üzerindeki eskitmeyi soruyorsun...Herkesin kolaylıkla yapabileceği kadar basit aslında...

Ben önce koyu pas tonlarını boyadım astar üzerine...Sonra mat vernik atıp üzerine saç spreyi sıktım...

Daha sonra niraz daha açık pas tonlarını boyadım ve su ile söktüm istediğim gibi...Bunun üzerine de mat vernik atıp tekrar saç spreyi kullandım...

En son yeşil rengi çeşitli tonlarda boyayıp tekrar su ile söktüm...Bu katmanı da mat vernik ile korumaya alıp 1-2 kat filtre uyguladım...

Filtreyi yağlı boyaları karıştırıp kendim yaptım...

Hepsi bu...:)

Abi bu işlemde ben hep parlak vernik kulladım. Mat vernik kullanmanın özel bir nedeni var mı ? yoksa ben yanlış uygulama mı yapmışım ?

Eskitme işlemlerini hep parlak vernik üzerine yapıyorum, final de mat vernik atıyorum.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi ne güzel işler ya, bende bu adımları yapıyorum ama sonuç böyle olmuyor :) tecrübe speaking , ellerinize sağlık

@Gökay Yalçın abi bende hep matın üzerine kullanıyorum, hatta mig in chipping fluid için kendide matın üzerine kullanılmalı diyor, pürüzlü yapısı tutunmayı arttırıyor diye tahmin ediyorum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ali Ulaş yazdı:

abi ne güzel işler ya, bende bu adımları yapıyorum ama sonuç böyle olmuyor :) tecrübe speaking , ellerinize sağlık

@Gökay Yalçın abi bende hep matın üzerine kullanıyorum, hatta mig in chipping fluid için kendide matın üzerine kullanılmalı diyor, pürüzlü yapısı tutunmayı arttırıyor diye tahmin ediyorum 

Amaç üsteki boyayı sökmek ya tutunma artarsa daha zor sökülüyor üstteki renk onu anlayamadım.

parlak vernik üstüne eskitme çalışmakta ki amaç istediğin gibi temizlemek zaten, mat vernik eskitme yaparken temizlemeyi zorlaştırmaz mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Amaç üsteki boyayı sökmek ya tutunma artarsa daha zor sökülüyor üstteki renk onu anlayamadım.

parlak vernik üstüne eskitme çalışmakta ki amaç istediğin gibi temizlemek zaten, mat vernik eskitme yaparken temizlemeyi zorlaştırmaz mı ?

ben onu o katmanlarda boya kalsın ve daha noktalı döküntülü bir görüntü oluşsun diye yorumladım kendimce :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Abi bu işlemde ben hep parlak vernik kulladım. Mat vernik kullanmanın özel bir nedeni var mı ? yoksa ben yanlış uygulama mı yapmışım ?

Eskitme işlemlerini hep parlak vernik üzerine yapıyorum, final de mat vernik atıyorum.

Kolay gelsin.

Eğer Buradaki gibi çok katmanlı bir boya dökülmesi istiyorsan altta kalan katmanlar dökülme sonrasında parlayacaktır parlak vernik kullanırsan...

Bu modele extra 1-2 kat mat vernik olarak döner modelin sonunda..:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.