Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hakan Güney

1/32 | ....... Westland LYNX HAS.3 ....... | Revell | Hakan Güney

Recommended Posts

3 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Hakan bey bu çalışmanın bitmiş halinin bir krokisi var mı?İnsan neye baktığını şaşırıyor.

Kafamdaki planı uyguluyorum Can bey...

Ama gerideki sayfalarda boyadan önceki son hali var...,

Bittiğinde neye benziyor olacağı büyük oranda belli o fotoğrafta...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29/10/2018 at 00:20, Bayram KOÇER yazdı:

Tekerlekler çok güzel görünüyor abi. Hangi ürünlerle nasıl uygulama yaptığını anlatabilir misin Hakan abi?

Teşekkür ederim Bayram...

Anlatırım tabi...

Önce boyadım...Siyaha biraz kahverengi karıştırıp boyuyorum ben lastik kısımlarını...Çelik kısımlar siyah...

Mat vernik atıyorum tamamına...

Birkaç renk pigmenti bir taşıyıcı (ne kolayına gelirse ama ben akrilik tiner kullanıyorum çok sürtmemek gerekiyor boyayı kaldırır) ile hafifçe sulandırıp bütün yüzeylere sürüyorum..

Kuruyunca yine kolayına ne geliyorsa ( ben fırça kullanıyorum) fazla pigmentleri alıyorum...

Humbrol mat siyah ile lastiklerin dişli kısımlarını çok hafifçe kuru fırçalıyorum...

Lastik ve jant birleşim yerlerini biraz daha koyu renk pigmentlerle diğer renklerden ayırıyorum...

Jant vidalarını koyu bir renk ile pin wash yapıyorum...Gerekiyorsa çok az paslandırıyorum...

Ama bu şekilde bu tip bir eskitme elde ediyorsun...Diğer şartlara göre yapmak istersen metodlar farklı olacak tabiki...

Hepsi bu...

Umarım yardımcı olmuştur...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gövdenin epeyce uzun sürecek eskitmesine başladım...

Yağlı boya kullanıyorum bu sefer ve bir kaç katman yapmak istediğimden epey uzun sürüyor...

Zor kuruyor tabiki...

Ön kısım ve yeşil kapılardan başladım...2-3 günde bu kadar oldu ancak...

Daha çok yol var yani...

Bir yere yetiştirme gibi bir dert olmayınca süre çok önemli olmuyor...:)

IMG_0059

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Teşekkür ederim Bayram...

Anlatırım tabi...

Önce boyadım...Siyaha biraz kahverengi karıştırıp boyuyorum ben lastik kısımlarını...Çelik kısımlar siyah...

Mat vernik atıyorum tamamına...

Birkaç renk pigmenti bir taşıyıcı (ne kolayına gelirse ama ben akrilik tiner kullanıyorum çok sürtmemek gerekiyor boyayı kaldırır) ile hafifçe sulandırıp bütün yüzeylere sürüyorum..

Kuruyunca yine kolayına ne geliyorsa ( ben fırça kullanıyorum) fazla pigmentleri alıyorum...

Humbrol mat siyah ile lastiklerin dişli kısımlarını çok hafifçe kuru fırçalıyorum...

Lastik ve jant birleşim yerlerini biraz daha koyu renk pigmentlerle diğer renklerden ayırıyorum...

Jant vidalarını koyu bir renk ile pin wash yapıyorum...Gerekiyorsa çok az paslandırıyorum...

Ama bu şekilde bu tip bir eskitme elde ediyorsun...Diğer şartlara göre yapmak istersen metodlar farklı olacak tabiki...

Hepsi bu...

Umarım yardımcı olmuştur...:)

Çok teşekkür ederim abi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.