Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hakan Güney

1/32 | ....... Westland LYNX HAS.3 ....... | Revell | Hakan Güney

Recommended Posts

Hakan üstadım paylaşım içim çok teşekkürler. Bir hafta önce klasik sakarlığımla yarıdan fazlası dolu yeşil kafay devirdim ve çeyrekten daha az kaldı. Bir haftadır nereden bulacağım diye tırmalıyordum çünkü Amazon kardeş inatla yeşil kafa Afganistan a gelmez mesajı veriyordu. Sizin paylaşımı görünce bir şansımı deneyeyim dedim ve tataaaa Amazon kabul etti ve şu anda 2 şişe yolda. Yanlız pin flow nedense aramada çıkmadı.

Tekrar teşekkürler😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, baki temel yazdı:

ben boşalan yeşil kafa şişesine boşalttım öyle kullanıyorum;)

Bende biraz Keton var. Onu fırçayla kullanıyorum. Ama almışken şu Pin Flow'uda brlikte alayım dedim. Tek bulmak zor galiba.

Amaaaan Alayım gitsin işte ne kasıyorsam :D Buldum bunuyorum. Doların durumu belli. Satıcılar mal almaya korkuyor. Kim bilir bu malzeme gelir mi? Aynı salaklığı Flory Model Wash ürününde yaptım. İstediğim 2 üründen biri stoktaydı, ikinciside gelsin birlikte alayım dedim. Halen bekliyorum... Derler ya bilmem ne buldun bilmem nelisini bekliyorsun diye. Dayaklık adamım vesselam. Alıyorum şimdi :D

Not: Bir yerde hem yapıştırıcıyı hemde Pin Flow Applicator'üde buldum da adam yapıştırıcıya 40 aplikatöre AYRICA 50 tl fiyat çekmiş... koşarak kaçıyorum. Ben fırçayla uygularım ya... Pin bilmem ne neymiş :lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bir Türk şirketi buldum.
Bu ürünlerden var.
Linklerini paylaşayım.

Pin Flow dediğiniz zırıltı:

https://www.okmodel.net/Deluxe-Pin-Flow-Applicator-Plastic-Magic-Icin-Uygulama-Aplikatoru,PR-104.html

Bu da yapıştırıcı:

https://www.okmodel.net/Deluxe-Plastic-Magic-50ml,PR-146.html

Firma İzmir'deymiş

Sevgiler :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hah işte koşarak kaçtığım bu :D
Sadece yapıştırıcıyı kargo dahil 23 TL aldım. https://www.crewshop.com.tr  (adamlar normalde doğru düzgün maket ürünü satmıyorlar)
tamam istiyorum, iyi birşeye benziyorda bir iğneye (yapıştırıcısız) 50 TL (+ Kargo) fazla geldi... :D Gerçi Yabancı sitelerdeki ücretide aşağı yukarı aynı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok teşekkürler. Bir yerde buldum ama sanırım Pin Flow'suz fırça ile uygulayın diyor... Denk gelirsem ikisini bir versiyonunu almayı planlıyorum.

Yapıştırıcı kullanımında yapıştırıcıdan ziyade uygularken kullandığımız aplikatörden dolayı bir takım sorunlar oluşuyor...

Örneğin fırça çok fazla yapıştırıcı taşıyor üzerinde ve özellikle ince yapıştırıcılar için bu böyle...

Daha sonra bu fazla yapıştırıcı model üzerinde boyadan sonra görünür hal alıyor...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Hakan üstadım paylaşım içim çok teşekkürler. Bir hafta önce klasik sakarlığımla yarıdan fazlası dolu yeşil kafay devirdim ve çeyrekten daha az kaldı. Bir haftadır nereden bulacağım diye tırmalıyordum çünkü Amazon kardeş inatla yeşil kafa Afganistan a gelmez mesajı veriyordu. Sizin paylaşımı görünce bir şansımı deneyeyim dedim ve tataaaa Amazon kabul etti ve şu anda 2 şişe yolda. Yanlız pin flow nedense aramada çıkmadı.

Tekrar teşekkürler😊

Arkadaşlar fırça ile kullanımda sorun çıkmadığını söylüyorlar....

Deneyin sizde...Sonucu söylersiniz...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bende biraz Keton var. Onu fırçayla kullanıyorum. Ama almışken şu Pin Flow'uda brlikte alayım dedim. Tek bulmak zor galiba.

Amaaaan Alayım gitsin işte ne kasıyorsam :D Buldum bunuyorum. Doların durumu belli. Satıcılar mal almaya korkuyor. Kim bilir bu malzeme gelir mi? Aynı salaklığı Flory Model Wash ürününde yaptım. İstediğim 2 üründen biri stoktaydı, ikinciside gelsin birlikte alayım dedim. Halen bekliyorum... Derler ya bilmem ne buldun bilmem nelisini bekliyorsun diye. Dayaklık adamım vesselam. Alıyorum şimdi :D

Not: Bir yerde hem yapıştırıcıyı hemde Pin Flow Applicator'üde buldum da adam yapıştırıcıya 40 aplikatöre AYRICA 50 tl fiyat çekmiş... koşarak kaçıyorum. Ben fırçayla uygularım ya... Pin bilmem ne neymiş :lol:

Vardır bir hikmeti derler ya eskiler...

Bende hikmetinin olduğunu söylüyorum...

Ama elbette siz nasıl isterseniz...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Ben bir Türk şirketi buldum.
Bu ürünlerden var.
Linklerini paylaşayım.

Pin Flow dediğiniz zırıltı:

https://www.okmodel.net/Deluxe-Pin-Flow-Applicator-Plastic-Magic-Icin-Uygulama-Aplikatoru,PR-104.html

Bu da yapıştırıcı:

https://www.okmodel.net/Deluxe-Plastic-Magic-50ml,PR-146.html

Firma İzmir'deymiş

Sevgiler :)

1-2 yerde daha var...

Hatırlarsam paylaşırım...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hah işte koşarak kaçtığım bu :D
Sadece yapıştırıcıyı kargo dahil 23 TL aldım. https://www.crewshop.com.tr  (adamlar normalde doğru düzgün maket ürünü satmıyorlar)
tamam istiyorum, iyi birşeye benziyorda bir iğneye (yapıştırıcısız) 50 TL (+ Kargo) fazla geldi... :D

Açıklama sayfasında şöyle diyor...

Zaten şirketi kendi sayfasında da ingilizce olarak hemen hemen aynı şeyleri söylüyor...

Bende yukarıda fırça gibi aparatlarla sürülen yapıştırıcının model üzerine gereğinden çok fazla uygulandığını söylemiştim...

Yaptığım modellerde böyle bir durum oluşmasını istemiyorum...

Max. kontrol , hassasiyet ve titizliğin önemli olduğunu düşündüğüm için bu ürünü kullanıyorum...

Bu amaçla da paylaştım...

Sopa yemeden uzaklaşayım bari...:D

• Magic Plastic gibi sıvı solvent plastik yapıştırıcıların kusursuz, kontrollü ve hassas uygulamasında kullanmak için özel tasarlanmıştır.
  • Bazen en ince resim fırçası dahi yapıştıracağınız yüzeye istediğinizden daha fazla yapıştırıcı uygular. Bu aplikatör sayesinde en zor ve karmaşık yüzeylerde profesyonel titizlikte uygulamalar yapabilirsiniz.
  • Özellikle şeffaf plastik parçaların yapıştırlması için uygundur, görünmez ekler yapmanıza yardımcı olur. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aklıma geldi not olarak ekleyeyim denemek isteyen deneyebilir. İnsülin iğnesi 0,8 mm kalınlığı. Bir eczaneden alabilir, şeker hastası olan bir tanıdıktan isteyebilirsiniz (mesela ben). Hatta unutmaz isem akşam ben deneyeyim. Keza aplikatör denilen zımbırtının üzerindeki iğne bana çok tanıdık geldi. Bu arada bende plastic weld v.s. tarzı bi ürün yok, standart tamiya yeşil kafa ile denerim zannımca.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hakan bey çok teşekkürler. Mantıklı bir fiyata bulursam aplikatörü de kesin alacağım.

Mutlu bey, İnsülin kulanan biri şu an bana bakıyor. İğnelerini çalıp bu işe ayırmayı düşünüyorum. Bakalım arkasınada birşeyler uydurmak lazım :D

Not: İnsülün iğnesi zor gibi. 0.6mm lik var şu an elimde. Tüm iğneyi ölçersek çapı çok büyük. 1,2cm civarı. Arkasına takacak cam tüp bulmak zor. İğnenin birde içinde de fazladan 5-6mm yükseltisi var. İçeriden yükselen fazla parçayıda deliği kapatmadan sökmek zor. Belki dremel ile yaparım ama arkasına takılacak cam tüp gerçekten zor. Yapıştırıcı konulacağından şeffaf bir plastik de olmaz diye düşünüyorum. Birde iğne çook ufak ve mukavemetsiz. en ufak darbede eğilip bükülüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 06.07.2018 at 09:04, Mutlu Toker yazdı:

Aklıma geldi not olarak ekleyeyim denemek isteyen deneyebilir. İnsülin iğnesi 0,8 mm kalınlığı. Bir eczaneden alabilir, şeker hastası olan bir tanıdıktan isteyebilirsiniz (mesela ben). Hatta unutmaz isem akşam ben deneyeyim. Keza aplikatör denilen zımbırtının üzerindeki iğne bana çok tanıdık geldi. Bu arada bende plastic weld v.s. tarzı bi ürün yok, standart tamiya yeşil kafa ile denerim zannımca.

Çok kolay olmuyor eczaneden bazı ölçülerde şırınga ve iğne almak...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 06.07.2018 at 10:13, Bulut Solmaz yazdı:

Hakan bey çok teşekkürler. Mantıklı bir fiyata bulursam aplikatörü de kesin alacağım.

Mutlu bey, İnsülin kulanan biri şu an bana bakıyor. İğnelerini çalıp bu işe ayırmayı düşünüyorum. Bakalım arkasınada birşeyler uydurmak lazım :D

Not: İnsülün iğnesi zor gibi. 0.6mm lik var şu an elimde. Tüm iğneyi ölçersek çapı çok büyük. 1,2cm civarı. Arkasına takacak cam tüp bulmak zor. İğnenin birde içinde de fazladan 5-6mm yükseltisi var. İçeriden yükselen fazla parçayıda deliği kapatmadan sökmek zor. Belki dremel ile yaparım ama arkasına takılacak cam tüp gerçekten zor. Yapıştırıcı konulacağından şeffaf bir plastik de olmaz diye düşünüyorum. Birde iğne çook ufak ve mukavemetsiz. en ufak darbede eğilip bükülüyor.

Şırıngalı insülin iğneleri var...Onları denemek lazım ama kullanışlı olacağını zannetmiyorum...:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz ilerledim...

Arkadaki biçimsiz parçayı şablondan uygun kalınlıkta yapıp yapıştırdım yerine...

Arkayı tek parça yerine şeritler ile kapattım ve oradaki bombenin görünmesini sağladım...

Camın geleceği kemerin üzerindeki parçayıda yerine yapıştırdım...

Sürücülerin arkasındaki boşluğa geldi sıra...:)

IMG_0012

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık. Harika.... Çok güzel oluyor yine.

Konuyu dağıtmamak için Aplikatör konusuna artık çok girmeyeceğim. Ama insülin iğnesinden umutlu değilim. Belki Mutlu bey çok efektif harika bir çözüm bulabilir ama iğne aşırı ince.... ürünü nette inceledim. Normal iğneye daha yakın bir kalınlıkta. Belki bir tık daha ince olabilir ama 0,6/0,3mm den kalın olduğu kesin. Arkası için cam tüp daha mantıklı. Plastik tüp yapıştırıcının kimyası gereği eriyebilir sanki? Benim beleş iptidai çözümüm çözüm değil gibi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 10.07.2018 at 09:42, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Harika.... Çok güzel oluyor yine.

Konuyu dağıtmamak için Aplikatör konusuna artık çok girmeyeceğim. Ama insülin iğnesinden umutlu değilim. Belki Mutlu bey çok efektif harika bir çözüm bulabilir ama iğne aşırı ince.... ürünü nette inceledim. Normal iğneye daha yakın bir kalınlıkta. Belki bir tık daha ince olabilir ama 0,6/0,3mm den kalın olduğu kesin. Arkası için cam tüp daha mantıklı. Plastik tüp yapıştırıcının kimyası gereği eriyebilir sanki? Benim beleş iptidai çözümüm çözüm değil gibi :D

Teşekkür ederim Bulut...:)

Orijinal aplikatörün iğnesinin dış çapı .3...İç çapı biraz daha dardır...

Zaten daha kalın çaplı birşeyle en az yapıştırıcı ile optimum verim ve temiz model sonuçları alınmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz daha ilerledim...

Şasiyi tamamladım sayılır...150'den fazla nokta kadar somunu yapıştırdım...Elemanlar vardı onları taktım iki tarafa...

Kapatılacak yerler vardı...Üste koyacağım ekipmanın alt uzantılarını yaptım....Altını ve önünü bitirdim...

Tampon uyduracağım bir ara...

Gövdenin önüne klima taktım...Kasanın yanlarını kapatmak için ne yapacağıma karar vermedim hala...

Artık zor yerlere geldim...Son durum şu...:)

IMG_0016

IMG_0017

IMG_0018

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap