Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

Foruma Fotoğraf Yükleme

Recommended Posts

Photobucketin ücretli olmasından sonra bir çok kişi Flickr sitesine geçti. Bilmeyenler için flickr üzerinden foruma nasıl fotoğraf yüklenir onu anlatmaya çalışacağım.

1. Flickr a üye olduktan sonra ana sayfa üzerinde sağ üst bölümde ki bulut ikonuna tıklıyoruz.

1

2. Açılan bölümde fotoğraf yükleme (mavi kısım) yerine tıklayıp masa üstünden yüklemek istediğimiz fotoğrafı seçip yüklüyoruz. Yükleme tamamlanınca sağ üst bölümdeki ikona tıklayıp yüklemeyi bitiriyoruz bu işlem sizi tekrar ana sayfaya atacaktır.

8

2

3. Ana sayfada You sekmesinden Photostream kısmına tıklayın bu kısım sizi yüklemiş olduğunuz resimler bölümüne yönlendirecektir.

3

4. Açılan bölümde yüklenmiş fotoğraflarınızdan yüklemek istediğiniz fotoğrafa tıklayınca pencere görünümünü aşağıda ki fotoğraf gibi olacaktır. Ok işaretine tıklayın

4

5. Açılan penceredeki kodu kopyalayın.

asdc

6. Kopyalamış olduğunuz linki forumda yüklemek istediğiniz konu altında bulunan cevap kısmına kopyalıyoruz.

6

7. 2-4 sn. arası fotoğraf kendiliğinden yüklenecektir. İyi forumlar dilerim.

7

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Fatih YILDIZ yazdı:

Eline sağlık, ben de flickr kullanıyorum ve çat pat ingilizceyle biraz zorlanarak çözdüm. Kesinlikle foruma resim yükleyeceklerin çok işine yarayacaktır. Sanırım model fotoları artacak :)

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

SSS lara sabitlenirse güzel olur.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Oktay Eser yazdı:

yüklediğim resimler açılmıyor belli bir formatı var mı? benimkiler jpg idi.

Format hakkında bir bilgim yok. Ama yüklenen fotoğraflarınız Public (paylaşıma açık) olduğundan emin olun.

13 dakika önce, Mustafa Arabacı yazdı:

Şu ana kadar sorunsuz yüklüyordum son foto gozukmuyor sadece link yazıyor

Daha önce başıma gelmedi Mustafa abi silip tekrar yüklemeyi dene istersen ve Public yüklediğinden emin ol 

10 dakika önce, Mehmet Kemal SONDAŞ yazdı:

eline sağlık bende flickr dan sign out yapıp kendi profilime girip linki kopyalayıp foruma yapıştırıyodum. çok yararlı oldu.

Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Oktay Eser yazdı:

yüklediğim resimler açılmıyor belli bir formatı var mı? benimkiler jpg idi.

jpg ortak format. Mutlaka çalışması lazım. jpg, gif, bmp, png vs hepsi çalışıyor. hatta svg de (tam olarak resim formatı sayılmaz, daha çok vektörel tabanlı bir format) çalışıyordu sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.