Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ilyas orhan

1/72|Mig-17 Vietnam Hava Kuvvetleri|Dragon | İlyas Orhan

Recommended Posts

Dragon'un pek şirin ama piyasada artık bulunamayan bu kitini aldığımda yıl 2009'du..Seyrettiğim history channel belgesellerinden gaz alarak vietnam dekalleri ile bitirmeye niyetlenerek modelin montajına aynı yıl başladım.Fakat kitin başına modelcinin kabusu olan kanopi kazası geldi..Kanopiyi yanlışlıkla selülozik tinerle ıslanmış  peçetenin üstüne koyunca modl kitin olmazsa olmazı kanopisi elden çıktı..Sağolsun o dönemde Sertaç Bayar ağabey hasarlanan kanopiyi benden alarak asetattan bir kanopi imal etmek için kalıp niyetine kullandıysa da gelen kanopiyi de modele uydurmaya çalışırken kırdım :( Epeyce bir süre kıyıda köşede melül masum duran kiti mig-15 kanopisi ile techiz etme fikri aklıma gelince bu yola başvurdum..Sonuçta Kopro'nun mig-15 kitinin kanopisi modele "cuk" diye oturunca model kit de sonuçlandı , diye sevinirken motor nozulu ve gövdeye açıyla monte edilen anteni kaybettim.Velhasıl-ı kelam model kit 9 yıl bekledi hitama ermek için.En nihayetinde sloganım olan "Yarına kalır ama yarım kalmaz" düşüncesi ile kiti geçen hafta kayıp parçaları da bulmam neticesinde tamamladım.Umarım beğenirsiniz..

41425403202_5e01055d20_o.jpg

40575290875_647578bc57_o.jpg

27597212898_0d67f7dc29_o.jpg

41425402442_50deb848e4_o.jpg

27597212178_07eca33121_o.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.