Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ilyas orhan

1/96|Vickers Viscount VİP Glencoe Models | İlyas Orhan

Recommended Posts

Bu model kitin hikayesi , 2009'a kadar uzanmakta.Normalde sivil yolcu uçaklarına çok ilgi göstermesem de , 40'lı ev 50'li yılların turboprop ve piston motorlu pervaneli yolcu uçaklarına ayrı bir merakım var.Bu noktada en sevdiğim uçaklardan birisi ise Vickers Viscount ..Sülün gibi bir tayyare olan Viscountlar 50'li yıllarda THY bünyesine dahil olmuşlar..Sonrasında 1973'ten itibaren 3 tanesi Türk Hava Kuvvetleri bünyesine  VİP uçağı olarak dahil olmuş.20 yıl boyunca VİP misafirlerini uçurmuş..Türk Hava Kuvvetleri renkleri ile çok asil bir duruşa sahip bu uçaklardan birisi İstanbul Havacılık Müzesi'nde , diğeri ise Anadolu Üniv. Sivil Havacılık Fakültesi kampüsünde bulunmakta..2009'da 1/96 ölçekte  Glecoe Models'in ürettiği bu kiti keşfedince almıştım.Ama montaj aşamasında gazım kaçınca bi arkadaşa hibe etmiştim.Sonrasında tekrar tedarik edip montajına başladığımda yıl 2010'du..Sağolsun Tarık Soylu ağabeyim decallerini üşenmeden üretip yolladı ama benim viscount'un hikayesi uzadıkça uzadı..Bi küs bi barışık süren ilişkimiz geçtiğimiz yıl pervanelerin de montajı ile bitti..Modelin bir çok hatası var..Ama bu güzel uçağın Türk hava Kuvvetleri'ndeki - en azından benim bildiğim- ilk  modelini yapmış olduğum için mutluyum..Her zaman ki gibi iniş takımları kapalı olarak modellediğim uçağımı adam gibi fotoğraflayamadım..Bu işi nasıl kıvırabilirim , bi kurs falan olsa gideceğim :) Neyse sözü fazla uzatmadan fotoğrafları paylaşayım...

26272198037_d0ca77e49b_o.jpg

26272198587_97d0cf9942_o.jpg

26272198867_24be7a8088_o.jpg

40248729165_9749ce5f21_o.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.