Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gürsel Kona

1/35 | Leopard 1 | Revell | Gürsel Kona

Recommended Posts

On 3/31/2018 at 10:09, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin bekliyoruz...

On 3/30/2018 at 22:58, Gökay Yalçın yazdı:

Kolay gelsin, abi.

Teşekkürler. Hafta sonu palet boyandı. Alt kasa siyah astar ve boya yapıldı. Tekerler boyandı. Ust donatı aksesuarlarından montaj oncesi boyanması gerektiğini düşündüklerim de boyandı. Fotolar aşağıda....

İyi aksamlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

Biraz daha ilerleme kaydettim. Paletlerin rengi cok parlak oldu. Oysa %70 eisen metalic ve %30 mat siyah karışımı yaptım ve sürmeden onceki karışim rengi de bayaği koyuydu. Taret ve ust şaside biraz daha ilerledim ama fotograflari yok. Aksam yetersiz isikta foto cekmek istemedim.

Görüsmek uzere

20180404_115918-800x640_zpspsjpgg7y.jpg

20180404_115824-800x640_zpsgvp6l97l.jpg

20180404_115845-800x640_zpsv3swzwxg.jpg

20180404_115835-800x640_zpsmoedjlzs.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, 

Decal ve mat vernik sonrasında siyah akrilik wash yaptım. Siyah pastel tozu ile detaylar belirginlestirildi. Biraz paslandırıp (revell rost boya ile), revell toprak kahverengi boyasını biraz paletlere ve tekerlere dokundurup, toprak rengi pastele biraz kırmızı karıştırarak camur ve toz efekti yaptim. Cok eski bir model olmadıgı için boya dökülmesi yapmadim. 

Oneri ve elestirilerinize :)IMG_20180422_181631_496-800x800_zpsrusad

20180422_180621-800x600_zpsryquyuxy.jpg

20180422_180546-800x600_zpsgx7dlqki.jpg

IMG_20180422_181631_486-800x800_zpsd45sm

IMG_20180422_181631_506-800x800_zps0ywvt

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gayet iyi bir model olmuş. Elinize sağlık. Bu halide gayet iyi.

Palet içleri (çukurda kalan kısımlar) biraz toz toprak olabilirdi. az biraz tortu ve yağmur akıntısı fena durmazdı.

Decaller çok parlak ve yüzeyde kalmışlar gibi. Decal solisyonu kullanmadınız sanırım. Yüzeydeki döküm hissini çok vermemişler.

Birde bence photobucket'i kullanmayın. Bir süre sonra (belli bir görüntülenme/bandwidth limitini geçince) resimleri göstermiyor. Para istiyor. Çalışmalarınızın görselleri bir süre sonra artık çıkmayacak. Şu an için flick daha iyi bir seçim olabilir. (gerçi aynı haltı yemiyeceğinin bir garantisi yok <_< )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Gayet iyi bir model olmuş. Elinize sağlık. Bu halide gayet iyi.

Palet içleri (çukurda kalan kısımlar) biraz toz toprak olabilirdi. az biraz tortu ve yağmur akıntısı fena durmazdı.

Decaller çok parlak ve yüzeyde kalmışlar gibi. Decal solisyonu kullanmadınız sanırım. Yüzeydeki döküm hissini çok vermemişler.

Birde bence photobucket'i kullanmayın. Bir süre sonra (belli bir görüntülenme/bandwidth limitini geçince) resimleri göstermiyor. Para istiyor. Çalışmalarınızın görselleri bir süre sonra artık çıkmayacak. Şu an için flick daha iyi bir seçim olabilir. (gerçi aynı haltı yemiyeceğinin bir garantisi yok <_< )

Tesekkur ederim.

Evet decaller konusunda ben de rahatsız oldum. Fotografta daha da belli oluyor. Fotoğrafı büyütüp büyütüp decale bakıyorum.😯 Sinir bozucu. Solüsyon kullanmadım. Flickr'i deneyeceğim. Oraya da ilk kez bu fotolari yukledim. Çok daha iyi bir platform.

Iyi gunler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Dekaller dışında güzel gidiyor abi.

Teşekkürler. Decal konusunda haklısın maalesef:( bu modeli bu şekilde bırakacağım. Piper Pa 18 projem var şimdi :) 

Bu arada tank yapmak çok zevkliymiş. Uçaktan daha fazla yüzey detayı içerdiğinden daha zor gibi geldi bana. Belki de ilk kez yapıyor olmam nedeniyledir. 

görüşmek üzere 

tarihinde Gürsel Kona tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya söylemeden edemicem Gürsel. Maketini ne zaman görsem için cızlıyor.

Aynısı bende var, herşeyi bitti, eskitmeye başladım kiiii evdeki kedi ve kurumaya bıraktığım track paletlerden biri ortadan kaybolana kadar... Kedi döndü geri ama track yok :ph34r:

Güzel olmuş bu arada maket! Biraz eski ve kalıpları kaba olmasına rağmen kitin çok temiz işçilik!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Deniz Albayrak yazdı:

Ya söylemeden edemicem Gürsel. Maketini ne zaman görsem için cızlıyor.

Aynısı bende var, herşeyi bitti, eskitmeye başladım kiiii evdeki kedi ve kurumaya bıraktığım track paletlerden biri ortadan kaybolana kadar... Kedi döndü geri ama track yok :ph34r:

Güzel olmuş bu arada maket! Biraz eski ve kalıpları kaba olmasına rağmen kitin çok temiz işçilik!

Böyle bir anıyı hatırlattığım için üzüldüm :(. Bende de 4 kedi var. Böyle kazalardan cekindigim icin odayı kapali tutuyorum sürekli :). Beğendiğine sevindim.

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Kerem Erkmen yazdı:

Paletler mutlaka ama mutlaka daha gerçekçi olmalı. Dekallere de bir göz gezdirin. Onun haricinde çok da ellemeyin. Olmuş bu.

:)Tamam. Paletlere bir el atacağım. Decallere ne yapabilirim bu aşamada bilmiyorum ama deveyeceğim. Teşekkürler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. En iyi model biten modeldir.

Ben antenler siyah olacak diye hatırlıyorum, seninkilerin rengi metal mi?

Teşekkürler.

Kitin içinde metal tel çıkmıştı. Ancak ben teli ısıtarak anten çıkışına tutturamadım. Öyle olunca da plastikten tel çekip metal rengine boyadım. çünkü talimatlarda antenlerin boyasından bahsedilmiyordu. Ama bana da çok hoş gelmedi. Siyah daha iyi olur gibi. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.