Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Mustafa Arabacı

1/35 | Budapest 1945 | Miniart | Mustafa Arabacı

Recommended Posts

816 parçalı bu kocaman kiti uzun süre vakit geçiririm, diorama yaparım diye hevesle aldım. Kutu klasik Miniart binası, taban, Su-76 ve 5 figürden oluşuyor.

Başlangıç tam bir hayal kırıklığı oldu. Vakum kalıpları kesmek, yapıştırmak ayrı  bir dert, birde koca koca parçalar birbirini tutmayınca canım sıkıldı. Düşünün iki duvar arasına giren kat döşemesi 4 mm. büyük ! Tabana bina için yer yapmışlar ama kesmeden girmiyor vs..

Parçaları yapıştırınca çok boşluk kalıyor. Ya gesso kullanacağım yada videolarda seyrettim Pattex macun yapıştırıcı.

Su76 100den fazla parça ve ağaçlarda numara yok ! Şaka gibi:)

Azim ettim yapacağım :angry:

2018-03-19_11-54-12

20180319_215031

20180319_214904

20180319_214918

20180319_215006

20180319_214930

20180319_214948

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Çağlar Büyükfırat yazdı:

Gerçekten ciddi emek ve zaman alacak bir kit kolay gelsin. Bittiğince enfes bir şey olur. :) 

1 saat önce, Yiğit ÇULHA yazdı:

Kit çok hoşuma gitti sabırsızlıkla bekliyorum.Kolaylıklar dilerim.

Bir saat önce, Ali Ulaş yazdı:

Ben kutu içine bakar, yo hayır bebeğim derdim, bırakırdım :) 

kesme biçme sevsemde bu vakum olayı bu tarz kitler benim modelci yeteneğimi zorlama hevesimi tetiklemiyor :D 

kolay gelsin, halledeceksiniz belli oluyor

11 dakika önce, baki temel yazdı:

Başlamak bitirmenin yarısı azim ve kararlılıkta varsa o iş biter .Kolay gelsin mustafa

Cesaretledirici sözleriniz için teşekkürler. İnşallah güzel bir şey çıkacak bitince.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 20.03.2018 at 12:59, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık valla. Ben olsam çöpe gitmişti şimdiye. Ağaçlarda da numara yok. Yuhhh... Boş vakitlerinde kendini kamçılayanlara özel üretim sanırım :D

Kalıp olarak kullansaydın keşke :D

Doldur içine derz'i bol bol yap :) Parçalarda sorunsuz yapışırdı. Kesmek yerine de kazardın :D

Deenedim ben olmadı, ince olduğundan kendi ağırlığından derz kırıldı.

Mustafa sen yaparsın, figür gibi boyamalık bu binalar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Mustafa Arabacı yazdı:

Ahmet,  boyama kısmi beni cezbetti zaten. Bir şekilde ayağa kaldırdıktan sonra gerisi eğlence :).

Tabanın altı boş bir şeyle doldurmak lazım. Derz olur mu acep?

38252433761_15c5a10262_b.jpg37541758214_05beb85fc5_b.jpg

Mustafa Bey ben  bi çalışmada zemin sorununu bu şekilde çözmüştüm. Boşluk oluşturan yan tırnakları keserek düz zemin yapmıştım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Offff çok kötü bir kitmiş. Aman aman uzak durayım....

Umarım bu emeğine değer de güzel birşey çıkar.

Ahşap zemin için (kat döşemesi) Çay çubuklarını kullanabilirsin. Balsa denilen bir ahşap türü var. Ahşap Modelciler kullanıyor. Rahat kesilen yumuşak bir materyal. Onu kullanabilirsin.

https://www.youtube.com/channel/UCHemRX-aOiXTqu3ktrqsqVg

Bu kanala bir bak. Adamın muhteşem çalışmaları var. El işçilğinden üretiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offff çok kötü bir kitmiş. Aman aman uzak durayım....

Umarım bu emeğine değer de güzel birşey çıkar.

Ahşap zemin için (kat döşemesi) Çay çubuklarını kullanabilirsin. Balsa denilen bir ahşap türü var. Ahşap Modelciler kullanıyor. Rahat kesilen yumuşak bir materyal. Onu kullanabilirsin.

https://www.youtube.com/channel/UCHemRX-aOiXTqu3ktrqsqVg

Bu kanala bir bak. Adamın muhteşem çalışmaları var. El işçilğinden üretiyor.

Aynen uzak durun. Balsayı biliyorum. Link icin tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, ibrahim öner yazdı:

38252433761_15c5a10262_b.jpg37541758214_05beb85fc5_b.jpg

Mustafa Bey ben  bi çalışmada zemin sorununu bu şekilde çözmüştüm. Boşluk oluşturan yan tırnakları keserek düz zemin yapmıştım

Öneri için tesekkurler, bir sey yapmadan oylece bıraktım. Parcaları yapıstırırken alttan bastırınca bir sorun kalmadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ayağa kaldırdım, büyük boşlukları doldurdum. Çatıyı ayrı boyayacağım, kuru fırça zor olur yapıştırırsam.

20180331_094737

Kat döşemesi büyük gelyordu kısalttım. Boşlukları kapatmak için dolgu yerine 1 mm. baksa levhadan süpürgelik yapacağım

20180331_094854

Kalkan duvarını düzgün oturtamadığım için çatı olası gerekenden yüksekte oldu. Bulabilirsem kalkan duvar üstüne 2 mm plastikten parça koyacağım.

20180331_095227

Daha çoook işi var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mustafa ellerine sağlık,ama bir hayli rezil bu kitler yakinen bilirim,yoğurt kabının beş tık altı :D ama sen iyi toplamışsın,bunun az benzerini bende yapmıştım ama yarım kaldı,kitin duvarlarını birleştirmeden içine alçı döküp yaptım,en azından birleşim ve boşluk sorunu kalmamıştı,sana kolay gelsin :D

Image_2.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Mustafa ellerine sağlık,ama bir hayli rezil bu kitler yakinen bilirim,yoğurt kabının beş tık altı :D ama sen iyi toplamışsın,bunun az benzerini bende yapmıştım ama yarım kaldı,kitin duvarlarını birleştirmeden içine alçı döküp yaptım,en azından birleşim ve boşluk sorunu kalmamıştı,sana kolay gelsin :D

Image_2.jpg

Teşekkür ederim Kenan. Aynen yoğurt kabı :) Abartı olmadığı surece boşluklara çok kafayı takmıyorum neticede yarısı yıkılmış bina

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.